PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Zima w Wawie - Las Kabacki



Arkady_pl
15-05-2006, 22:55
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2006/05/luty2006_001-3.jpg
źródło (http://galeria.kd.waw.pl/albums/userpics/10008/luty2006_001.jpg)

c2h5oh
16-05-2006, 07:41
Zdjecie imho bez rewelacji, a ten podpis zajmujacy 20% fotki to juz zupelna pomylka - jak potrzebujesz miec takie info to zapisz duuuzo mniejsza czcionka i na ramce.

Lolas
16-05-2006, 09:59
Nie podoba mi sie. Nieciekawy kadr, przesadnie zaniebieszczony snieg, wyraznie wali sie w lewo...

kwasik
16-05-2006, 14:02
za poprzednikami, najbardziej razi to, ze fotka wyraznie leci na lewo

Arkady_pl
16-05-2006, 17:16
Dzięki za odpowiedzi. Co do napisów to w innych fotkach koledzy tez to wytkneli takze dzisiaj poprawie.

Co do "leci wlewo" to macie rację, niestety / stety mam zasade nie korygowania tego elektronicznie (koloru tez) aby miec z tego naukę. BArdziej sie wowczas przykladam do tego przy nastepnych okazjach.



Nie podoba mi sie. Nieciekawy kadr,

Dobrze, lubie krytykę, tylko napisz cos więcej bo nic sie z tej wypowiedzi nie nauczę. :D



przesadnie zaniebieszczony snieg

Jak wcześniej nie koryguje tego a klisza byla jaka była. Nie posiadam jeszcze filtro do korekcji - a nie reguluje tego programowo.
A swoją drogą co byś polecił aby to skorygowac juz w fazie fotografowania?

kiemlo
16-05-2006, 18:13
Nie rozumiem zasady nie korygowania kolorystyki albo obrotu po skanowaniu.

To normalna sprawa, tym bardziej, że przy oświetleniu dziennym oraz filmie do takiego światła żadnych filtrów (może oprócz Skylight/UV) się nie stosuje. Ewentualną korekcję wykonuje się przy robieniu odbitki.

kwasik
17-05-2006, 10:38
A swoją drogą co byś polecił aby to skorygowac juz w fazie fotografowania?

korekcja balansu bieli i +0,7EV - tak na szybcika

zgredek
17-05-2006, 15:30
A swoją drogą co byś polecił aby to skorygowac juz w fazie fotografowania?

korekcja balansu bieli i +0,7EV - tak na szybcika

Hmm... w F65 nie ma skoku korekcji EV co 1/3 tylko [jeśli dobrze pamiętam] o 1/2. O korekcji balansu bieli na puszcze nie wpominając :D

Arkady - na śniegu używaj filtra polaryzacyjnego i wprowadzaj korektę dodatnią EV [od 0,5 do 1,5 w zależności od ilości śniegu w kadrze].

kwasik
17-05-2006, 16:38
o kurcze rzeczywiscie to f65, sorki

w syfrze problem generalnie odpada- wszelakie przeniebieszczenia i inne bzdety koryguje sei w PS :P

Arkady_pl
17-05-2006, 18:30
A swoją drogą co byś polecił aby to skorygowac juz w fazie fotografowania?

korekcja balansu bieli i +0,7EV - tak na szybcika

:D Kwasik, F65 to analog, balansu bieli tam nie ma. Za "balans bieli" odpowiada film :D
Ale dzięki za info.
Ja na tym spacerku miałem YV + POL-CIR, niemniej kolory sie skaszaniły bo
- miałem film tzw. uniwersalny czyli tak naprawdę do niczego
- punkt foto do ktorego oddalem juz wiem, ze nie jest za dobry(zszedl na psy z jakoscia)

Niemniej jak zakładam film PROVIA bądź ASTIA, a wywołanie powierzam komu trzeba, to dostaje ślinotoku jak widze fotki(kolorystyka, kontrasty etc.)

Napewno muszę ćwiczyć kadrowanie.
I dlatego nadal czekam na rzetelne info - co jest do bani ale co wazniejsze to odwieczne : dlaczego?
Dlatego nie poprawiam nic w tym aby właśnie na maksa się z tego nauczyć.

Dzięki wielkie za to co już się dowiedziałem i czekam na dalsze opinie.

[ Dodano: Sro 17 Maj, 2006 ]

Nie podoba mi sie. Nieciekawy kadr, przesadnie zaniebieszczony snieg, wyraznie wali sie w lewo...
Ponawiam moją prośbę o rozwinięcie stwierdzenia "nieciekawy kadr".
Rozumiem, że poprostu w tym kadrze nic Ciebie nie interesuje....
Ale czy on jest zły?
Zapytasz co jest obiektem zainteresowania, czyli co autor chciał pokazać - może zdjęcie nie pokazuje tego co ja chciałem pokazać?

Vadim
17-05-2006, 18:41
Arkady_pl

Z lektury Twojego zdjęcia wiem, że nie miałeś czystej UV, tylko skylight. Do tego 1B, czyli powodujący mocniejsze ocieplenie kolorów. I jeszcze filtr polaryzacyjny. Te dwa połączone filtry to jest źródło zniebieszczonego śniegu, a nie negatyw czy lab.

Pozdrawiam

kwasik
17-05-2006, 18:51
Kwasik, F65 to analog, balansu bieli tam nie ma. Za "balans bieli" odpowiada film

po prostu nie doczytalem tej f65 w podpisie :P

Arkady_pl
18-05-2006, 09:03
Arkady_pl

Z lektury Twojego zdjęcia wiem, że nie miałeś czystej UV, tylko skylight. Do tego 1B, czyli powodujący mocniejsze ocieplenie kolorów. I jeszcze filtr polaryzacyjny. Te dwa połączone filtry to jest źródło zniebieszczonego śniegu, a nie negatyw czy lab.

Pozdrawiam

Hm.... 1B raczej własnie powinien usuwać nadmiar niebieskiego.
Natomiast co do PL-CIR to juz zauważyłem, ze często mozna nim też doregulowac kolory - żółciejsze - bardziej niebieskie. Zapewne się nie przyłożyłem.

Ale przyznam, ze w wizjerku nie było tego widać.
Z tąd moje twierdzenie, że "materiał fotograficzny" był niezbyt, gdyż inne materiały fotograficzne są .... lepsze?

A mój punkt foto ma niestety taka bolączkę, że film wychodzi z nadmiarem magenty.
Nie jestem z tego omnibus także moge się myliś w moich wnioskach.

Arkady_pl
14-06-2009, 10:43
Wrzucam skorygowaną fotografię.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://arkadiusz.werniccy.waw.pl/nikon/luty2006_001.jpg)

morzon
14-06-2009, 14:47
Po 3 latach? :O
Ogólnie to mi się nawet podoba...

Martix
14-06-2009, 19:04
Skorygowana wersja podoba mi się.

T_P_
14-06-2009, 19:28
...Ponawiam moją prośbę o rozwinięcie stwierdzenia "nieciekawy kadr"...

Pozwól, że odpowiem za siebie... Otóż, ilekroć popełniam podobny kadr, czy to w zimę, czy też o innej porze roku, nic w nim nie dostrzegam... :???: W owym przypadku jest podobnie... Brakuje jakiegoś elementu zaczepienia, który zaciekawiłby widza... Bowiem, nawet cienie nie układają się w interesujący sposób... :???:

Cieszy jednak, że dodajesz prace popełnione aparatem analogowym... :-D

Pozdrawiam, T_P_

P.S. Jak "prostujesz zdjęcie" pamiętaj o niezbędnych poprawkach- drugie zdjęcie- prawy dolny róg... ;-)

borregaard
14-06-2009, 19:34
Sporo Ci schodzi obróbka....:mrgreen:,a i jeszcze conieco wypadałoby poprawić.Nie powiem co,bo się na jakieś 3 lata wyłączysz....:mrgreen: