PDA

Zobacz pełną wersję : Nowości od Hasia :D



Czornyj
06-07-2008, 22:31
Zanim wydacie kasiorę na nowe D700-ki i Coolpixy, miejcie na uwadze, że u Hasla również szykują się ciekawe nowości. Po pierwsze - nowa matryca 50MP, po drugie adapter T&S (coś ostatnio wszyscy sobie przypomnieli o przesuwach i pokłonach, chyba neowielkoformacizm staje się trendy)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://luminous-landscape.com/images-84/tilt.jpg)
Udanych poszukiwań klientów na wasze nerki!

sailor
06-07-2008, 22:49
adapter T&S (coś ostatnio wszyscy sobie przypomnieli o przesuwach i pokłonach, chyba neowielkoformacizm staje się trendy)

albo doszli do wniosku ze ciagle poprawianie perspektywy w szopie jest malo oplacalne :D
poza tym ... przy t&s wyjatkowo zwiekszaja sie mozliwosci kreatywnej fotografii :D




http://luminous-landscape.com/images-84/tilt.jpg
[/quote]sliczne cacko :D



Udanych poszukiwań klientów na wasze nerki!chcesz kupic moja? :D swoja droga jak myslisz? czy nowe beda mniej tandetne i nie bedzie im np odpadac przednia soczewka?? :D:D:D

ps. jzu wiem dlaczego na ebayu i alledrogo pojawilo sie troche wyprzedazy 39tek :)

Niedzwiedz
06-07-2008, 22:54
:) mam nowy cel w zyciu ;) na ten 39 mpx nie uzbieralem moze na ten uzbieram :)

samek
06-07-2008, 22:58
...Po pierwsze - nowa matryca 50MP, po drugie adapter T&S...

Och kurcze - no śliczna sprawa :)

shaddixx
06-07-2008, 23:04
juz widze te fale zmieniających system:P

Czornyj
06-07-2008, 23:14
Och kurcze - no śliczna sprawa :)

W dodatku matryca chyba będzie większa niż zwyczajowe średnioformatowe matryce crop x1.1, choć tutaj nie znam szczegółów i nie jestem pewien o co dokładnie chodzi (często mówiąc o wielkości piszący mają dlaczegoś na myśli ilość MP).

samek
06-07-2008, 23:22
W dodatku matryca chyba będzie większa niż zwyczajowe średnioformatowe matryce crop x1.1, choć tutaj nie znam szczegółów i nie jestem pewien o co dokładnie chodzi (często mówiąc o wielkości piszący mają dlaczegoś na myśli ilość MP).

Ja o oczywiście od razu przeliczam na druk. Nieinterpolowane B2 w 300 dpi. Miodzio.

Kordian d70
07-07-2008, 00:03
ciekawe ile?

sailor
07-07-2008, 00:08
ciekawe ile?

hassel z 31mp i 80tka 2.8 kosztuje u polskiego dystrybutora (od piatku chyba) w promocji 42 tys netto
milso jeszcze niedawno sprzedawalo 39mp z 80tka za 85kpln brutto ...
podejrzewam ze bosy z podpieta nowoscia 50mp nie przekroczy 120kpln czyli tyle ile h1d kosztowal na poczatku ..

fIlek
07-07-2008, 00:19
hassel z 31mp i 80tka 2.8 kosztuje u polskiego dystrybutora (od piatku chyba) w promocji 42 tys netto
milso jeszcze niedawno sprzedawalo 39mp z 80tka za 85kpln brutto ...
podejrzewam ze bosy z podpieta nowoscia 50mp nie przekroczy 120kpln czyli tyle ile h1d kosztowal na poczatku ..

To jak, sailor - bierymy, nie :mrgreen: po jednym, w razie co będziemy sobie pożyczać :p

sailor
07-07-2008, 00:56
To jak, sailor - bierymy, nie :mrgreen: po jednym, w razie co będziemy sobie pożyczać :p

spoko .. po nastepnym zleceniu damy rade wykrobac na jednego .. chyba ze damy wieksza marze :):D

Czornyj
07-07-2008, 01:00
ciekawe ile?

Jeśli pytasz - to znaczy że cię nie stać :lol:


Ja o oczywiście od razu przeliczam na druk. Nieinterpolowane B2 w 300 dpi. Miodzio.

Czyli w praktyce - przy liniaturze 150lpi (gdzie potrzeba tylko 211dpi) kryje B1 bez interpolacji...

!AGresT
07-07-2008, 02:01
albo doszli do wniosku ze ciagle poprawianie perspektywy w szopie jest malo oplacalne :D
poza tym ... przy t&s wyjatkowo zwiekszaja sie mozliwosci kreatywnej fotografii :D

"Łamaniec" daje możliwość "żonglowania" płaszczyzną ostrości, czego żaden soft nie potrafi.

Jacek_Z
07-07-2008, 10:24
ciekawe jak rozwiązali sprawę adaptera. On odrzuca obiektywy od body - jak pierścienie makro. Mamiya coś takiego robiła, ale do tego były produkowane 2 specjalne obiektywy, takie z krótszym tubusem.

Fenek
07-07-2008, 12:15
ciekawe jak rozwiązali sprawę adaptera. On odrzuca obiektywy od body - jak pierścienie makro. Mamiya coś takiego robiła, ale do tego były produkowane 2 specjalne obiektywy, takie z krótszym tubusem.

Może matryca przesuwająca się automatycznie odpowiednio do przodu? :)

Jacek_Z
07-07-2008, 13:01
odpada. Musi być tam gdzie jest. Ważne jest pozycjonowanie matrycy względem lustra, pryzmatu. Wszystko by się musiało przesuwać. A tam wszystko jest na sztywna. W dodatku by nie gadało ze starymi kasetami i body.

Czornyj
07-07-2008, 22:01
Zrobili toto na zasadzie TC 1,5x

Tutaj więcej informacji:
http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/H3DII-50.shtml

Jacek_Z
07-07-2008, 22:08
czyli telekonwerter z pokłonami :-D

samek
08-07-2008, 13:11
i troszku po polskiemu:

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7512

wyrwiflak
08-07-2008, 14:00
dziwne że jeszcze u Hassela nie doszli do wniosku że srebrne body jest bleee, a przecież każdy to wie :)

Jacek_Z
08-07-2008, 14:19
wcale nie :-D, stare manualne Nikony sa bardzo ładne, a są w większości srebrne :-D. Hasie - te chromowane także się nieźle prezentowały. Ale szary plastik to nie to.