PDA

Zobacz pełną wersję : pomocy !!!



Kordian d70
23-07-2008, 22:42
hej
na wstepie powiem ze jestem zalamany po ostatniej probie focenia na dluzszych czasach poznym popoludniem
i nie mam najmniejszego pojecia jak sie za to zabrac ;-(
czy potrzebuje jakiegos super szkla, specjalnych filtro czy po prostu obrobki,
bo wszystkie moje sa tak wypalone, ze nie widac nic poza bialym wypalonym ekranem, tragedia
to pytanie rowniez do Nemetha ;-)

jak robic zdjecia na czasach nawet kilku sekund zeby uniknac takich przepalow.
dolaczam fotke kolegi PiTeR_76 z innego forum, mam nadzieje ze nie bedzie mial mi za zle, jesli tak to skasuje fotke.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

Pomozcie proszeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ............................

konax
23-07-2008, 22:54
filtr szary ND...

Kordian d70
23-07-2008, 23:06
a czy moje szkielka dadza rade?

piwkoo
23-07-2008, 23:19
Niestety samo szkło tu nie pomoże, za każdym razem będziesz miał tylko przepały, nic więcej.
Trzeba zaopatrzyć się w filtry ND, im ciemniejsze tym lepsze. Taki ND400 przyciemnia coś ok 12-13 działek (chyba?) a to czasami jest za mało. Do tego najlepiej jeszcze przydałby się ND 1.2 Tym zestawem już można przy świetle dziennym rozmywać ładnie niebo czy wodę.
Sam jestem na etapie prób i jedynie co mogę powiedzieć to to, że nie jest to takie proste jak się wydawało :D i jeden filtr w postaci ND400 to mało aby uzyskać zadawalające efekty, no ale do niektórych rzeczy jest wystarczający :)

Kordian d70
24-07-2008, 00:52
powiem tak, wlasnie gadalem z gosciem i chyba zamowie u niego
- polar
- szara polowke
- nd 4 lub 8 ( ktora lepsza? )

dodam ze nie sa to markowe filtry typu Hoya czy Heliopan
ale na poczatek chyba wystarczy zeby sie przekonac czego bede faktycznie potrzebowal

dodam ze mam zamiar uzywac tego razem z przejsciowka do filtrow 52/67, uzywal ktos?

sorry za glupie pytania ale nie mialem okazji wczesniej bawic sie filtrami i jestem zielony ;-)