PDA

Zobacz pełną wersję : Mogę robić zdjecia czy nie bardzo...??



driftmen
23-07-2008, 19:25
Witam.
za miesiąc w mojej miejscowości będą dożynki wojewódzkie czy coś takiego no impreza nie mała ale tez nie duża. Ma tam być jakiś zjechany zespół disco-polowy chyba D-Bomb. Kolega pożyczy mi aparat i mogę robić tam zdjęcia. To jest impreza wolna wchodzi kto chce żadnych biletów i w ogolę. Moje pytanie jest takie czy moge robic zdjecia temu D-Bombowi i umieszczac je na stronce bez zadnych konsekwencji czy potrzebuje jakiejś automatyzacji czy coś w tym stylu. Jak to jest z takimi imprezami.

jacek.gold
23-07-2008, 21:04
mozeesz

driftmen
23-07-2008, 21:08
autoryzacji a nie automatyzacji sorry coś mi się pomyliło.
A to dobrze jak tak, i nie mogą mieć do mnie pretensji jak je umieszczę w necie ??

jacek.gold
23-07-2008, 21:14
impreza publicza i google się kłaniają

fjerzy
23-07-2008, 21:18
Najlepiej żeby wypowiedział się prawnik, ale tak na rozum: Żeby była kara, musi być nie tylko wina, ale też szkoda. Nie ma szkody, nie ma kary. Sądzę, że możesz. Tak więc jeśli umieścisz zdjęcie bez zgody, a komuś to sie nie spodoba, to zanim poda Cię do prokuratora, musi Cię wezwać do usunięcia fotki. Jak tak zrobi, to Ty sie zastanowisz czy wezwania posłuchać. Jak posłuchasz, to koniec tematu, jak nie, no to zaczyna sie zabawa. O wyniku nie przesądzam. Ale bez przesady. Gwiazdy wydają zakazy focenia na koncertach, ludzie focą (jak im się uda), wkładają do netu i nic. No bo zamiast grać koncerty, to by z sądów nie wychodzili.

Charles
23-07-2008, 21:42
Witam.
za miesiąc w mojej miejscowości będą dożynki wojewódzkie czy coś takiego no impreza nie mała ale tez nie duża. Ma tam być jakiś zjechany zespół disco-polowy chyba D-Bomb. Kolega pożyczy mi aparat i mogę robić tam zdjęcia. To jest impreza wolna wchodzi kto chce żadnych biletów i w ogolę. Moje pytanie jest takie czy moge robic zdjecia temu D-Bombowi i umieszczac je na stronce bez zadnych konsekwencji czy potrzebuje jakiejś automatyzacji czy coś w tym stylu. Jak to jest z takimi imprezami.

Mozesz wykonywac zdjecia zarowno calego zespolu, jak i poszczegolnych jego czlonkow i rozpowszechniac je ( zamiescic na stronie internetowej). Podstawe prawna stanowi art. 81 ustawy o Prawie autorskim i prawach pokrewnych. W mysl tego przepisu nie jest wymagane zezwolenie na rozpowszechnianie wizerunku osoby powszechnie znanej ( za takie nalezy uznac czlonkow zespolu z uwagi na brak definicji osoby powszechnie znanej ), jesli wizerunek wykonano w zw. z pelnieniem przez nich funkcji spolecznych, zawodowych. Ten przepis zezwala rowniez na rozpowszechnianie wizerunku utrwalonego w czasie publicznej imprezy. Twoj reportaz ma miec charakter relacji. Nie mozesz jednak tych zdjec wykorzystac np. do wydrukowania kalendarza.

driftmen
23-07-2008, 21:44
dziękuje czyli mogę "psztrykac" bez obaw

Charles
23-07-2008, 21:52
Tak. Pozdrawiam i zycze udanego reportazu.