Zobacz pełną wersję : Nowości od Hasia :D
Zanim wydacie kasiorę na nowe D700-ki i Coolpixy, miejcie na uwadze, że u Hasla również szykują się ciekawe nowości. Po pierwsze - nowa matryca 50MP, po drugie adapter T&S (coś ostatnio wszyscy sobie przypomnieli o przesuwach i pokłonach, chyba neowielkoformacizm staje się trendy)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://luminous-landscape.com/images-84/tilt.jpg)
Udanych poszukiwań klientów na wasze nerki!
adapter T&S (coś ostatnio wszyscy sobie przypomnieli o przesuwach i pokłonach, chyba neowielkoformacizm staje się trendy)
albo doszli do wniosku ze ciagle poprawianie perspektywy w szopie jest malo oplacalne :D
poza tym ... przy t&s wyjatkowo zwiekszaja sie mozliwosci kreatywnej fotografii :D
http://luminous-landscape.com/images-84/tilt.jpg
[/quote]sliczne cacko :D
Udanych poszukiwań klientów na wasze nerki!chcesz kupic moja? :D swoja droga jak myslisz? czy nowe beda mniej tandetne i nie bedzie im np odpadac przednia soczewka?? :D:D:D
ps. jzu wiem dlaczego na ebayu i alledrogo pojawilo sie troche wyprzedazy 39tek :)
Niedzwiedz
06-07-2008, 22:54
:) mam nowy cel w zyciu ;) na ten 39 mpx nie uzbieralem moze na ten uzbieram :)
...Po pierwsze - nowa matryca 50MP, po drugie adapter T&S...
Och kurcze - no śliczna sprawa :)
shaddixx
06-07-2008, 23:04
juz widze te fale zmieniających system:P
Och kurcze - no śliczna sprawa :)
W dodatku matryca chyba będzie większa niż zwyczajowe średnioformatowe matryce crop x1.1, choć tutaj nie znam szczegółów i nie jestem pewien o co dokładnie chodzi (często mówiąc o wielkości piszący mają dlaczegoś na myśli ilość MP).
W dodatku matryca chyba będzie większa niż zwyczajowe średnioformatowe matryce crop x1.1, choć tutaj nie znam szczegółów i nie jestem pewien o co dokładnie chodzi (często mówiąc o wielkości piszący mają dlaczegoś na myśli ilość MP).
Ja o oczywiście od razu przeliczam na druk. Nieinterpolowane B2 w 300 dpi. Miodzio.
Kordian d70
07-07-2008, 00:03
ciekawe ile?
ciekawe ile?
hassel z 31mp i 80tka 2.8 kosztuje u polskiego dystrybutora (od piatku chyba) w promocji 42 tys netto
milso jeszcze niedawno sprzedawalo 39mp z 80tka za 85kpln brutto ...
podejrzewam ze bosy z podpieta nowoscia 50mp nie przekroczy 120kpln czyli tyle ile h1d kosztowal na poczatku ..
hassel z 31mp i 80tka 2.8 kosztuje u polskiego dystrybutora (od piatku chyba) w promocji 42 tys netto
milso jeszcze niedawno sprzedawalo 39mp z 80tka za 85kpln brutto ...
podejrzewam ze bosy z podpieta nowoscia 50mp nie przekroczy 120kpln czyli tyle ile h1d kosztowal na poczatku ..
To jak, sailor - bierymy, nie :mrgreen: po jednym, w razie co będziemy sobie pożyczać :p
To jak, sailor - bierymy, nie :mrgreen: po jednym, w razie co będziemy sobie pożyczać :p
spoko .. po nastepnym zleceniu damy rade wykrobac na jednego .. chyba ze damy wieksza marze :):D
ciekawe ile?
Jeśli pytasz - to znaczy że cię nie stać :lol:
Ja o oczywiście od razu przeliczam na druk. Nieinterpolowane B2 w 300 dpi. Miodzio.
Czyli w praktyce - przy liniaturze 150lpi (gdzie potrzeba tylko 211dpi) kryje B1 bez interpolacji...
albo doszli do wniosku ze ciagle poprawianie perspektywy w szopie jest malo oplacalne :D
poza tym ... przy t&s wyjatkowo zwiekszaja sie mozliwosci kreatywnej fotografii :D
"Łamaniec" daje możliwość "żonglowania" płaszczyzną ostrości, czego żaden soft nie potrafi.
ciekawe jak rozwiązali sprawę adaptera. On odrzuca obiektywy od body - jak pierścienie makro. Mamiya coś takiego robiła, ale do tego były produkowane 2 specjalne obiektywy, takie z krótszym tubusem.
ciekawe jak rozwiązali sprawę adaptera. On odrzuca obiektywy od body - jak pierścienie makro. Mamiya coś takiego robiła, ale do tego były produkowane 2 specjalne obiektywy, takie z krótszym tubusem.
Może matryca przesuwająca się automatycznie odpowiednio do przodu? :)
odpada. Musi być tam gdzie jest. Ważne jest pozycjonowanie matrycy względem lustra, pryzmatu. Wszystko by się musiało przesuwać. A tam wszystko jest na sztywna. W dodatku by nie gadało ze starymi kasetami i body.
Zrobili toto na zasadzie TC 1,5x
Tutaj więcej informacji:
http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/H3DII-50.shtml
czyli telekonwerter z pokłonami :-D
i troszku po polskiemu:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7512
wyrwiflak
08-07-2008, 14:00
dziwne że jeszcze u Hassela nie doszli do wniosku że srebrne body jest bleee, a przecież każdy to wie :)
wcale nie :-D, stare manualne Nikony sa bardzo ładne, a są w większości srebrne :-D. Hasie - te chromowane także się nieźle prezentowały. Ale szary plastik to nie to.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.