PDA

Zobacz pełną wersję : nikkor 18-200 vr on/off



piotereks
08-07-2008, 23:33
Ja z takim dziwnym zapytaniem, ale nigdzie nie znalazlem. czy przed wylaczeniem aparatu wylaczacie VR czy moze byc wlaczony caly czas i nie przeszkadza mu wlacznie i wylaczanie body. czy trzeba pamietac ze przed kazdorazowym wylaczneim puszki trzeba wylaczyc vR, a po wlaczeniu znowu go zalaczyc.

autograf
08-07-2008, 23:45
Ja mam włączony cały czas. Nawet jak nie jest podpięty pod korpus :mrgreen:

124miko
09-07-2008, 00:31
Może być włączony cały czas ( trochę więcej prądu "zjada"), można również dowolnie włączać i wyłączać w trakcie pracy aparatu.

pozdrawiam 124miko

bear55
09-07-2008, 15:45
włączony zawsze,

VR zużywa energię tylko jak przyciśnisz spust migawki

piotereks
09-07-2008, 17:01
Dziekuje Wam za odpowiedzi. Teraz wszystko jasne. Ale co powiecie na to - cyctat z instrukcj obiektywu 70-300, ale mysle ze zasada dzialania VR jest podobna.Oto on - " Nie WYŁĄCZAJ aparatu gdy uklad redukcji drgan pracuje. W takiej sytuacji obiektyw moze wydawac dziwny dzwiekpodczas drgan korpusu."......

swider
09-07-2008, 18:30
Ten fragment z instrukcji nie mowi o kwestii przelaczania VRa na ON/OFF. Tyczy sie on chwili kiedy wciszniesz spust do polowy w celu uaktywnienia AF, a przy tym VRa. Slychac wtedy taki 'pstyk' i VR zaczyna pracowac przez kilka sekund.

kedazi
09-07-2008, 21:06
A może się zdarzyć i tak, że zapomnisz włączyć vr-a a będziesz chciał użyć ok 200mm i wtedy może być problem. Mogłoby się jeszcze okazać, że byłoby to zdjęcie Twojego życia.
Ja mam cały czas wł i nic się nie dzieje.
Pozdrawiam :)

piotereks
09-07-2008, 21:24
A może się zdarzyć i tak, że zapomnisz włączyć vr-a a będziesz chciał użyć ok 200mm i wtedy może być problem. Mogłoby się jeszcze okazać, że byłoby to zdjęcie Twojego życia.
Ja mam cały czas wł i nic się nie dzieje.
Pozdrawiam :)

tez prawda. ale wolalem zapytac bo psujak ze mnie pierwsza klasa

Mata_Hari
10-07-2008, 17:13
A ja kiedyś gdzieś czytałam (na naszym forum chyba), że włączony VR pogarsza jakość zdjęcia. Nie pamiętam już, czy chodziło o ostrość, czy coś innego, ale pamiętam, że takie stwierdzenie kilkakrotnie się przewijało.

nobby
11-07-2008, 10:57
Witam
Ja ze swoich doswiadczen wiem ze vr w tym obiektywie jest niewiele wart. Ja na poczatku jeszcze go uzywalem ale z uplywem czasu wylaczony miale caly czas. A co do psucia zdjec przz vr to jesli jestes w stanie utrzymac z reki zdjecie (kotkie czasy) to wylacz vr bo wtedy rzeczywicie przeszkadza. Na statywie tez nigdy nie uzywaj vr bo sa mechanizm wtedy wprowadza dgania minimalne.
Pozdrawiam

piotereks
11-07-2008, 13:30
Witam
Ja ze swoich doswiadczen wiem ze vr w tym obiektywie jest niewiele wart.

hm a ja slyszalem wrecz przeciwne opinie

Bienias
14-07-2008, 12:30
VR w tym obiektywie robi dobrą robotę -przekonałem się wielokrotnie przy dłuższych ogniskowych. Osobiście włączam VR tylko wtedy, gdy czasy expozycji dłuższe niż ok. 1/ogniskowa [s]