Zobacz pełną wersję : Walizka ekstremalna na sprzęt
witam od chwili zobaczenia tego filmu http://youtube.com/watch?v=u3VEc9ulgSY zapragnalem miec taka sama....
czy ktos z Was probowal juz cos takiego nabyc, lub zrobic ?... wiem, że mozna kupic sama walizkę wodoszczelną ( w miare ) i dopaswoac sobie reszte wycinajac odpowiednio w gąbce otwory...
Powiedzcie prosze gdzie najlatwiej takie cos kupic...
pozdrawiam
...Powiedzcie prosze gdzie najlatwiej takie cos kupic...
http://www.pstryk.pl/browse:181/walizki+transportowe
Dobre i w dużym wyborze, marki B&W http://www.outdoor-cases.com/english/index.php
Pod Agencies masz kontakt do dystrybutorów w Polsce.
Jak na moje to waliza firmy peli www.peli.com, aż się boje zapytać ile to kosztuje, ale raczej warte ceny.
drogie to cholerka troszke... :/ chcilabym cos chyba samemu zrobic. Moze mozna kupic sama walizkę i wyscielic ją gabką... czy ktos z Was cos takiego robil ?
To przecież walizka jest droga, wkład do największej kosztuje trochę ponad stówę.
Jeśli chodzi Ci o jakąkolwiek walizkę, to kumpel kiedyś kupił aluminiową narzędziówkę w jakim Praktikerze + karimatę w innym markecie i z pomocą butaprenu dostosował wnętrze do swojego sprzętu.
Ja do średniego i dużego formatu mam właśnie aluminiowe walizki (z różnymi wkładami i gąbki wydzierane i przegródki) a i cyfrowe na dłuższe trasy do walizeczek przekładam. Zwłaszcza w zawalonym statywami i lampami bagażniku się sprawdzają.
Ja ostatnio kupiłem sobie 2 podobne walizeczki z gąbeczką :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img68.imageshack.us/img68/4492/11kr5.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img68.imageshack.us/img68/9933/22ob9.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img68.imageshack.us/img68/2742/33ii4.jpg)
Ja ostatnio kupiłem walizę Peli 1620 u Hesji. Jak wróci z Anglii to napisz do niego, i powiedz co Cię interesuje a myślę że załatwi Ci to w konkurencyjnej cenie.
A co do walizy to jest niesamowita. Zmieściłem w niej cały sprzęt foto jaki mam i jeszcze trochę miejsca zostało:)
Walizy Peli warte są swojej ceny.
wywar napisz cos wiecej prosze - gdzie kiedy za ile ... :)
wywar napisz cos wiecej prosze - gdzie kiedy za ile ... :)
Kupiłem w tamtym tygodniu na alledrogo klik (http://www.allegro.pl/search.php?from_form=1&string=walizka+foto&search_type=1&shop=0&exclude=&location_radio=1&selected_country=1&state=0&city=&price_from=&price_to=&category_radio=1&category=0&order=t&st=gtext&buy=0&listing_sel=2&listing_interval=7)
za 149zł sztuka + wysyłka. Wymiary wewnętrzne 435x300x140. Pozdrawiam
ooo spoko wielkie dzieki:)
Ja mam peli 1500 tylko jest troche za mala i aparat z gripem nie wchodzi ( chyba za poziomo ) a jest pancerna i nie do zdarcia. Uzywam takiej samej do sprzetu nurkowego juz od kilu lat i polecam produkty Peli.
Ja mam peli 1500 tylko jest troche za mala i aparat z gripem nie wchodzi ( chyba za poziomo ) a jest pancerna i nie do zdarcia. Uzywam takiej samej do sprzetu nurkowego juz od kilu lat i polecam produkty Peli.
Walizy są nie do zdarcia i dlatego też producent daje wieczystą gwarancje:)
A czy ktoś z was nadawał walizę peli jako bagaż w samolocie? Nie jako podręczny oczywiście :-) Powinna przetrwać chyba podróż?Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?
A czy ktoś z was nadawał walizę peli jako bagaż w samolocie? Nie jako podręczny oczywiście :-) Powinna przetrwać chyba podróż?Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?
Przetrwać przetrwa na pewno, ja po swojej dla sprawdzenia skakałem i wszystko jest ok a swoje waże :)
Można jeszcze do walizy dokupić kłódki. by nie znalazł się amator cudzej własności.
Tylko nie wiem jak jest z wagą zabieranych bagaży, bo walizka sama w sobie trochę waży przynajmniej ta co ja ją mam.
.... wiem, że mozna kupic sama walizkę wodoszczelną ( w miare ) i dopaswoac sobie reszte wycinajac odpowiednio w gąbce otwory...
zdecyduj się, czy zależy ci na walizce, czy na walizce wodoszczelnej. Róznica (cenowa) jest olbrzymia.
Mam walizkę (zwykła, ale to bez znaczenia). Nie jest to praktyczne wg mnie. Gdy się ma wycięcia w gąbce, to niewiele się w takiej walizce mieści. Jak powycinałem gąbke tak, że ścianki między obiektywami itp były cieńkie to się poprzerywała. Czyli jak się używa tak jak powinno - to mało tam wchodzi. Należy po prostu mieć kilka walizek.
Wg mnie walizka to coś do transportu między lokalizacjami, a na zdjęcia sprzęt przekłada się do torby. No chyba, że do studia (jako magazynek) i do sesji robionych kilka metrów przy samochodzie.
Mam też wodoszczelny kufer - torbę. To jest wiele praktyczniejsze. Szkoda, że firmy która to robiła chyba już nie ma (ktos ją przejął) i chyba nie ma już w ogóle takich produktów (Rimowa - Ultralight). Kufer może spaść z 1 piętra :mrgreen: (podobno bez szkody dla sprzętu w środku), jest wodoszczelny, ma uszczelki. Można na nim stawać - cenne w terenie, zamiast drabinki. Ma podwójne ścianki (jest swego rodzaju termosem :mrgreen:). A z zewnątrz to duża torba foto, niby z materiału, ma kieszenie. Niestety ja kupiłem tak wielką, że włozony sprzet wazy z 20 kg i wtedy sztywny kufer boleśnie obciera biodro. Skończyła wiec ona tak jak walizka - jako magazyn.
W googlach znalazłem - ale moja jest 3x większa http://www.hoefinger.ch/fotografie/fototaschen/rimowa-ultralight.html
Waliza Peli 1620 którą mam jest spora.
Poniżej podaję kilka przykładowych fotek (przepraszam za bałagan w walizie, ale ze sprzętu ciągle korzystam i nie chciało mi się specjalnie wszystkiego układać)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://yaqb.eu/photo/forum/007.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://yaqb.eu/photo/forum/008.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://yaqb.eu/photo/forum/009.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://yaqb.eu/photo/forum/010.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://yaqb.eu/photo/forum/011.jpg)
Sprzętu wchodzi tam sporo.
Tutaj przykładowe dane walizy:
* Wymiary wewnętrzne [mm]: 560x432x320
* Wymiary zewnętrzne [mm]: 630x492x352
* Głębokośc wieczka: 52mm
* Głębokośc walizki: 267mm
* Materiał: Kopolimer polipropylenowy
* Wyporność (w słonej wodzie): ok. 68kg
* Zakres temperatur pracy: -23ş - +99ş C
* Ciężar: 11.1kg (pusta) / 11.8kg (z gąbkowym wypełnieniem)
* Dożywotnia gwarancja
Najbardziej podoba mi się możliwość adaptacji wnętrza do własnych potrzeb podobnie jak to jest w torbach Lowepro.
o właśnie, bez gąbki da się zmieścić dużo (bardzo dużo). Nie dopisałem, że w kufrze Rimowy jest system przegródek ze sztywnej pianki, wsuwany w takie rowki. Można dowolnie adoptować przestrzeń.
A moze ktoś z Was orientuje sie gdzie mozna kupic przegrodki do walizki peli ( poza oficjalna strona ) bo ja mam gabke i mieszcze tam tylko 4 szkla i body. Cena na stronie Peli 390zl przeraza bo za tyle swoja walizke kupilem wiec moze mozna gdzies taniej kupic albo jakies zamienniki.
A moze ktoś z Was orientuje sie gdzie mozna kupic przegrodki do walizki peli ( poza oficjalna strona ) bo ja mam gabke i mieszcze tam tylko 4 szkla i body. Cena na stronie Peli 390zl przeraza bo za tyle swoja walizke kupilem wiec moze mozna gdzies taniej kupic albo jakies zamienniki.
Uderz do Hesji. Myślę że Ci pomoże. Od niego kupiłem swoją walizę :)
marszull
16-07-2008, 13:08
Ja ostatnio kupiłem walizę Peli 1620
Tak z ciekawosci, bo sie zastanawiam nad walizka, to za ile?
Tak z ciekawosci, bo sie zastanawiam nad walizka, to za ile?
W Pstryk.pl jest za ok 2200. Ja u Sławka kupiłem ją taniej. Jeśli chcesz się dowiedzieć o cenę to zadzwoń do niego.
marszull
16-07-2008, 15:16
ok dzieki
taniej niz w pstryk to i tak duzo drozej niz w usa (niecale 200$ w b&H)
ok dzieki
taniej niz w pstryk to i tak duzo drozej niz w usa (niecale 200$ w b&H)
Ja dzisiaj zamówiłem u Sławka. Może w B&H jest taniej, tylko jak to wielkie pudło przemycić bez opłat celnych i ciekawe ile policzą za transport tej wielkogabarytowej i jednak ważącej 11kg skrzyni?
Ja dzisiaj zamówiłem u Sławka. Może w B&H jest taniej, tylko jak to wielkie pudło przemycić bez opłat celnych i ciekawe ile policzą za transport tej wielkogabarytowej i jednak ważącej 11kg skrzyni?
Dokładnie tak jak pisze Wilk325. Zastanów się nad opłatami celnymi oraz kosztem transportu bo waliza jeśli chodzi o wymiary jest spora, i jeśli będą brać pod uwagę gabaryty walizki podczas wysyłki to sama wysyłka trochę Cię obciąży.
marszull
16-07-2008, 18:31
Droga morska to nie sa jakies ogromne sumy, a roznica w cenie jest jednak spora.
Ale to na razie plany, musze te walizy obejrzec na zywo w Polsce i zastanowic sie
co jest mi potrzebne.
Droga morska to nie sa jakies ogromne sumy, a roznica w cenie jest jednak spora.
Ale to na razie plany, musze te walizy obejrzec na zywo w Polsce i zastanowic sie
co jest mi potrzebne.
Hmm w PL nie wiem czy znajdziesz je tak łatwo na wystawie.
... i jednak ważącej 11kg skrzyni?
hm, sama walizka bez sprzętu? Czyli to jednak jest sprzęt do magazynowania i do transportu, a nie do chodzenia z nim na sesje (chyba, że sesja przy autku)
hm, sama walizka bez sprzętu? Czyli to jednak jest sprzęt do magazynowania i do transportu, a nie do chodzenia z nim na sesje (chyba, że sesja przy autku)
Tak wg opisu, ale ma kółka więc da się ciągnąć, ale nie po piaskach Sahary
Tak wg opisu, ale ma kółka więc da się ciągnąć, ale nie po piaskach Sahary
Potwierdzam ma kółka i wyciągany uchwyt tak że śmiało można ją ciągnąć.
Jest dobra jak się chce mieć wszystko w jednym miejscu i pod ręką. A nie zabierać kilka toreb taszczyć to wszystko ze sobą.
Waliza jest super i polecam ją wszystkim :) jak nie ten model to jest wiele innych zależy co kto woli:)
na swoim przykładzie tylko mogę poddać pod rozwagę, że za duża torba (a raczej walizka) to nie jest dobre rozwiązanie jako jedyna rzecz do noszenia sprzętu jaką posiadamy. Waliza z całym sprzętem - jest ciężka. Trzeba miec kilka toreb różnej wielkosci i przepakowywać to co potrzebne. Moje 2 największe (i najdroższe) zakupy służą za magazyny, a praktycznie nigdy nie zabieram całego sprzętu ze sobą (mam analogowe 6x7 i tego nie nosze prawie nigdy, podobnie jak analogowych nikonów i niektórych obiektywów). Czyli rada - nie ciułać na wielgachną walizę na cały sprzęt gdy nie posiada sie mniejszych "opakowań".
Maszull jak chcesz zobaczyc jak wyglada PELI 1500 to ja jestem w wawie i moge Ci pokazac jak walizka wyglada
na swoim przykładzie tylko mogę poddać pod rozwagę, że za duża torba (a raczej walizka) to nie jest dobre rozwiązanie jako jedyna rzecz do noszenia sprzętu jaką posiadamy. Waliza z całym sprzętem - jest ciężka. Trzeba miec kilka toreb różnej wielkosci i przepakowywać to co potrzebne. Moje 2 największe (i najdroższe) zakupy służą za magazyny, a praktycznie nigdy nie zabieram całego sprzętu ze sobą (mam analogowe 6x7 i tego nie nosze prawie nigdy, podobnie jak analogowych nikonów i niektórych obiektywów). Czyli rada - nie ciułać na wielgachną walizę na cały sprzęt gdy nie posiada sie mniejszych "opakowań".
Generalnie to ma być magazyn na sprzęt i do transportu. Nie jest to oczywiście jedyna " torba ", bo tych trzeba mieć ( przy dużej ilości sprzętu ) parę, tak jak i parę plecaków.
marszull
17-07-2008, 01:14
Maszull jak chcesz zobaczyc jak wyglada PELI 1500 to ja jestem w wawie i moge Ci pokazac jak walizka wyglada
spoko dzieki odezwe sie po weekendzie jak wroce do wawy
chetnie bym obejrzal bo szukam tez czegos na linhofa
co do paru postow na gorze to popieram
ja mam kilka toreb i plecakow a walize(zy) chcialem kupic na jakies wyjazdy i do magazynowania
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.