PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki telekonwerter do Tokiny ATX Pro SV



adik
20-12-2004, 19:57
Tak jak w temacie.Jaki telekonwerter byście polecili zeby wogole dzialal z moja Tokina.NIemusi byc to koniecznie NIkonowski.Zbankrutowac niechce.Czasem mi niewystarcza i przydaloby sie zamiast tego 28-70 cos wiecej.x1.7 byloby w sam raz a moze x2???Co strace przez to i wogole gdzie o tym poszukac???Na forum naprawde malo w tym temacie jest...

chalzen
20-12-2004, 21:18
Na forum naprawde malo w tym temacie jest

ja też dołączam do pytania.Jakie telekonwertery można spokojnie stosować z D70?

ALF
21-12-2004, 01:19
w instrukcji do mojej eFki jest na końcu podana zgodność z obiektywami i innymi ustrojstfami nikona...w Deczce nie ma tego?

mpriest
21-12-2004, 08:35
Panowie.
Jesli nie Nikon to tylko Kenko. Bardzo ceniony i zachwalany,
zarowno jesli idzie o jakosc jak i o cene. Ostatnio 1.4 wspomagajacy AF-S'a
na allegro bujal sie za okolo 650 pln.

Tutaj wlasnie taki u Pstryka (http://www.pstryk.com.pl/opis/1480)

adik
21-12-2004, 15:04
Okej.A jak to sie ma do optyki...Wiem ze swiatlo po tym kuleje.Czy cos jeszcze wprowadza??Jakies znieksztalcenia BARDZO widoczne??

mpriest
22-12-2004, 01:19
Przy TC 2x dwukrotnie rosnie ognisko i dwukrotnie spada
maxymalny otwor. Czyli z 2.8 zrobi sie 5.6.. Co do jakosci
to juz zalezy od samego TC. Nikonowskie, szczegolnie te
wspomagajace AF-s sa poporstu rewelacyjne .. zaraz za
nimi leca Kenko, o ktorych pisalem.

lenek
22-12-2004, 13:25
I nie tylko chodzi o światło. Aby uzyskać dobrą (zadowalają ostrość) czasami trzeba ostro przymknąć przysłonę.

Jolejna sprawa to taka iż konwertery nie mogą być używane ze wszystkimi szkłami. Służą głównie do długich obiektywów. Na instrukcach są ostrzeżenia iż użycie ich z innymi niż wyszczególnione obiektywami grozi uszkodzeniem. Np. ten co ja używam, mozna przykręcić do AF-S VR 200mm f/2G IF-ED,
AF-S VR 70-200mm f/2.8G IF-ED, AF-S 300mm f/4D IF-ED,
AF-S 300mm f/2.8D IF-ED II, AF-S 400mm f/2.8 ED-IF II,
AF-S 500mm f/4D ED-IF II, AF-S 600mm f/4D ED-IF II. Dzieje się tak dlatego iż soczewki tylne (przy bagnecie) oddalają się i przybliżają, jeśli się zbliżą za blisko do konwertera mogą mieć z nim "ostre starcie" ;)

jmj
26-12-2004, 01:14
Jaki telekonwerter byście polecili zeby wogole dzialal z moja Tokina.NIemusi byc to koniecznie NIkonowski.Zbankrutowac niechce.Czasem mi niewystarcza i przydaloby sie zamiast tego 28-70 cos wiecej.x1.7 byloby w sam raz a moze x2???

Do tak krotkiego zoom zaden.
Lepiej kupic dlugie szklo w zamian.
Konwerter jest w jakim sensnie kompromisowym rozwiazaniem i zawsze zmniejszy jakosc.

ale jesli chesz uzywac to:
tylko producenta tego samego co producenta obiektywu i KONIECZNIE zgodnego z zalecenimi produecnta. Winietowanie i inne niespodzianki moga byc bolesne a spadek jakosci kolosalny.

adik
26-12-2004, 14:16
To faktycznie zakupie sobie cokolwiek innego:)))

jmj
26-12-2004, 17:59
od 2 lat szulakm kompromisu pomiedzy cena a jasna i dluga ogniskowa i coraz bardziej sie przekonuje ze cos takiego nie istnieje.
Mysle ze albo manual albo AFS bo inaczej czekaja tylko rozczarownia.