PDA

Zobacz pełną wersję : Co to jest ? Zenit - kamera 8mm ?



Locter
16-07-2008, 23:02
Witam, dostało mi się w ręce takie oto cudo, wygląda to mi na ruską kamere 8mm, ale nie wiem dokladnie czy to kamera czy aparat. W kazdym razie - jest solidnie wykonane z jakiegos metalu i dosyc ciężkie. Ile to może być warte (o ile wogóle coś jest)? Z góry dzięki.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

PaRaGaS
16-07-2008, 23:14
http://super8wiki.com/index.php/Zenit_Quarz_1x8S-2

Na zachodzie ta kamera była znana pod marką Kinoflex.
http://super8wiki.com/index.php/Kinoflex

Jacek S
17-07-2008, 08:35
Dokładnie! To jest kamera filmowa! Amatorska.
Raczej zbyt wiele to nie jest warte, na allegro jest wiele podobnych kamer w cenach po kilkadziesiąt złotych, nie wiem jak się w ogóle sprzedają. W każdym razie fortuny na tym nie zrobisz, a masz w domu fajny eksponat. Zostaw sobie na półeczce...

Locter
18-07-2008, 00:28
Ok, dzięki.

Wojteksw
18-07-2008, 09:53
Robiłem taką filmy ponad 30 lat temu, było co nosić. Na kasecie mieściło się tylko kilka minut filmu.