PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] Portretowy debiut...



Challenger426
25-07-2008, 19:42
Witam!
Przedstawiam pierwsze swoje zdjęcie w tym dziale.
Jako że jestem początkującym amatorem fotografii mile widziane uwagi i krytyka, której zapewne nie zabraknie :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img373.imageshack.us/img373/6026/dsc0004fa6.jpg)

stock
25-07-2008, 19:46
moim zdaniem, jak na debiut to jest O.K. Dawaj więcej... ;) Do albumu sobie wrzucić można

Challenger426
25-07-2008, 19:52
Więcej narazie nie ma... Tak jak mówiłem, dopiero zaczynam, a to zdjęcie zostało zrobione na prośbę znajomego (tego na zdjęciu:D). W najbliższym czasie postaram się o więcej.

Może jakieś wskazówki co do kadru, kolorków...

mOSAd
25-07-2008, 21:05
Co do sugestii, to możnaby rowery gdzieś schować, koszulkę wyprasować, usta zamknąć, tło przemyśleć. Można też zawsze zastanowić się chwilę - o czym mówi to zdjęcie? Kogo przedstawia? Co ten człowiek robi w tym momencie? Jak to robi? Co mu się odbija w okularach? Czemu się garbi?
Ale, to jak ktoś lubi trochę więcej myśleć i kombinować ;)

Challenger426
25-07-2008, 21:49
Rowerki zauważyłem dopiero przy obróbce (za mały ten wyświetlacz w D70...), koszula z gatunku "nieprasowalnych":) tło przyznam, że dość przypadkowe. Znajomy to taki typ "obserwatora" i właśnie jest w "pracy :D

Dzięki za komentarz dający do myślenia ;)

mOSAd
25-07-2008, 23:18
Rowerki zauważyłem dopiero przy obróbce (za mały ten wyświetlacz w D70...), koszula z gatunku "nieprasowalnych":) tło przyznam, że dość przypadkowe. Znajomy to taki typ "obserwatora" i właśnie jest w "pracy :D

Dzięki za komentarz dający do myślenia ;)

Co do tego myślenia - przepraszam - jest piątek, nie wiedziałem, że przed weekendem przeczytasz!
D70: Zgadza się - ekranik jest miniaturowy - to był jeden z powodów nie wracania do D70, mając już D80. Jeśli dobrze rozumiem, to obserwowany podmiot odbijający się w okularach powinien być długonogą blondynką, w mini i na szpilkach. Albo dwoma. Mina w takim razie jak najbardziej uzasadniona. Przepraszam, za niewychwycenie natury przedstawionego osobnika.

coroner
26-07-2008, 16:30
Zdjęcie generalnie ok. Rowery fakt, przeszkadzają, ale ja nawet na wizjerze D40 bym tego nie zauważył. Może faktycznie usta powinny być zamknięte. Jak na obserwatora proponowałbym w ekspresji więcej "zaciekawienia"

Pozdrawiam :)

Challenger426
26-07-2008, 17:20
Dzięki za komentarze i uwagi :).

Postaram się wykorzystać wskazówki w dalszym fotografowaniu, popracujemy nad tłem i wyrazem obserwatora:D
Nie pozostaje nic innego jak brać aparat i szlifować warsztat, bo jeszcze daleka droga przede mną.

Pozdrawiam i życze wszystkim udanych zdjęć :)

mOSAd
27-07-2008, 00:27
Dzięki za komentarze i uwagi :).
Postaram się wykorzystać wskazówki w dalszym fotografowaniu, popracujemy nad tłem i wyrazem obserwatora:D

Nie tyle nad wyrazem obserwatora, ile nad momentem zrobienia zdjęcia - przecież jego mimika na pewno się trochę zmienia, a sztuczności i namawiania go do nienaturalności chyba nie chcemy? ;)

Challenger426
27-07-2008, 13:04
Nie tyle nad wyrazem obserwatora, ile nad momentem zrobienia zdjęcia - przecież jego mimika na pewno się trochę zmienia, a sztuczności i namawiania go do nienaturalności chyba nie chcemy? ;)

Pisząc o wyrazie obserwatora miałem oczywiście na myśli uwiecznienie odpowiedniego momentu.
Nie zamierzam namawiać ludzi do strojenia min do obiektywu ;)

Co jak co, ale sztuczne pozowanie i nienaturalne zachowanie się modela/modelki nie przemawia do mnie i chyba większość fotografów ma takie zdanie.

Złapanie odpowiedniej chwili to niełatwe zadanie i jestem świadomy wielkich braków w tematyce portretów z mojej strony. Dlatego poprosiłem o opinie ludzi bardziej doświadczonych ode mnie.

Jeszcze raz wielkie dzięki

Pozdrawiam :)