PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjecie nocnej panormay z modelką



misiael
25-07-2008, 22:18
Witam mam pytanie ...
Jak zrobić zdjęcie w nocy na dachu budynku bo będę miał w najbliższym czasie dostęp do miejsca z którgo jest super panorama Londynu (taka mniej wiecej jak poniżej)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://spmac.pl/nikonforum/panoramalondyn.jpg)|
lecz chcę jakoś ustawić modelkę aby byla na takim tle...
Jak ustawić aparat ? Z lampą czy bez ? Statyw ? I czy N17-55 / f2.8 mi wystarczy do tego ?
Jakieś pomysły i czy ktoś mniej więcej wie jaki mam zamysł ?

haki
25-07-2008, 22:21
na pewno statyw !/ nikkor bajka ;) nocna scena pare sek naswietlania najlepiej ale modelka nie moglaby sie ruszyc..

misiael
25-07-2008, 22:26
na pewno statyw !/ nikkor bajka ;) nocna scena pare sek naswietlania najlepiej ale modelka nie moglaby sie ruszyc..
A nie można by w ostatniej sekundzie Sabinka błysła i ją utrwaliła ładnie ?

Mont
25-07-2008, 22:27
Moim zdaniem z lampą, musisz ją czymś oświetlić ale ekspozycję ustawiasz na panoramę.

Jeszcze lepiej z kilkoma lampami :)

misiael
25-07-2008, 22:35
Moim zdaniem z lampą, musisz ją czymś oświetlić ale ekspozycję ustawiasz na panoramę.

Jeszcze lepiej z kilkoma lampami :)
Kumpel bedzie mial jeszcze jedną Sabinkę wiec mialbym dwie SB-800 - chyba ze jeszcze bym jakoś skołował jedną :)....
A jak dokladniej ustawić ekspozycję na panoramę ? Gdzie co i jak ? Newbie jestem wiec wybaczcie ....jak narazie pierwsze kroczki z lustrem...

ayem
27-07-2008, 11:42
tryb M, przysłona jak na krajobraz, czyli jak dla mnie >14. czas według drabinki. zdjęcie testowe. dodać ując czasu aby efekt wyglądał ok. Oczywiście bez modelki żeby się nie znudziła. potem stawiasz modelkę, ustawiasz światła (przydadzą się do nich statywy też) w CLS i znowu foto (z lampa na druga przysłonę). Patrzysz jak wyszło, korygujesz światła. Możesz też użyć błysku modelującego żeby podejrzeć efekt jaki da światło. Powinieneś go wyzwolić przyciskiem podglądu GO (chyba ze masz wyłączone w menu).

Erie
27-07-2008, 11:51
a nie lepiej zrobić podwójną ekspozycję? jedna długą na panoramkę, a drugą z lampą na modelkę i połączyć w PSie? nie będzie poruszenia modelki

sv
27-07-2008, 14:02
zobacz tutaj:
http://www.flickr.com/photos/panascape/2627681720/

Luter
28-07-2008, 11:37
http://www.foto.jasiu.pl - tu znajdziesz bardzo fajny opis używania lampy błyskowej w różnych sytuacjach, m.in to co Cie interesuje