PDA

Zobacz pełną wersję : Awaria AF czy N18-200?



meledhel
22-07-2008, 13:31
Jestem wlasnie na wakacjach w Beskidach, pstrykam fotki dzieciakom i nagle dostaje jasnej cho..ry - przestal mi dzialac autofokus. Mam D70 + N18-200.
Kiedy wciskam spust migawki (na AF), jedynie czasem slychac lekki stukot w obiektywie, ale obraz sie nie wyostrza. Manualnie ostrzy ale slychac lekkie chrobotanie (moze to normalne?).
Pytanie - czy mogl szlag trafic 2mies. obiektyw czy autofokus w D70?

piotr w
22-07-2008, 13:51
Hmmm, zdejmij, poczyść styki, załóż i sprawdź wszystkie przełączniki. Na odległość nic więcej.

artko
22-07-2008, 14:02
Piotr w dobrze radzi , ja miałem takie coś z 70-300vr . Do momentu kiedy nie przemyłem w puszce styków potrafił się af zawiesić na końcu zakresu i stał jak wryty . Jak tylko przemyłem styki problem minął jak ręką odjął.

meledhel
23-07-2008, 23:26
Dzieki za rade. Kupilem flaszke. Przetarlem styki. I d.pa blada. Dalej nie dziala AF. :'( Chyba zostaje mi tylko wypic te flaszke do konca...

meledhel
07-08-2008, 18:04
Wróciłem w końcu z urlopu i mogłem sprawdzić puszkę innymi obiektywami i obiektyw z innymi puszkami.
I wychodzi na to, że N18-200 szlag trafił już po 2 miesiącach bardzo spokojnego użytkownia. :cry:
Ciekawe czy częstsze są takie przypadki?

Oddałem złoma dzisiaj do RTV Euro AGD w ramach reklamacji z żądaniem wymiany na nowy obiektyw. Sklep wysyła go do serwisu Nikona, tam obejrzą obiektyw i 2 tyg czekam na odpowiedź. Czy odpowiedź serwisu jest wiążąca?

pozdrawiam

mister
09-08-2008, 02:06
I wychodzi na to, że N18-200 szlag trafił już po 2 miesiącach bardzo spokojnego użytkownia. :cry:
Ciekawe czy częstsze są takie przypadki?

Oddałem złoma dzisiaj do RTV Euro AGD w ramach reklamacji z żądaniem wymiany na nowy obiektyw. Sklep wysyła go do serwisu Nikona, tam obejrzą obiektyw i 2 tyg czekam na odpowiedź. Czy odpowiedź serwisu jest wiążąca?




Mnie zepsuł się 16-85VR po miesiącu użytkowania - w serwisie trzymają mi go już miesiąc.

Co do wymiany na nowy to raczej bym zapomniał - będą próbowali Ci go naprawić, a dopiero jak się nie da to wymienią - tak czy tak to musisz się uzbroić w cierpliwość (serwis Nikona nie należy do zbyt szybkich)

meledhel
09-08-2008, 16:23
Hmmm, dlaczego mam zapomnieć o wymianie?
Nie oddałem obiektywu do naprawy na gwarancji, tylko złożyłem reklamację w sklepie na niezgodność przedmiotu z umową. Teoretycznie wg prawa, jeżeli sklep mi nie udowodni, że sam zniszczyłem obiektyw, ma on obowiązek wymienić produkt na nowy. Tylko, że jest to oczywiście teoria. Jak będzie w praktyce zobaczymy.

Czy komuś udało się wywalczyć wymianę obiektywu?

rlat
09-04-2009, 23:52
Jak się skończyła historia z obiektywem?