PDA

Zobacz pełną wersję : Oswietlenie w studio - pocket wizard



BrylantS
14-05-2006, 19:49
Mam kilka pytan odnosnie studia. Jezeli ktos mi rozjasni bede wdzieczny naprawde...

1. Czesto uzywam studio w miejscach gdzie jest duzo ludzi i probuja robic zdjecia na moim tle.....kiedys i ja probowalem tak zrobic na profesjonalnym pokazie i ta osoba miala tak skonstruowane lampy ze gdy ktos inny pstrykal one sie wyzwalaly i zdjecia wychodzily czerwone. Takie zabezpieczenie zeby nierobic zdjec modelkom czy poprostu niewykorzystywac kogos tla. Wiecie jak mozna to osiagnac..?

2. Pocket Wizard to chyba jeden z najlepszych bezprzewodowych systemow wyzwalania lamp. Czy ktos pracuje w tym systemie ? Czy warto zainwestowac w Multimax zeby miec pelna kontrole nad lampami.? Czy jezeli mam 4 lampy potrzebuje 1 transmiter i do kazdej z trzech receiver ?

3. Mam dwie Sb800 i chcialbym wykorzystwac je w studio np. do podswietlenia tla czy wlosow ustawiajac z tylu. Niestety w moich probach mimo ze ustawiam na remote niestety niewyzwalaja sie. Jak powinny byc ustawione...?

4. W exif znalazlem taka informacje Light source - shutter priority to exif z D2x znajomego u mnie w D200 jest light source - unknow i dodam jeszcze ze niejest to exposure program ktory mam ustawiony na manual. Jak ustawic ten light source.

5. Standardowym ustawieniem w studio jest 125/8 mi zalezy zeby tlo z tylu bylo jak najbardziej rozmyte czy mozna w studio schodzic z przyslona tak nisko jak 3.2-4 ? Co z ustawieniami spot czy center weight..?

Jacek_Z
14-05-2006, 20:38
Mógłbyś precyzyjniej zadawać pytania, bo nie wiem czy odpowiadam na twoje pytania czy na inne sytuacje. Domyślam sie tylko.
1. O jakich lampach na pokazie pytasz. O rozstawione studyjne? - rozwiązanie to odłączenie synchroflesha i wyzwalanie radiowe. Wtedy tylko ty będziesz odpalał swoje lampy. Ale jeśli chodzi ci o to, że te lampy były cudze to faktycznie problem, bo gosciu nie miał radioflasha i chciał je wyzwalac błyskiem, ale wszyscy wkoło błyskając mu je odpalali, a przy okazji prześwietlali pewnie swoje zdjęcia.

2. Nie znam tego systemu. Ale jesli chcesz pracować na zestawie lamp studyjnych w terenie i by ci ktoś inny ich nie odpalał, to na wszystkich musisz miec odłączone synchro i zamontowane odbiorniki do radia. jak masz 4 lampy to potrzebujesz 4 odbiorniki a nie 3.
Super system do sterowania błyskiem lamp studyjnych (generatorów) z automatyką włącznie ma chyba jako jedyny Broncolor. Ale to ich system, tylko do ich lamp.

3,4 nie wiem, nie bawie sie tak.

5. oczywiście w studio możesz sobie schodzić do 4 czy 2.8 jak chcesz.
jak to są lampy dodatkowe do tła to po co ci pomiar światła orzez obiektyw. Przecież pracuje sie na manualu. Moc lamp SB 800 reguluje sie podziałem mocy lamp gdy pracują one w trybie manualnym, podobnie jak i body - w trybie M. Pomiar światła jest niepotrzebny - bo jakby działał, to by działał źle. Nikon nie może sterować lampami studyjnymi. Nie może im kazać dac przedbłysków i nie uwazględni ich w kalulacji naswietlenia. A musiałby je uwazględniać, bo to są główne lampy dające naświetlenie !!!

turbo
15-05-2006, 19:11
BrylantS, co do 3 a czy ustawiasz wbudowaną lampę w tryb comander? a czy nie zapominasz na SB ustawić kanał 3 grupa A? jeśli masz to ustawione to być może sensor w SB nie widzi błysku lampy wbudowanej. Ustaw inaczej lampe.