PDA

Zobacz pełną wersję : Zakopane



piwkoo
07-07-2008, 13:34
Planuję wyjazd do Zakopca, a najlepiej jego okolic bliżej gór na tydzień czasu. Z uwagi że nie mam zbyt dużego doświadczenia w południowych rejonach Polski proszę o pomoc, gdzie najlepiej się wybrać?

Chciałbym jakąś kwaterę najlepiej poza centrum Zakopanego aby z okna można było porobić fotki gór ;) i żeby było w miarę blisko na jakieś atrakcje, szlaki, kolejki itp. Możecie mi coś polecić?

kabanos
07-07-2008, 14:52
ja w środe jade do Zakopca. Nocować będe w tym miejscu poraz 2 z rzędu:
http://www.noclegi.zakopaneonline.pl/?action=obiekt&id=40
Widok na Tatry, Pokoje z łazienkami(prysznic) i telewizorem, balkon, spokojna okolica. Cena jest do uzgodnienia przez telefon.

trigger
07-07-2008, 15:29
ja dosłownie przed chwilą wróciłem stamtąd. Nocleg miałem w Chochołowie, generalnie potrzebny samochód żeby dostać się do lepszych szlaków. Szukaj noclegu blisko Kościeliska - z tego miejsca zaczynają się szlaki w wiele fajnych miejsc. Zakopane to bym sobie odpuścił - dla mnie to tylko Krupówki. Fajna jest trasa na Czerwone Wierchy - dosyć długa i może być męcząca, ale okazji i widoków do robienia zdjęć jest sporo - od dolinek, rzeczek (dolina Kościeliska), do górek, stromych ścieżek, urwisk itp. Możesz wybrać się też do doliny Kościeliskiej, Chochołowskiej i np. nad Morskie Oko - choć tam raczej zdjęcia gór "od dołu".

piwkoo
07-07-2008, 15:34
Dzięki za propozycję :)

Upatrzyłem coś takiego: http://www.u-ani.com/pl/index.html
Może zna ktoś to miejsce, warto tam się zatrzymać?

trigger
07-07-2008, 16:22
nie wiem jak to na Zakopane - 120zł doba, ale ja miałem nocleg za 20zł/doba :P

piwkoo
07-07-2008, 23:26
nie wiem jak to na Zakopane - 120zł doba, ale ja miałem nocleg za 20zł/doba :P

120 to za pokój 2-os ale i tak wychodzi 60zł za osobę, szukam dalej czegoś tańszego :mrgreen:

kabanos
08-07-2008, 10:00
Tam gdzie ja jade płace 35zł/osobe

KECIF
08-07-2008, 13:30
Spokojnie mogę polecić gościnę u Państwa Styr..... :-)
http://www.gubalowka.z-ne.pl/

Można powiedzieć że jestem tam stałym bywalcem w różnych sezonach.
Dobry standard, atrakcyjne ceny a jeżeli weźmiesz z wyżywieniem nie będziesz żałował.

Zuzus
11-07-2008, 20:20
ja ze swojej strony polecam -> http://www.ujaska.pl/
mozna tam wynajac przyjemny pokoj. polozone jakies 2km od zakopanego w strone koscieliska, na zboczach butorowego wierchu, wiec panorama tatr z balkonu gwarantowana. blisko do centrum, a jednak troszke na oddali, dookola zielone tereny i spokojna okolica. prawie spod domku wychodzi szlak na gran gubalowki, a stamtad jeszcze lepsza panorama na gory.
przyjemne miejsce

piwkoo
11-07-2008, 20:30
Dzięki Zuzus :D Właśnie o takie coś mi chodziło ;)
Jedno jest pewne, będę chciał coś znaleźć przy Kościelisku, taki jest plan. W poniedziałek wyjazd, a ja już szykuję filterki i tego typu podobne rzeczy ;)
Dzięki za zainteresowanie, Pozdrawiam

robin102
12-07-2008, 20:08
Jak chcesz podreptać po Krópówkach wsród zgiełku i laserów chodzących z D300 na szyi to jedź do Zakopca. Jeśli chcesz poznać prawdziwy klimat polskich gór to polecam okolice Bukowiny Tatrzańskiej ,a konkretnie wieś Rzepiska Potok Bryjów i np. pensjonat u Elżbiety. Znajdziesz tam prawdziwych Górali, a dosłownie o rzut kamieniem położona jest zamieszkała wieś (Pawliki) która leży najwyżej w Polsce. Z jednej strony widok na całe Tatry z drugiej na Pieniny. Jeśli jesteś autkiem to wszędzie blisko cyrka 15-17 km . Do granicy ze Słowacją na piwko z 7 km :) Ceny maja bardzo przystępne 20-25 zł za nocleg - łazienka w pokoju, bez łazienki chyba 15 zł , a z żarciem 50 w tym śniadanko i obiadokolacja. Polecam !!!

samek
12-07-2008, 21:00
...położona jest zamieszkała wieś (Pawliki) która leży najwyżej w Polsce...

Najwyżej położoną w Polsce miejscowością jest Ząb - Pawliki to chyba osiedle czy jak to nazwać?
Okolice Pawlik są urokliwe i spokojne - ale jakoś w Tatry stamtąd wychodzić (wyjeżdżać) bym nie chciał.

piwkoo
12-07-2008, 21:03
Zakopiec odpada, jadę z założeniem że im dalej od centrum tym lepiej. Krupówki odwiedzić można ale raz ;)
Dzięki za namiary

samek
12-07-2008, 21:14
Zakopiec odpada, jadę z założeniem że im dalej od centrum tym lepiej. Krupówki odwiedzić można ale raz ;) y

Rozpatrz nocleg pod kątem docierania w miejsca Cię interesujące. Lokalizacja w pobliżu dworców (PKP, PKS) w Zakopanem ma zalety. Jeśli masz nocleg z możliwością postawienia samochodu, to obok masz właśnie dworzec i transport busikami. Możesz oczywiście docierać wszędzie samochodem - ale parkingi zrobiły się opętańczo drogie.

fIlek
19-07-2008, 16:16
Spokojnie mogę polecić gościnę u Państwa Styr..... :-)
http://www.gubalowka.z-ne.pl/

Można powiedzieć że jestem tam stałym bywalcem w różnych sezonach.
Dobry standard, atrakcyjne ceny a jeżeli weźmiesz z wyżywieniem nie będziesz żałował.

Hehe, jeżdżę do Hanki i Józka już od 4 lat - moim zdaniem lepiej nie można trafić. A jedzonko - palce lizać. No i ceny bardzo rozsądne :) Wbrew pozorom położenie nie w samym Zakopcu też in plus - busami można wszędzie dojechać, albo skoczyć na szczyt i zjechać kolejką :)

KECIF
21-07-2008, 10:36
Hehe, jeżdżę do Hanki i Józka już od 4 lat - moim zdaniem lepiej nie można trafić. A jedzonko - palce lizać. No i ceny bardzo rozsądne :) Wbrew pozorom położenie nie w samym Zakopcu też in plus - busami można wszędzie dojechać, albo skoczyć na szczyt i zjechać kolejką :)

No to pozostaje się tam spotkać na mini plener,
ale to po sezonie :-)

goro
25-07-2008, 12:04
Pawliki to nie wieś tylko tak jest nazywany ten rejon należacy również do wsi Rzepiska, niestety po ostatnich opadach dojazd jest utrudniony, zerwany jest most i trzeba jechać przez Trybsz a nie przez Czarną Górę żeby sie tam dostać. Miejsce rzeczywiście urokliwe, polecam bo warto.

Alonzo
07-08-2008, 22:39
Można też pokusić się na schroniska górskie. Coprawda standard typowy dla takich miejsc-czyli pokoje wieloosobowe ale za to jakich ludzi można spotkać!:) (oczywiście poza nielicznymi wyjątkami). No i rano, przestepując próg schroniska-jesteśmy właściwie od razu na szlaku. Ceny niewygórowane lecz warto pomyśleć o rezerwacji-szczególnie jeśli o schronisko na Murowańcu czy (o zgrozo) w Morskim Oku chodzi. A widoczki... ech...