PDA

Zobacz pełną wersję : Wybor srodka dla sferyzacji



c2h5oh
21-12-2004, 20:36
Czy ktos moze mi powiedziec jak (czy?) mozna zmienic srodek i rozmar polkuli na ktory "naciagany" jest obraz? mam na mysli filtry->znieksztalcenie->sferyzacja - udalo mi sie zrobic tylko na srodek, a mam potrzebe w rogu i na elipsoide - jakies sugestie? jakies pluginy?

adik
21-12-2004, 20:45
Tak.Aluminiowa kula o odpowiedniej srednicy.NOzyczki.Drukarka cobys fotke wydrukowal no i tasma klejaca.A tak an serio.Tez niewiem.Chyba Kai plugins to potrafia.Wlasnie.Ktos cos wie???

ALF
22-12-2004, 01:30
nie wiem czy dobrze kombinuję, ale może większy rozmiar soczewki i wtedy będziesz miał środek, a obrzeża poza kadrem...

gmoszkow
23-12-2004, 16:22
Alkohol jeśli Ty nie wiesz to kto ma wiedzieć

Grzegorz

nevton
26-12-2004, 17:03
a jak to jest naciagane?? soczewka czy w sofcie??
jezeli w sofcie i dodatkowo nie ma opcji niecentralnego ustawienia efektu to proponuje dorobic tyle tla by fotka lezale niecentralnie na obszarze obrazka i wtedy odpalamy efekt i na koniec kadrujemy efekt koncowy....

tak ja mysle

adik
26-12-2004, 18:18
Ja tak kiedys z czyms robilem:D z lenistwa:)

c2h5oh
26-12-2004, 20:19
Alkohol jeśli Ty nie wiesz to kto ma wiedzieć
Grzegorz
Aj karamba! ;-) po trzech tygodniach uzywania w szopie czegos innego niz auto poziomy i zapisz dla weba zostalem guru ;-)



a jak to jest naciagane?? soczewka czy w sofcie??
jezeli w sofcie i dodatkowo nie ma opcji niecentralnego ustawienia efektu to proponuje dorobic tyle tla by fotka lezale niecentralnie na obszarze obrazka i wtedy odpalamy efekt i na koniec kadrujemy efekt koncowy....


Sferyzacja w shopie powoduje efekt jakby caly obraz znajdowal sie na powierzchni kuli.
Moje problemy sa nastepujace:
- mozna wybrac tylko jaki to ma byc wycinek kuli (od bardzo lekkiego znieksztalcenia do polkuli) - znieksztalcenie dotyczy CALOSCI. Oczywiscie moge wyciac interesujacy mnie fragment, znieksztalcic i nalozyc jako nowa warstwe, ale chyba nie tedy droga
- srodek znieksztalcenia to zawsze srodek obrazu - znow moge przekopiowac co trzeba... ale chce wiedziec jak zrobic to latwiej
- mozna znieksztalcac tylko i wylacznie w oparciu o kule, a mi potrzebny ksztalt odrobine inny - ponownie moge wykombinowac nakladajac na kule i nastepnie rozciagajac.. ale chyba nie o to chodzi.

W skrocie potrzebuje znieksztalcic 3 elementy na zdjeciu tak zeby wygladaly na wypukle. Maja one ksztalt elipsy - moge wiec wykombinowac tak: pojedynczo kopiowac je na srodek nowego obrazka. obrocic zeby elipsa byla w pionie badz poziomie wyciagnieta, przeskalowac zeby uzyskac cos w miare kolistego, uwypuklic jak potrzebuje, rozciagnac spowrotem, obrocic, wkleic jako nowa warstwe a nastepnie kaleczyc sie zeby nie bylo widac punktow laczenie - slowem umiarkowanie mi sie tak chce
- MA KTOS LEPSZA METODE??

[ Dodano: Czw Gru 30, 2004 12:40 pm ]
To ja sprobuje ozywic watek..