PDA

Zobacz pełną wersję : D80 - lampa



ilaz
23-07-2008, 15:59
Witam

Chcialbym prosic o pomoc w wyborze lampy do D80, potrzebuje jej przede wszystkim do zdjec slubnych.

SB-600 / 800 - poki co, odrzucam te opcja ze wzgledu na ograniczony budzet

SB-400 - nie wiem czy nie bedzie za slaba, do tego typu fotografii ?

Prosze o pomoc, ktora z tanszych lamp bedzie sie nadawala.

Pozdrawiam

amirez
23-07-2008, 16:19
...potrzebuje jej przede wszystkim do zdjec slubnych....
Jak z tańszych to sb800 lub ew. sb600, jak z droższych to sb900.
Do ślubu potrzeba duuuużo światła, tam gdzie zazwyczaj go brak - kościół, wnętrza urzędu, dom państwa młodych.
Nic zastępczego tutaj nie da rady.

Kerod
23-07-2008, 20:18
Wszystko zalezy na jakim poziomie chcesz robic te zdjecia i jakich klientow bedziesz mial.
U mnie na slubie gosc robil wbudowana i byla straszna "kupa".
Ja wtedy g.. wiedzialem o fotografi wiec bylem zadowolony.
A wracajac do watku to mam SB-400 i potwierdzam na kosciol bedzie za slaba.
Oczywiscie mozesz ratowac sie jasnymi szklami(i tak powienienes je miec) + wiekszym ISO ale skoro bedzie to twoje zrodlo zarobku to doskladaj kase przynajmniej do SB800.

PS w niedziele moj kolega bierze slub i sprawdze SB-400 w warunkach bojowych. Jakies rady?

Imacman
30-07-2008, 15:40
Do ślubu potrzeba duuuużo światła, tam gdzie zazwyczaj go brak - kościół, wnętrza urzędu, dom państwa młodych.Nic zastępczego tutaj nie da rady.Popieram w 100%. Polecam do przeczytania Techniki fotografowania z lampą błyskową (http://foto.jasiu.pl/).

mks
30-07-2008, 16:51
Zgodzę się poprzednikami. Jeśli zamierzasz zarabiać na tym pieniądze to nie warto się pakować w tanie lampy. Jeżeli fundusze masz ograniczone to pamiętaj o ratach;) Ja sam tak zrobiłem, dopiero zaczynam się uczyć robić zdjęcia, ale sprzęt od razu chcę kupić przyzwoity, zeby za pół roku nie wymieniać wszystkiego. Wczoraj kupiłem sb-900 na raty i łącznie z kredytem będzie mnie kosztowała jakieś 1500zł. Może to i strata 150 zł, ale szkoda by mi było wyjąć tyle na raz. A rata 150 zł jest do przełknięcia. Przemyśl to dokładnie.

Tofifik
31-07-2008, 00:36
Wczoraj kupiłem sb-900 na raty i łącznie z kredytem będzie mnie kosztowała jakieś 1500zł. Może to i strata 150 zł,

o rzesz w tyłek, przespałem coś. Jeszcze przed chwilą kosztować miała ponad 2k a teraz na ceneo widzie od 1299.
To chyba czas na zmiane :) ale z drugiej strony nie lepiej kupić w nocowidządzy D700 :P

mks
31-07-2008, 09:19
o rzesz w tyłek, przespałem coś. Jeszcze przed chwilą kosztować miała ponad 2k a teraz na ceneo widzie od 1299.
ale z drugiej strony nie lepiej kupić w nocowidządzy D700 :P


Każdy spodziewał się takiej zaporowej ceny i każdy jest mile zaskoczony (sprzedawcy na pewno). Jeśli chodzi o w nocowidzący D700 to jak znam życie to nawet bym go nie umiał włączyć;) Więc najpierw wolę naukę na D80 z sabinką;) Lampa jest fenomenalna. Już trzecią noc przez nią nie spałem a teraz siedzę w pracy z worami pod oczami i marzę o kawie;)