PDA

Zobacz pełną wersję : fotografowanie burzy



rob3rt
13-07-2008, 21:31
ustawiłem czas na 30s przesłone zmniejszylem prawie na maxa ale teraz jest kłopot z złapaniem pioruna , bo łapie przez te 30 sekund a potem przez 20 sekund (mierzylem stoperem) obrabia to zdjecie i najczesciej wtedy sa najciekawsze błyski :( można coś zrobić zeby którcej obrabiał zjdecie? Zmienialem wielkosci zapisu zdjdec oraz kompresje ale niewiele to dało :P

stig
13-07-2008, 21:44
ustawiłem czas na 30s przesłone zmniejszylem prawie na maxa ale teraz jest kłopot z złapaniem pioruna , bo łapie przez te 30 sekund a potem przez 20 sekund (mierzylem stoperem) obrabia to zdjecie i najczesciej wtedy sa najciekawsze błyski :( można coś zrobić zeby którcej obrabiał zjdecie? Zmienialem wielkosci zapisu zdjdec oraz kompresje ale niewiele to dało :P:D Wylacz "odszumianie przy dlugich czasach".

rob3rt
13-07-2008, 23:34
ooogromne dzięki ;) o to chodziło ;) własnie siedze w oknie i poluje ;) nie wiedzialem ze sie tak szybko przyda :D

krootki
14-07-2008, 12:36
Ewentualnie ustaw sobie czas B zamiast 30s i opuszczaj lustro po błysku, przecież to nie problem

rob3rt
17-07-2008, 00:44
ale nie mam za bardzo stabilnego statywu i o :P a po za tym palec boli :D bo nie mam wężyka

krootki
17-07-2008, 22:35
a po za tym palec boli :D bo nie mam wężyka

jak ustawisz na czas 30s a nie B to po wciśnięciu palec możesz zdjąć ze spustu...