Zobacz pełną wersję : Lekki statyw podrozny: Slik 714 ??
carreras
25-07-2008, 17:03
Prosze o opinie:
potrzebuje drugi, lekki statyw na wyjazdy, gdzie nie bardzo moge brac moj statyw glowny czyli 055XProb. Znalazlem na necie Slika 714 z karbonu - tylko 1,4 kg i 45 cm !!!
Czy ktos to uzywa?
Co jeszcze brali byscie pod uwage ?
Ja bym wzial pod uwage Gitzo 1540T albo jego wieksza wersje 1540 jezeli kasa nie jest problemem ;)
shaolin masz takowy ? Bo właśnie rozważam zakup.
Ja nie mam bo mnie nie stac :( ale bawilem sie nim wystarczajaco dlugo [wersja 1540] zeby na niego zachorowac ;) piekna maszynka...
carreras
26-07-2008, 21:23
No i kupilem tego Slika, w koncu model 713 bo 714 za niski i nie bardzo mam zaufanie do 4czesciowego statywu. Bardzo stabilny, lekki, no i dosc wysoki jak na cene. W cenie kolce i torba na podpiecie jakichs akcesoriow lub dociazenie.
Jeszcze nie focilem, ale wydaje sie byc bardzo stabilny. Wazy mniej wiecej polowe togo co 055Xprob. Troche jest nizej, ale cos za cos.
Ostatnio mialem w walizce 055, prawie, kilogramowa glowice, dwa monopody, mnostwo zapasowych baterii paluszkow, i sporo innych akcesoriow. Przy takiej zawartosci bagazu, szybko przekracza sie limit wagowy.
To zrob rewju tak jak ja zrobilem rewju Velbona [czyli taka minirecenzje ze zdjeciami, opisem, wrazeniami] - pewnie komus sie to przyda.
Miales to w walizce, ktora oddales na bagaz czy wziales na poklad? Ja wszystkie fotosmieci [plecak wypchany do granic mozliwosci, mala torba z analogiem i dwoma szklami, statyw] zawsze biore na poklad, a najczesciej mam kolo 20kg - na szczescie nikt tego jeszcze nie zwazyl ;)
Ja bym wzial pod uwage Gitzo 1540T albo jego wieksza wersje 1540 jezeli kasa nie jest problemem ;)
a ten? http://foto-net.pl/sklep/produkt13391-statyw-Gitzo-G2220.html wydaje się byc solidny i jak nisko można zejśc do ziemi...
Ciężar: 2.35 kg
Troszkę niezbyt lekki.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.