PDA

Zobacz pełną wersję : Fuzja...



cyrus8
10-07-2008, 00:07
Witam,
Pytanie na dziś brzmi:
Czy istnieje pierścień, konwerter itp. do połączenia nikosia d80 z obiektywem Carl Zeiss MC biometar 80mm f/2.8 z aparatu Pentacon six TL??

!!!Skoro już wiem,że istnieje to proszę o kontakt z propozycją sprzedaży!!!

Guancho
10-07-2008, 00:10
tak. potrzebujesz adaptera nikon -> psix

np. takiego:
http://www.allegro.pl/item394572526__aj%5D_adapter_pentacon_six_psix_nik on_v_duo.html

mikkay
10-07-2008, 00:12
Pamiętaj o tym, że nie będziesz miał pomiaru światła, ale na szczęście nie ma problemu jak przy obiektywach na gwint m42, a mianowicie braku ostrości na +oo bez przejściówki z soczewką.

PS fajne szkiełko.

RomanZWrocławia
10-07-2008, 00:12
http://www.allegro.pl/item390930193_adapter_pentacon_six_nikon_nieskoncz onosc.html

POZDRAWIAM

cyrus8
10-07-2008, 00:14
Hmnnn cena 130zł za adapter nie zachęca, ale od czego jest forum:D
Pozdrawiam