PDA

Zobacz pełną wersję : Przesiadka z EOS 300, tylko na co?



coroner
10-07-2008, 13:34
Witam,
Posta piszę w imieniu koleżanki. Jest ona posiadaczką Canona EOS 300, ale zamierza się go pozbyć i przesiąść się na cyfrę. Posiada obiektyw Tamrona, z tego co mówiła 28 - 105.. I teraz pytanie co z tym zrobić? Na pewno puchę sprzedać, jeśli pójdzie to za jakieś 200 - 300 zł. A potem? Można chyba zostawić tego Tamrona i dalej bawić się w Canony, np 350D lub 400D, ale wtedy pasowałoby jeszcze kupić jakiś szeroki kąt (cropp w Canonach jak pamiętam 1.6x, więc tym obiektywem zdj architektury czy zdjęć w pomieszczeniach nie porobi). Ewentualnie pozbyć się też szkła i znów albo Canony, albo w ogóle zmiana systemu. Jeśli zmiana to pewnie na Nikona. Używane nie wchodzą w grę, więc D50/70 odpada. Max budżet 1700 i nie ma możliwości dokładania (tutaj odpada D80) Co zatem radzicie zrobić ??
Aha, dodam jeszcze że tematyka zdjęć raczej ogólna.
Pozdrawiam :)

Kolekcjoner
10-07-2008, 13:50
Witam,
Posta piszę w imieniu koleżanki. Jest ona posiadaczką Canona EOS 300, ale zamierza się go pozbyć i przesiąść się na cyfrę. Posiada obiektyw Tamrona, z tego co mówiła 28 - 105.. I teraz pytanie co z tym zrobić? Na pewno puchę sprzedać, jeśli pójdzie to za jakieś 200 - 300 zł. A potem? Można chyba zostawić tego Tamrona i dalej bawić się w Canony, np 350D lub 400D, ale wtedy pasowałoby jeszcze kupić jakiś szeroki kąt (cropp w Canonach jak pamiętam 1.6x, więc tym obiektywem zdj architektury czy zdjęć w pomieszczeniach nie porobi). Ewentualnie pozbyć się też szkła i znów albo Canony, albo w ogóle zmiana systemu. Jeśli zmiana to pewnie na Nikona. Używane nie wchodzą w grę, więc D50/70 odpada. Max budżet 1700 i nie ma możliwości dokładania (tutaj odpada D80) Co zatem radzicie zrobić ??
Aha, dodam jeszcze że tematyka zdjęć raczej ogólna.
Pozdrawiam :)

Może zasugerować koleżance żeby się zwróciła z tym pytaniem na forum CB 8).

sokrates
10-07-2008, 14:17
jak budżet nieprzekraczalny to w Nikonie zostaje ci D40x+KIT. (z nowych)
Na canonach to ja się nie znam "Panie" to sie nie wypowiem...