Zobacz pełną wersję : wadliwe pole AF w d50
Witajcie, czy spotkał się ktoś z wadliwym działaniem prawego pola AF ( trzymając aparat w normalnej pozycji).
nie można wyostrzyć za pomocą prawego pola AF, łapie ostrość dalej i bliżej niż w obiekt który chce wycelować, zachowuje sie jak by gubił cel, co moze być z aparatem ?
Spróbuj solidnie przedmuchać komorę lustra oraz sprawdź, czy na pomocniczym lustrze (tym pod właściwym) nie ma paprochów. Niejednemu takie zabiegi pomogły.
sprzęt był 2 dni wcześniej w serwisie na odkurzaniu
zaraz napisze czy sie cos zmienilo po czyszczeniu
pomogło, czyli za każdym razem w takim wypadku należy go przedmuchać ?
Przedmuchaj komorę lustra ze szczególnym uwzględnieniem "czarnej dziury" na dolnej ścianie komory - gdzie siedzą czujniki AF - w zagłębieniu.
Nie w każdym przypadku - na to nie ma reguły. Dobrze, że pomogło.
Udanych zdjęć :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.