Zobacz pełną wersję : Zdjecie nocnej panormay z modelką
Witam mam pytanie ...
Jak zrobić zdjęcie w nocy na dachu budynku bo będę miał w najbliższym czasie dostęp do miejsca z którgo jest super panorama Londynu (taka mniej wiecej jak poniżej)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://spmac.pl/nikonforum/panoramalondyn.jpg)|
lecz chcę jakoś ustawić modelkę aby byla na takim tle...
Jak ustawić aparat ? Z lampą czy bez ? Statyw ? I czy N17-55 / f2.8 mi wystarczy do tego ?
Jakieś pomysły i czy ktoś mniej więcej wie jaki mam zamysł ?
na pewno statyw !/ nikkor bajka ;) nocna scena pare sek naswietlania najlepiej ale modelka nie moglaby sie ruszyc..
na pewno statyw !/ nikkor bajka ;) nocna scena pare sek naswietlania najlepiej ale modelka nie moglaby sie ruszyc..
A nie można by w ostatniej sekundzie Sabinka błysła i ją utrwaliła ładnie ?
Moim zdaniem z lampą, musisz ją czymś oświetlić ale ekspozycję ustawiasz na panoramę.
Jeszcze lepiej z kilkoma lampami :)
Moim zdaniem z lampą, musisz ją czymś oświetlić ale ekspozycję ustawiasz na panoramę.
Jeszcze lepiej z kilkoma lampami :)
Kumpel bedzie mial jeszcze jedną Sabinkę wiec mialbym dwie SB-800 - chyba ze jeszcze bym jakoś skołował jedną :)....
A jak dokladniej ustawić ekspozycję na panoramę ? Gdzie co i jak ? Newbie jestem wiec wybaczcie ....jak narazie pierwsze kroczki z lustrem...
tryb M, przysłona jak na krajobraz, czyli jak dla mnie >14. czas według drabinki. zdjęcie testowe. dodać ując czasu aby efekt wyglądał ok. Oczywiście bez modelki żeby się nie znudziła. potem stawiasz modelkę, ustawiasz światła (przydadzą się do nich statywy też) w CLS i znowu foto (z lampa na druga przysłonę). Patrzysz jak wyszło, korygujesz światła. Możesz też użyć błysku modelującego żeby podejrzeć efekt jaki da światło. Powinieneś go wyzwolić przyciskiem podglądu GO (chyba ze masz wyłączone w menu).
a nie lepiej zrobić podwójną ekspozycję? jedna długą na panoramkę, a drugą z lampą na modelkę i połączyć w PSie? nie będzie poruszenia modelki
zobacz tutaj:
http://www.flickr.com/photos/panascape/2627681720/
http://www.foto.jasiu.pl - tu znajdziesz bardzo fajny opis używania lampy błyskowej w różnych sytuacjach, m.in to co Cie interesuje
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.