Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : wadliwe pole AF w d50



is0
18-07-2008, 20:25
Witajcie, czy spotkał się ktoś z wadliwym działaniem prawego pola AF ( trzymając aparat w normalnej pozycji).
nie można wyostrzyć za pomocą prawego pola AF, łapie ostrość dalej i bliżej niż w obiekt który chce wycelować, zachowuje sie jak by gubił cel, co moze być z aparatem ?

ekonet
18-07-2008, 20:28
Spróbuj solidnie przedmuchać komorę lustra oraz sprawdź, czy na pomocniczym lustrze (tym pod właściwym) nie ma paprochów. Niejednemu takie zabiegi pomogły.

is0
18-07-2008, 20:28
sprzęt był 2 dni wcześniej w serwisie na odkurzaniu

ekonet
18-07-2008, 20:32
Działaj, działaj.

is0
18-07-2008, 20:36
zaraz napisze czy sie cos zmienilo po czyszczeniu

is0
18-07-2008, 20:42
pomogło, czyli za każdym razem w takim wypadku należy go przedmuchać ?

ekonet
18-07-2008, 20:43
Przedmuchaj komorę lustra ze szczególnym uwzględnieniem "czarnej dziury" na dolnej ścianie komory - gdzie siedzą czujniki AF - w zagłębieniu.

Nie w każdym przypadku - na to nie ma reguły. Dobrze, że pomogło.
Udanych zdjęć :)

is0
18-07-2008, 20:50
dzieki bardzo :)