PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z lampą i stykiem w d70s



postregiment
14-07-2008, 09:21
Witam, od jakiegoś miesiąca mam dwa problemy związane z użytkowanie Nikona d70s, problemy może nie znaczące, ale powoli irytujące.

1. Przy trybie z włączoną wbudowaną lampą błyskową przy naciśnięciu spustu lampa się zwalnia, ale ponowne próby naciśnięcia spustu kończą się odskakiwaniem blokady tak jakby chciała ponownie uwolnić lampę, tak jakby aparat nie zauważał, że lampa została już zwolniona. Dalsze próby kończą się tym, że aparat wykonuje zwyczajnie zdjęcia bez użycia lampy. Koniec końców i tak nie używam tej lampy, ale lubię jednak gdy wszystko chodzi jak należy...jakieś pomysły na rozwiązanie sytuacji?

2. Czasem przy próbie wykonania zdjęcia występuje error "fEE", który bierze się z faktu najprawdopodobniej braku styku między body, a szkłem. Zdjęcia wykonać wówczas nie sposób, ale "dokręcenie" obiektywu w prawą stronę rozwiązuje problem. Czy należy w jakiś sposób przeczyścić styki jeśli tak to czym i jak? A może jakieś inne rozwiązanie problemu? ps. problem pojawia się gdy zakładam różne szkła, więc wina leży raczej w body.

Oba problemy może niezbyt znaczące ale trochę już irytują, może znajdziecie jakieś pomysły na rozwiązanie?
pozdrawiam!

postregiment
14-07-2008, 12:04
up :)

MYSZ
15-07-2008, 00:11
1
Nie uzywać "zielonego" programu, lampę uwalniać przyciskiem do tego służącym - ten mały obok lampy
2
z obiektywami z regulacją przesłony ustawiać na wartość najwiekszą, booo, tak ma byc i już

koniec :)

postregiment
23-07-2008, 21:24
problem ze stykiem zniknął po porządnym przeczyszczeniu

ale nadal istenije problem z lampą. Fakt faktem nie używam jej w ogóle, ale w najbliższym czasie chciałbym sprzedać ów sprzęt, a nie chcę obniżać jego ceny
proszę o pomoc :)

postregiment
08-08-2008, 18:16
up

driftmen
08-08-2008, 18:58
a może jakiś czujnik czy lampa jest uwolniona czy nie zle działa?