PDA

Zobacz pełną wersję : Polar Digital King SLIM MC - czy warto???



zbyczo
18-07-2008, 13:18
Witam. Zastanawiam się nad zakupem polara Digital King SLIM MC ze sklepu http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?products_id=1183 .
W opisie napisali że jakośc tego filtra jest porównywalna z Hoyą czy B+W (8 powłok antyrefleksyjnych ).
Pytanie : czy może ktoś z was ma doświadczenie z filtrem tego producenta???.. Byłbym wdzięczny za opinie..

Zbyszek.

Valdek_Tychy
18-07-2008, 13:24
W opisie napisali że jakośc tego filtra jest porównywalna z Hoyą czy B+W (8 powłok antyrefleksyjnych ).


Dobry bajer to 70% sukcesu.

http://www.optyczne.pl/5.19-Inne_testy-Test_filtr%F3w_UV_King_72_mm_UV.html tu masz testy filtrów UV wprawdzie ale w jakiś sposób odzwierciedlają jakość poszczególnych marek.

zbyczo
18-07-2008, 13:30
Dzięki, jeśli jakość polara jest porównywalna z jakością tej testowanej UV'ałki, to lepiej tego nie tykać:)..

Garnett
21-07-2008, 08:35
Dokladnie. Odpusc sobie takie wynalazki bo przy takich fitrach duzo stracisz na jakosci zdjec. Jak chcesz polara to najlepiej cos z wyzszej polki - Marumi , B+W , Heliopan ( moze byc jeszcze Hoya jak sie czyszczenia nie boisz :) ) te filtry kosztuja swoje ale jakosc jest nieporownywalna z tymi tanszymi

coroner
18-08-2008, 12:25
Z tego co widzę w teście podanym przez Valdka Hoya HMC wypadła lepiej niż filtry B+W.. Nie jest to zastanawiające?

Wezdi
04-09-2010, 23:21
Kupiłem wczoraj wersję w 2 powłokami (69 zł). Poniżej próbki prosto z aparatu. Myślę, że rezultaty nie są złe, jeżeli ktoś nie chce wydawać więcej niż 100 zł.

1 bez:
http://img833.imageshack.us/f/dsc6357.jpg/
1 z:
http://img340.imageshack.us/f/dsc6358.jpg/
2 bez:
http://img830.imageshack.us/f/dsc6395d.jpg/
2 z:
http://img840.imageshack.us/f/dsc6396d.jpg/

jaś
05-09-2010, 12:29
Witam. Zastanawiam się nad zakupem polara Digital King SLIM MC ze sklepu http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?products_id=1183 .
W opisie napisali że jakośc tego filtra jest porównywalna z Hoyą czy B+W (8 powłok antyrefleksyjnych ).
Pytanie : czy może ktoś z was ma doświadczenie z filtrem tego producenta???.. Byłbym wdzięczny za opinie..

Zbyszek.

Tanio kupisz - dwa razy kupisz, ja tam parafrazując znane przysłowie nie mam kasy do wywalenia