PDA

Zobacz pełną wersję : bronka i redukcje miedzysystemowe. amoze nie bronka?



krystek
16-05-2006, 13:08
wszystkie gwiazdy na niebie mowia, ze bede mial okazje przywlaszczyc sobie bronice etr si.
oczywiscie raczej do zabawy, a nie dzialania na powaznie, ale lubie sie bawic. wszystko fajnie, niby wygodna, lekka, synchronizacja z kazdym czasem, sa kasety na 120/220/135/polaroida i w ogole. slabo tylko stoi z obiektywami. jako, ze jak napisalem to tylko zabawia srednim, nie chce wsadzac w to olbrzymich pieniedzy, ale jak zobaczylem, ze fisheye do niej kosztuje 4k usd, to mi troche mina zrzedla. ogolnie jakies standardy mozna niedrogo kupic, ale jakby tu cos innego wykminic...
mozliwa jest podpiecie jakiegos innego szkla do takiej bronki? czy szkla z malego brazka (z ladna winieta), czy innych systemow sredniego formatu?nigdzie nie moge poki co znalezc adapterow.
w sumie nawet oplacaloby mi sie kupienie rybiego do hassela i gdyby sie dalo, przepiecie go do bronki. a moze jakas inna puszka? nie jestem na nia skazany w koncu.
wazne, zeby byla synchronizacja z wszystkimi czasami, multiekspozycja, migawka sterowana z body, no i zeby byly jakies dupki przyjemnie. znajde takie cos, z prostym zestawem (body, prosty wizjer, niekoniecznie pryzmat, scianka i obiektyw standard) do 2-2.5kpln?

Jacek_Z
16-05-2006, 14:45
pole krycia obiektywów małoobrazkowych jest za małe byś mógł je uzywac do średniego formatu. to tak jakbyś używał obiektywów DX do analoga. robisz zdjęcia w kółku na srodku filmu. Tylko po co wtedy sredni format? Zeby film miał 15 zdjęć i był drogi?

Rybie oko od hasela? to tani obiektyw? Może lepiej wyrzuc te bronike a do tego rybiego oka dokup hasela.

Redukcje to kiepska sprawa. Pomijam automatyki i przenoszenie przysłon. Ale nie jest to kwestia innego bagnetu, ale też innych odległości bazowych. Po to by obiektyw na końcu skali był faktycznie na nieskończoności. Może są jakies przejściówki w jedną stronę (gdy trzeba odrzucić dalej szkło) bo odwrotnie to sie nie da - lustro przeszkadza. Nie zagłębiałem sie od czasów pentacona i kieva w temat przejściówek do sredniego formatu.

krystek
16-05-2006, 14:52
Jacek_Z, wiem jak wyglada sprawa ze szklami od 135, ale to bylo z czystej ciekawosci akurat.

co do rybiego, ostatni widzialem na jebaju za 800usd, to znacznie mniej niz 4000usd.

co do redukcji, przenoszenie przyslony i automatyka mnie nie interesuje. pryzmatu z priorytetem przyslony nie bede mial i tak poki co. kwestia wlasnie bagnetu i odleglosci, ktore szkla mozna probowac podpiac, a ktore nie?

[ Dodano: Sro 17 Maj, 2006 ]
no come on, gdzie sa nasi srednioformatowcy?

cwieku
17-05-2006, 18:05
ja sie ucze bo mam sesje

[ Dodano: Sro 17 Maj, 2006 ]
a tak poważnie to też używam bronici i obecnie robie zdjecia na maci ir 820 powiem jedno podczerwień na średnim formacie to jest coś. czy jest może ktoś kto robił odbitki 30x40 z IR robionej na D70????

sailor
18-05-2006, 19:58
poważnie to też używam bronici

a moglbys pokazac cos z tej zenzy?

cwieku
18-05-2006, 22:52
moge pokazać ale skan i net nie dadzą tego co jest naprawde na odbitce nie wiem czy jest sens

sailor
19-05-2006, 11:37
sens jest zawsze - przeciez wszedzie w poligrafii uzywa sie skanow jesli wykorzytuje sie analogowe materialy

Jacek_Z
16-10-2006, 21:40
znalazłem cos takiego - wg mnie duża okazja - ze wzgledu na obiektywy.
http://www.allegro.pl/item133600484_zestaw_zenza_bronica_etrs.html

Czornyj
16-10-2006, 22:35
znalazłem cos takiego - wg mnie duża okazja - ze wzgledu na obiektywy.
http://www.allegro.pl/item133600484_zestaw_zenza_bronica_etrs.html

Cholernie tanio - "czterdzieści i cztery" to odpowiednik małej 24-ki, a do tego masz standard i dwie portretówki. Fiszaje w średnim to niestety, dość rzadki temat. A ogólnie - czemu Bronka? Może Mamiya 645, jest do tego więcej szkła i masz ładnego fiszaja 24mm i ultrę 35mm (odpowiednik 22mm)