PDA

Zobacz pełną wersję : SB 800 Instrukcja PL



ddMON
04-07-2004, 14:29
Cześć!
Proszę o pomoc w znalezieniu polskiej instrukcji do SB 800 - b. pilne!

Mam ten sprzęt od wczoraj i jak łatwo się domyslić, ilość opcji i brak polskiego opisu nie ułatwiają mi dogłębnego zapoznania się z nim.

Prosze o radę jakie zasilanie najlepiej stosować do niej (może od razu reklama producenta). Jeżeli to są aku, to jaką ładowarkę możecie polecić.
Czy jest możliwości zasilania tej lampy z aku D70?
Ile (orientacyjnie) zdjęć można zrobić z dobrych baterii (czy raczej lepiej ich nie używać).

Do zobaczyska!

Bogdan
04-07-2004, 16:33
- zwroc sie do nikon.pl, tam dostalem od milej Pani pl instrukcje [kupilem z ang]
- lepsze sa akumulatory
- ile zdjec ? to zalezy, jaka ustawisz moc; przecietnie wystarcza 1/4 - wtedy spokojnie kilkaset

ddMON
04-07-2004, 18:40
- zwroc sie do nikon.pl, tam dostalem od milej Pani pl instrukcje [kupilem z ang]

Proszę napisz, czy odbierałeś ją osobiście (jaka cena, czy za miły uśmiech), czy ewentualnie jest to do załatwienia jako przesyłka?
Z chęcią bym ją kupił za rozsądne pieniądze!
A może by tak doprowadzić niektórych klubowiczów do org... i w wolnej chwili stworzyć SB800PL.pdf.
Byłby to Twój Wielki Wkład w rozwój ludzkości - A jak to brzmi (no przynajmniej u ... one creatures of human community) :wink:
A może masz to w wersji elektronicznej?
Wielkie dzięki za odpowiedź!

Bogdan
04-07-2004, 23:22
kupilem sb800 z instr ang; braki jezykowe i lenistwo podpowiedzialy mi rozwiazanie; napisalem do nikon.pl [chcialem kupic] instr pl] ; udalo sie; odebralem osobiscie; 0 zł;

sorry; nie chce mi sie skanowac 125 stron

ddMON
04-07-2004, 23:41
Wielkie Dzięki Bogdan, list już napisałem i z niecierpliwością czekam na odzew!
Gdyby to było jakiś czas temu i byłbym w typie Pani Alicji, to z tego co mi napisałeś o jej cudownej osobowości, nie wahałbym się ani chwili i poprosił ją o rękę. :wink:

A co do skanowania to wiesz co... nawet Cię rozumiem!

Wszystko w rękach i sercu Pani Alicji :oops:

Do zobaczyska!

Bogdan
05-07-2004, 00:03
:D

Bogdan
05-07-2004, 00:05
przy okazji; przymierzam sie do mto 11 ca; najlepsze ceny ma astrokrak. pl i ile wiem; jak zachowuje sie to wiadro z nikonem ?, czy adapter 42/bagnet ma soczewki ?

ddMON
05-07-2004, 16:26
"czy adapter 42/bagnet ma soczewki ?"

Nie wiem ale jestem sam tym niezmiernie zainteresowany, chyba otworzę nowy temat odnośnie dopasowania sprzętu 42 do D70.
Pozdro!

Kaleid
05-07-2004, 16:58
Są z soczewką i bez. Te bez nie ostrzą na nieskonczonosc. M42+ Nikon to nie jest szczegolnie udany pomysł.

ddMON
06-07-2004, 01:11
Bogdan

Po napisaniu e-maila do Nikon Polska otrzymałem następującą (trzeba przyznać, że b. szybką odpowiedź) od pani Joanny Repec:
"Witam,
Oczywiście, że jest możliwość zakupienia wymienionych przez Pana instrukcji, koszt każdej z nich (D70, SB800) to 100 zł. Dostarczamy tego typu przesyłki za pośrednictwem poczty polskiej, płatne przy odbiorze. Jeśli moja propozycja zainteresowała Pana, proszę o przesłanie dokładnego adresu, na który powinniśmy w/w instrukcje dostarczyć"

Myślę, że to chyba gruba przesada płacić 200 PLN za 1 grubszą, a drugą raczej chudą książeczkę.
Takie rzeczy powinny być dostępne dla zarejestrowanych użytkowników sprzętu Nikon w dziale Download.
Jestem pewny, że na instrukcjach, to raczej ta firma nie dorobi się sukcesów :?

Wszystko jeszcze w rękach pani Alicji, a jeżeli się nie uda to w Twoich i Twojego Skanera ...myślę, że mógłbyś już powoli zacząć :wink:

A, i jeszcze jedna sprawa. Na pytanie (zadane dwukrotnie) dlaczego nie mogę się zalogować na www.nikon.pl jako zarejestrowany użytkownik - nie otrzymałem żadnej odpowiedzi :?: :!: :roll: :evil:

Pozdrowienia!

Tr0n
06-07-2004, 07:38
Do mnie jakoś nie może dotrzec że za instrukcje trzeba dodatkowo płacic i to nawet dość sporo. Nie pojmuję tego :evil:

MaciejKa
06-07-2004, 08:08
A nie jest tak, że do sprzętu kupionego w legalnej dystrybucji dołączana jest polska instrukcja? A skoro sprzęt jest "z drugiego obiegu" to sorry - instrukcję trzeba sobie dokupić za niemałe pieniądze.

A ktoś mnie tu rugał za pisanie o mniej testowych wersjach softu?... :lol:

MaciejK

Tr0n
06-07-2004, 08:18
Co innego soft a co innego instrukcja. Instrukcja jest czescia uradzenia ktore kupujesz i mozesz chciec instrukcje w dowolnym jezyku w jakim została stworzona i powinienes ja otrzymac. Moze nie w wersji papierowej (koszty) ale powinna byc dostepna w wersji elektronicznej

MaciejKa
06-07-2004, 08:35
Ale w legalnej dystrybucji na dany kraj instrukcja w odpowiednim języku jest.
Nie spierajmy się o szczegóły. Fakt, że nie stać mnie na taki zestaw oprogramowania, jaki uważam za ideał. Niestety, GIMP kilka razy zawiesił mi się grzebiąc efekty mojej kilkugodzinnej pracy. Wtedy - nie bójmy uzyć się tego słowa - ukradłem Photoshopa.
Ale obiecałem sobie, że zalegalizuje mój status ASAP. I słowa dotrzymam. Howgh!
MaciejK

Tr0n
06-07-2004, 08:45
Ctrl-S przyjacielem uzytkownika ;)

MaciejKa
06-07-2004, 09:18
Nie wiem co się wtedy stało, ale Ctrl-S używałem namiętnie. Jednak pliku nie dało się odczytać. Aha, pisałem o wersji 1.x. Mam nadzieję, że 2.x jest bardziej stabilna.

MaciejK

ddMON
06-07-2004, 09:21
I to są Prorocze i jakże często, niestety po fakcie, sprawdzające się słowa.

Co do softu, to duże firmy (chociażby programistyczne) rozdają za darmo wszelkie uaktualnienia, całe programy, helpy do programów, pomoce do nich i to nie tylko legalnym użytkownikom - i co najważniejsze wychodzą z założenia, że takim postępowaniem przywiązują klienta do siebie, ułatwiając mu korzystanie z softu i poprawiając swoje błędy.
So ... JESTEM ZDANIA, ŻE NIEWAŻNE CZY SPRZĘT MASZ Z PIERWSZEGO, CZY Z DRUGIEGO OBIEGU (Jeżeli kupuję nowy, z gwarancją ale nie w Polsce, to daję im - czyli Nikonowi - zarobić, jest to rynek pierwotny) POWINIENEM MIEĆ DOSTĘP DO WERSJI ELEKTRONICZNEJ - HOWGH!!!
A tak w ogóle to do instrukcji w wersji eletronicznej dostęp powinien być bezpłatny. Przecież to darmowa reklama, w tym przypadku dobrego produktu. No chyba, że producent ma coś do ukrycia :wink:

Pozdrowienia!!! :D

MaciejKa
06-07-2004, 09:26
Wracając do meritum - Nikon na stronach wsparcia technicznego podaje, że w wersji elektronicznej dostępne będą instrukcje wyłącznie w czterech językach - En, De, Fr, Es. Ma to na celu ochronę interesów Nikona i walkę z "szarym rynkiem". Tyle Nikon. Przepraszam, ale w dalszym ciągu nie rozumiem tej polityki. Skoro chcę chronić przed szarym rynkiem, to niech Nikon Polska wysyła PDF po polsku po podaniu numeru seryjnego urządzenia. Jeśli numer zgadza się z oficjalną dystrybucją - instrukcja jest wysyłana. Jeśli nie - instrukcji brak. W ten spobów wilk syty i owca cała.
Jeśli instrukcje "wypłyną" gdzieś w sieci - jest to łamanie praw autorskich i może być ścigane przez prawo.

MaciejK

ddMON
06-07-2004, 09:32
Święta racja, to jest taka sama sprawa jak z każdym innym softem!
Górą nasi!
A może by tak wysłać list otwarty do Nikona.
Ostatnio widziałem gdzieś program do szybkiej nauki japanese.
OK! Zaczynam jako pierwszy uczyć się jak to będzie:
poooolska instruuuukcja :D

Pozdrowienia!

Bogdan
06-07-2004, 14:50
Bogdan

Po napisaniu e-maila do Nikon Polska otrzymałem następującą (trzeba przyznać, że b. szybką odpowiedź) od pani Joanny Repec:
"Witam,
Oczywiście, że jest możliwość zakupienia wymienionych przez Pana instrukcji, koszt każdej z nich (D70, SB800) to 100 zł. Dostarczamy tego typu przesyłki za pośrednictwem poczty polskiej, płatne przy odbiorze. Jeśli moja propozycja zainteresowała Pana, proszę o przesłanie dokładnego adresu, na który powinniśmy w/w instrukcje dostarczyć"

Pozdrowienia!

chyba po prostu mialem wiecej szczescia; moze pozniej bylo zbyt wielu chetnych i nikon.pl zmienil zasady rozdawania/sprzedawania instrukcji; niestety nie obiecuje skanowania, bo ostanio troche brak mi czasu

ddMON
06-07-2004, 14:57
Oj Bogdan ty urodzony szczęściarzu!!
A co do skanowania, to czy już mówiłem Ci, że jesteś moim idolem i przykładem do naśladowania na tym forum??? :lol:
No oczywiście zaraz po Adminie :wink:

Pozdro!

krzysztof jot
09-07-2004, 13:26
Bogdan

Myślę, że to chyba gruba przesada płacić 200 PLN za 1 grubszą, a drugą raczej chudą książeczkę.

A, i jeszcze jedna sprawa. Na pytanie (zadane dwukrotnie) dlaczego nie mogę się zalogować na www.nikon.pl jako zarejestrowany użytkownik - nie otrzymałem żadnej odpowiedzi :?: :!: :roll: :evil:

Pozdrowienia!

Co do instrukcji - kupując lampę z dystrybucji Nikon Polska dostajesz instrukcję za darmo. Jak chciałes zaoszczedzić i kupiłes gdzie indziej - nie masz instrukcji dystrybutora. To normalne. Instrukcje drukuje na swój koszt dystrybutor a nie "fabryka Lamp" :D Poproś Pana(ią), który sprzedał Ci lampe o instrukcje....
Co do logowania - nigdy nie miałem problemu, pobierałem sporo oprogramowania, musisz coś robic nie tak... Rejestrujesz się przez "Wsparcie Techniczne" - dopiero wtedy, kiedy już masz zamiar zciągnąc soft i klikasz w download... Podajesz kraj zakupu i numer fabryczny - jak lewizna z przemytu - to znowu może być problem (chyba że znasz kraj docelowy), choć raczej rejestruje bez problemów, myśle że system nie ma aż takich danych gdzie jaki numer produktu.... acha, ja rejestrowałem body, nie wiem jak z akcesoriami i do czego cię upoważnia uzyskany dostęp...

Kaleid
09-07-2004, 14:47
Przeciez jeden z grupowiczów rzekomo posluguje sie biegle jezykiem chinskim, totez mysle z japonski szybko przyswoi :)

Kaleid
09-07-2004, 14:50
No oczywiście zaraz po Adminie :wink:



Admin dba o nas jak ojciec najlepszy i nie prawda ze dach w szatni przecieka, tym bardziej ze prawie wcale nie pada :)

admin
09-07-2004, 15:09
Kaleidziku Drogi, czegos sie napalil? Ja tez chce ten towar ;)

Kaleid
09-07-2004, 15:13
Tak jakos :) ALe 100 zl za instrukcje to troszke chyba drogo....

admin
09-07-2004, 15:19
Troszke? To bardzo drogo, jednak rozumiem zdanie odrebne Krzysztofa. Nie bylo by pozbawione racji gdyby nie to ze w niektorych krajach o ktorych wiem (np. w Niemczech, Wloszech, na Wegrzech i Czechach - nie wiem jak w innych) klient ktory zwroci sie do autoryzowanego serwisu, otrzyma nieodplatnie jeden egzemplarz instrukcji. Moze chodzi o to aby zatrzymac handel tymi instrukcjami (ukrocic zarobkowanie na nich), ale moim zdaniem to nie jest najlepszy sposob. W jakims sensie ta instrukcja jest reklama firmy...

I zeby nie bylo. Aparat kupilem w NP, lampe zas, po uiszczeniu wszystkich oplat celno - podatkowych, poprzez PolUsa. Moim zdaniem instrukcja nalezy mi sie jak psu zupa i mimo iz zgadzam sie ze powiniennem jej wymagac od PolUsa, to mam prawo WYMIENIC nie odplatnie angielska na polska...

Kaleid
09-07-2004, 15:51
Krzysztof ma rację, koszt druku ponosi dystrybutor...jednak w tym wypadku jest to troche inaczej bo Nikon Polska to juz nie Camera Sp. z o.o. :) Osobiscie rozumiem to iz instrukcje sa platne, jedna cena moim zdaniem nie powinna przekraczac 50 zl. Kolega kupowal kiedys instrukcje do Minolty za 35 zl u przedstawiciela...a Nikon na pozlacanym papierze tego przeciez nie drukuje

Tr0n
09-07-2004, 16:03
Moim zdaniem instrukcja powinna być bezpłatna - jeżeli nie chca dawac książeczki bezpłatnej ok to ja poprosze w wersji elektronicznej. A nawet jak juz jest płatna to niech ją sprzedaja po kosztach a nie zarabiając na tym krocie. Podejrzewam że koszt wydrukowania takiej instrukcji to jakieś 10-15 PLN. No ale Polska to przeciez bogaty kraj :?

Anonymous
10-07-2004, 15:14
Co do instrukcji - kupując lampę z dystrybucji Nikon Polska dostajesz instrukcję za darmo. Jak chciałes zaoszczedzić i kupiłes gdzie indziej - nie masz instrukcji dystrybutora. To normalne. ...
Kurna ... człowiek współczucia oczekuje, a tu mu jeszcze nóż w plecy wbijają.
I Ty Brutu... Krzysztofie.jot przeciwko mnie :wink:
Mam SB-800, no to wczorej kupiłem sobie drugą ale ... nad drzwi wejściowe do domu ... hłe, hłe!
A w niej na kredowym papierze instrukcje w 8 językach (produkt w pudle z niemieckimi napisami). 7 od razu w kosz (nie ma jak ekologia) polską zostawiłem, no bo przecież zima idzie, a jak człowiek się nudzi to ma przynajmnej coś do poczytania :D
Dobrze, że płyty CD nie dołożyli w komplecie.
Macie przykład jak firma sprzedająca towar za 30,00 PLN dba o klienta.
A tak wogóle, mam nieodparte wrażenie, że niestety My Polacy, nadal jesteśmy traktowani w innych krajach (czyt. tzw. bardziej rozwiniętych) jak przysłowiowi murzyni.


To normalne. ...
To mogą powiedzieć klienci np. w Niemczech, USA itp., a my możemy to sobie starać się tłumaczyć na różne sposoby, jak chociazby w podany przez Ciebie sposób.
A ja uważam, że jestem Polakim i to mnie zobowiązuje do tego by być traktowanym jak klienci w ww. krajach.
Instrukcja po polsku, to żaden rarytas i nie ma tłumaczenia - kupujesz sprzęt podajesz numer seryjny i dostajesz np. pdf.
Jak sami będziem na siebie patrzeć jak na trochę gorszych, to z pewnością tak będziemy traktowani!
Jak to ma się do tego, że mieszkamy w wielkim wspólnym domu. Czy żeby w tym domu zaczerpnąć powietrza, to za każdym razem musze wyjść na balkon, czy mogę zrobić to kiedy zechcę w dowolnie wybranym przez siebie miejscu?
Idę trochę porzucać aparatem to mi przejdzie.
Ostatnio słyszałem (od siebie), że D70 to Distance up to 70 meters - może doleci :wink:
ps. "Autor nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prezentowane poglądy i wygłaszane opinie, a wręcz jest im przeciwny i nawet się z nimi zgadza"
Pozdro!

ddMON
10-07-2004, 15:16
Tek się zaczytałem, żę oczywiście znowu się nie zalogowałem.
Ten gostek u góry to JA!
Sorki :oops:

krzysztof jot
12-07-2004, 16:11
a brnąc dalej w temacie instrukcji - bo jest wiele głosów że "...inne wielkie firmy to udostepniają na necie, itp..." przecież prawie wszystko poza NikonCapture i innych programów specjalnych można zassac ze stron Nikona bezproblemowo, fakt że nie po polsku - ale jest wszystko - może doczekamy sie kiedys i wersji polskojezycznych, dajmy im czas... :) jednak nie mozna twierdzić że Nikon nie udostępnia bezpłatnie takich materiałów jak manuale oraz softu i upgreadów typu NikonView, PictureProject itp... jest wszystko i pobierałem wczoraj bezproblemowo - może troche należy dokładniej zapoznać się z tym, co jest w sieci dostepne ?

admin
12-07-2004, 16:25
Krzysztofie, chwala za to koncernowi. Jednak nie do konca o tym samym mowimy :) Otoz nabywca aparatu zacnej firmy Nikon, nie musi legitymowac sie konkretna przynaleznoscia narodowa czy etniczna. Za to MUSI, o czym pisze sam Nikon, zapoznac sie z instrukcja obslugi. Wychodzac na przeciw sposobowi myslenia "jest angielska", zmusza sie nabywce ktory zapragnal nagle zakupic aparat w dowolnym miejscu na naszym globie, aby po powrocie i skontaktowaniu sie z lokalnym Nikonem, zamiast trafic do rodziny uzytkownikow, musial KUPIC do niej dodatkowy bilet. Jedynie o to toczy sie boj ;)

ddMON
12-07-2004, 16:51
Łał ... jakbym samego siebie słyszał!
Nasz Admin, to jednak zawsze czuwa i wie o co chodzi(pisze) :wink:
Pozdro chłopaki!

Anonymous
09-10-2004, 05:04
Może to nie niezaradność tylko lenistwo??? :> Bo w dziewiczą wprost wiare w tekst o prawach autorskich na ostatniej stronie instrukcji obslugi, (kosztującej więcej niż wiersze noblistki Wisławy Szymborskiej), zupelnie nie wierze :) Firma Nikon Polska nie produkuje aparatu D70, firma Nikon Polska zyje z wyzysku... Nie zastanawialo Was (tych argumentujacych: "Kupiles gdzie indziej taniej to z jakiej racji masz dostac pdf z polska instrukcją") dlaczego Francuz, Hiszpan, Niemiec, mogą kupić aparat w stanach i skorzystać z instrukcji pdf. sciągając ze strony Nikona? W czym są lepsi od Nas? Dlaczego oni nie placą ponad 20 euro za instrukcję? Bo Polak jest glupi i leniwy ;)
Głupi bo sie ze wszystkim godzi, leniwy, bo sam nie chce zadbac by te instrukcje sprzedawane przez Nikona stracily na wartosci :P Przynajmniej teoretycznie...
Gdy tylko trafila mi sie instrukcja pl do C 300D, trafila na emule, zeby inni tez mieli latwiejszy dostep... i zeby poczuc sie lepiej, bo ktos nad tym pracowal, udostepnil mi, wiec czulem potrzebe zrobienia czegos dla innych.
Teraz szukam instrukcji do Nikona D70 dla mojej dziewczyny i dziwie się... jak przy tak ogromnej ilosci sprzedanych sztuk tego aparatu i jego popularnosci nikt... powtórze NIKT!!!!! nie zeskanował choćby xera polskiej instrukcji i nie umiescil w internecie... Dziwi mnie to ogromnie! Firma Nikon olewa klienta, przeciez skoro maja wersję drukowaną, to maja tez plik do druku, zlozony do formatu postscriptowego, chyba nie musze mówić ile sekund zajelaby konwersja do pdf... wiec pisanie "dajmy im czas" to jakas niedorzeczność :) wolą jednak ściągać pieniądze za coś co się kazdemu nalezy!!!! Nie potrafie zrozumiec takiej polityki podobnie jak nieuznwania gwarancji... to tak jakby nieistniala firma Nikon czy Canon, tylko lokalne odpowiedniki... Nikon Polska, Canon Polska... A przeciez kupuje sie aparat marki Nikon czy Canon, bez dopisku Polska????? Gdyby u nas je produkowali to moze bym zrozumial... a tak chodzi tylko o żywienie darmozjadów którzy ten sprzęt u nas sprzedaja i wywindowali ceny ponad te które są na znacznie bogatszym zachodzie...
Wiec wróce do sedna sprawy, ma ktos tą instrukcję do d70? Jeśli tak, to niech coś zrobi dla ogółu i ją udostępni, a jak nie, to niech zrobi ksero i wysle do kogos kto to zeskanuje i udostępni... Trzeba myśleć o innych a nie tylko o sobie...

JerzykB
09-10-2004, 06:15
Kiedyś nawet tutaj była (instrukcja) ale NP coś zasugerował naszemu Adminowi i instrukcji nie ma...Jest o tym kilka wątków, trza poszukać, trza nie być głupi, trza nie być leniwy....

tekus
09-10-2004, 11:06
Hmm tak sie zastanawiam, gdyby samemu zlozyc taka instrukcje, tekst zaporzyczyc z oryginalnej pl instrukcji. Czy to bylo by lamaniem praw autorskich? Przeciez nie skanuje. Gdyby tekst lekko zmienic, mozna by uznac ze inspirowalismy sie polska instrukcja, a wtedy niema juz zadnego problemu, wszystko zgodnie z prawem autorskim.
Trzeba by wlozyc tylko troche, no moz nie troche ale ciut ciut pracy i gotowe.

crazyjack
09-10-2004, 13:02
Sam kupilem sprzet w US , wiec nie musze nikomu tlumaczyc jaka sytuacji by mi odpowiadala :).....ale znam sie troszke na dystrybucji i podejrzewam (niestety), ze za przygotowanie polskiej intrukcji musial zaplacic polski dystrybutor......a dalej wszystko jest oczywiste - poniewaz zlotowki nawet nie ma z mojego Nikosia - to dlaczego ma niby dac mi intrukcje ???....tylko pozostaje pytanie: zadac od klientow po 100pln (a sluszalem juz o werski 200 za D70) i nic nie zarabiac - bo i tak chetnych ni ma, czy ustalic cene na akceptowalnym poziomie - (a najlepiej pdf 50zl - kazdy zaakceptuje - a koszt zaden) i miec naprawde niezla kase za instrukcje :))
a tak nawiasem mowiac - skad takie ogromne roznice w cenach??? - przeciez w stanach tez ludzie zarabiaja na sprzedazy Nikosiow(a podejrzewam ze nie zadowalaja sie 10%) :) - u nas koszty sa nizsze (nadal!!- choc dazymy do tego....wyrownania :))

Anonymous
09-10-2004, 14:02
Kiedyś nawet tutaj była (instrukcja) ale NP coś zasugerował naszemu Adminowi i instrukcji nie ma...Jest o tym kilka wątków, trza poszukać, trza nie być głupi, trza nie być leniwy....

Niestety wśród ogromnej ilości stron wyswietlających się jako wynik wyszukiwania, 99.9% to pytania o to gdzie instrukcję można znaleźć, 0.1% wypowiedzi takie jak Twoja. Przypomina to troche poszukiwania Yetti... Jedni nie wierzą, że istnieje, a inni zapierają się, że jest, ale powiedzieć gdzie jest już nie potrafią...

btw. to, ze podobno "Yetti" ;) byl na ftp. przeczytalem na tej stronie zanim napisałem mój tekst :) Jako, że jestem użytkownikiem systemu UNIX, od wyszukiwania informacji w internecie nie mogę stronić i zawsze najpierw szykam zanim o coś zapytam... Jednak widocznie do tej instrukcji nie mam szczęścia i nie mogę jej znaleźć. Tak więc jeśli ona naprawdę istnieje i ktoś z Was miałby ochotę i mógł podesłać mi ją na maila, byłbym niezwykle wdzięczny... spowiednik@pf.pl Pozdrowienia od Canoniarza ;)

admin
09-10-2004, 14:19
Drogi spowiedniku, przeczytales zapewne rowniez o powodach dla ktorych instrukcja ta zniknela ze stron forum. Badz wiec laskaw uszanowac ta decyzje, dla wielu trudna do przelkniecia i darowac sobie prosbe o udostepnienie jej via forum. Nic nie stalo na przeszkodzie aby umiescic ja gdzie w glebokich czelusciach netu, ale uznalismy ze w ramach dobrej wspolpracy forum z macierzysta firma, nie bedziemy tego robili. Raz jeszcze prosze, uszanuj ta decyzje.

Anonymous
09-10-2004, 15:49
Drogi spowiedniku, przeczytales zapewne rowniez o powodach dla ktorych instrukcja ta zniknela ze stron forum. Badz wiec laskaw uszanowac ta decyzje, dla wielu trudna do przelkniecia i darowac sobie prosbe o udostepnienie jej via forum. Nic nie stalo na przeszkodzie aby umiescic ja gdzie w glebokich czelusciach netu, ale uznalismy ze w ramach dobrej wspolpracy forum z macierzysta firma, nie bedziemy tego robili. Raz jeszcze prosze, uszanuj ta decyzje.

No tak przeczytałem.. sprawiedliwy wśród narodów świata... jedyny sprawiedliwy... nie proszę o udostępnianie na forum... jedynie o udostepnienie prywatne... a jesli chodzi o uzasadnienie o ktorym piszesz, to zrozumialem je raczej tak:

Firma Nikon poprosila o zdjęcie i oczywiscie nie mozna bylo odmówić... za to argumentacja w tamtym wątku w stylu "moze beda pamietac o nas i dadza instrukcje na preferencyjnych warunkach uzytkownikom forum" jest moim zdaniem tak smieszna, ze aż tutaj słysze śmiech pracowników Nikon Polska ktorzy to przeczytali... :)
Ja nie niezgadzam się z tym, ze instrukcja do aparatu nie powinna byc chroniona prawem autorskim (choc mam małe wątpliwości). Nie zgadzam się z nierównym traktowaniem obywateli Polskich i obywateli innych krajów europejskich, ktorzy a) maja dostep do menu aparatu w jezyku ojczystym... b) maja dostep do instrukcji pdf w swoim ojczystym języku, niezaleznie od miejsca gdzie aparat nabyli... Z tym się nie zgadzam, ale widze, ze jestem sam... więc nie będę juz polemizował. pozdrawiam i żegnam... (mimo wszystko serdecznie). :)

Sebastian
11-10-2004, 14:22
Rozumiem admina, że musiał wywalić z forum instrukcje do D70. I myślę, że nawet nie chodziło tu o jakąś WSPÓŁpracę z NP, bo takowej nie zauważam, tym bardziej że po naszych listach do NP, i wolnych głosach na forum, mają nas, mówiąc delikatnie - gdzieś. Sytuacja jest na tyle dla mnie niezrozumiała, że Nikon Polska, jako oficjalny przedstawiciel Nikona na Polskę, powinien dbać o interesy Polaków, niezależnie gdzie kupili aparat tej marki, czyli rozumiem to tak, że przedewszystkim umożliwiają i dbają o dostęp do wszelkich pdf-ów, w języku polskim, pracują nad polską lokalizacją MENU, itp. W ten oto sposób, kupujący Polak płacąc kilka, kilkanaście tysięcy złotych polskich stałby się szczęśliwym posiadaczem NIKONA, ze sztabem ludzi z NP, którzy dbają o jego pełne zadowolenie, a tak niestety pozostaje pewien niedosyt.

Anonymous
12-10-2004, 02:32
Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc... gdyby ktoś kto tu trafi miał problem taki jak mój... niech się do mnie wyspowiada na: spowiednik@pf.pl a ja udziele mu rozgrzeszenia [...]

Marlena
26-03-2006, 13:33
Hej!

Jestem tutaj nowa i witam wszystkich serdecznie :D
Od niedawna jestem właścicielką Nikona D-70 i SB-800 i oczywiście mam ten problem ze znalezieniem polskiej istrukcji do lampy. Lampę zakupiłam w Nikon Polska i w zestawie otrzymałam:
książeczkę "Zapraszamy do twórczego używania światła lamp błyskowch.(Numery stron w nawiasach odsyłają do wyjaśnień w instrukcji obsługi)", której na oczy nie widzałam.
Instrukcji oczywiście na całym necie nie ma możliwości znaleźć więć napisałam przed chwila do Nikona, trzymajcie kciuki za odpowiedz. Jak tylko otrzymam instrukcję poświęcę trochę czasu i zeskanuję.
Swoją drogą to z ta instrukcją to jakaś paranoja :twisted:

szymony
26-03-2006, 15:46
Hej!

Jestem tutaj nowa i witam wszystkich serdecznie :D
Od niedawna jestem właścicielką Nikona D-70 i SB-800 i oczywiście mam ten problem ze znalezieniem polskiej istrukcji do lampy. Lampę zakupiłam w Nikon Polska i w zestawie otrzymałam:
książeczkę "Zapraszamy do twórczego używania światła lamp błyskowch.(Numery stron w nawiasach odsyłają do wyjaśnień w instrukcji obsługi)", której na oczy nie widzałam.
Instrukcji oczywiście na całym necie nie ma możliwości znaleźć więć napisałam przed chwila do Nikona, trzymajcie kciuki za odpowiedz. Jak tylko otrzymam instrukcję poświęcę trochę czasu i zeskanuję.
Swoją drogą to z ta instrukcją to jakaś paranoja :twisted:

A od kiedy Nikon Polska prowadzi sprzedaż detaliczną ?
Jeżeli masz "sprzęt z polskiej dystrybucji" do goń sprzedawcę o polską instrukcję. Jak jej na lewo nie sprzedał to niech negocjuje z NP.

Marlena
26-03-2006, 16:58
Lampę kupiłam w Media Markt ciekawe co mi powiedzą jak się upomnę o instrukcję :roll:
Do Nikona D-70 tez nie dostałam .

JK
26-03-2006, 17:46
Marlena, przecież wszystkie sprzedawane w Polsce towary muszą mieć polską instrukcję. Jeśli Ci tych instrukcji w MediaMarkcie nie dadzą to oddaj im cały ten sprzęt na niezgodność z umową i kup nowy w jakimś solidnym sklepie (np. w IMFOTO). Drożej napewno nie będzie, starczy Ci jeszcze na jakieś filterki.

Marlena
26-03-2006, 18:35
Taką otrzymałam odpowiedz od Nikon Polska:
"Witam,

Nikon Polska Sp. z o.o. standardowo dodaje do dystrybuowanych przez siebie
aparatów instrukcje w języku polskim.

W związku z powyższym, zwracamy się z prośbą o przesłanie do nas
faksem/pocztą kopii wypełnionych i podbitych kart gwarancyjnych (żółtej i
polskiej) oraz kopii dowodu zakupu (paragonu, faktury itp).

Musimy zweryfikować, czy aparat pochodzi z naszego źródła dystrybucji oraz
czy instrukcja rzeczywiście nie była do niego dodana.

fax: 022 607 94 11


Jest to standardowa procedura, której niestety nie możemy ominąć. Ma ona na
celu "wyłapanie" wszelkich nieprawidłowości, celem uniknięcia ewentualnych
błędów w przyszłości."

[ Dodano: Wto 28 Mar, 2006 ]
Byłam wczoraj w Media i oczywiście nic nie załatwiłam :evil:
Wysyłali mnie od Cygana do Pogana twierdząc, że pracownik, który wydał mi sprzęt już tam nie pracuje. Stwierdzili, że oni instrukcji do sb-800 nie mają, pomimo, że mają lampę na sklepie. Kierownik działu nie chciał ze mną rozmawiać. Podali mi jakiś nr tel., na który ma właśnie za chwile dzwonić.
A tak w ogóle to rok temu wydali mi złe papiery do obiektywu ( a ja głupia dopiero teraz sprawdziłam czy się zgadzają z tym, co jest na obiektywie) tzn. nr seryjny obiektywu nie zgadza się z nr, który jest w papierach i teraz w momencie kradzieży ja policji podaje papier od całkiem innego obiektywu. Makabra i oczywiście z tym tez nie da się nic zrobić jak to mówi Pani w media.

szymony
28-03-2006, 17:07
A tak w ogóle to rok temu wydali mi złe papiery do obiektywu ( a ja głupia dopiero teraz sprawdziłam czy się zgadzają z tym, co jest na obiektywie) tzn. nr seryjny obiektywu nie zgadza się z nr, który jest w papierach i teraz w momencie kradzieży ja policji podaje papier od całkiem innego obiektywu. Makabra i oczywiście z tym tez nie da się nic zrobić jak to mówi Pani w media.
Jeżeli z błyskogratem i aparatem wykręcili Ci taki sam numer, to nie dosyć że praktycznie gwarancji nie masz to jeszcze zero szans na instrukcję PL.
Nie bez powodu prosili cię o te dokumenty. Po numerach seryjnych sa wstanie stwierdzić czy faktycznie dany sprzęt przechodził przez ich ręce. Jezeli tak to być może masz jakąś szansę na otrzymanie instrukcji, a "sklep dla idotów" na burę, choć to też mało prawdopodobne bo MM raczej sporo towaru bierze i NP raczej nie bedzie z tego powodu burzy robił. Prędzej dla swiętego spokoju dadzą Ci instrukcję.
Przynajmniej ja bym tak zrobił, gdyby się okazało, że sprzet pochodzi z NP.

snikers
15-08-2009, 01:40
ja posiadam takowa instrukcje w jezyku polskim i formacie pdf :)

tanas6
17-08-2009, 19:21
ja posiadam takowa instrukcje w jezyku polskim i formacie pdf :)

A w jaki sposob moge stac sie rowniez jej posiadaczem??? :mrgreen:

snikers
20-08-2009, 09:05
mozesz np.na PW napisac swojego maila, a ja po głębszym zastanowieniu sie moge Ci np.przeslac :D

tanas6
21-08-2009, 22:32
Dzieki serdeczne.PW juz poszlo.
Pozdrawiam.