PDA

Zobacz pełną wersję : fuji s5 pro do krajobrazu



Shooter
06-07-2008, 13:39
Napiszcie jakie są Wasze doświadczenia w używaniu tego body do landszaftu. Dzięki z góry za opinie.

Shooter
07-07-2008, 08:09
To może bardziej sprecyzuje o jaką radę mi chodzi... Mam okazję kupić S5 nowe za 2600 zl ale nie wiem czy się pakować. Fotografuje amatorsko głównie krajobraz a body jest przeznaczone (z tego co wszędzie piszą ) do portretów i studia. Czy lepiej wybrać w takim razie d200?

GrzegorzPPP
07-07-2008, 08:47
jak zakupię w piątek to Ci napiszę moje odczucia :)

samek
07-07-2008, 08:48
To może bardziej sprecyzuje o jaką radę mi chodzi... Mam okazję kupić S5 nowe za 2600 zl ale nie wiem czy się pakować. Fotografuje amatorsko głównie krajobraz a body jest przeznaczone (z tego co wszędzie piszą ) do portretów i studia. Czy lepiej wybrać w takim razie d200?

Akurat równocześnie mialem okazję używać D200 i s3Pro, w ktorym matryca właściwie jest ta sama co w s5. Pomijając kwestie możliwości matrycy (jest tu na forum sporo o tym) dla mnie bardzo ważna była docelowa wielkość otrzymywanego wydruku. Jeśli będziesz chciał uzyskiwać duże powiększenia, sięgające nawet do B1, to zdecydowanie D200. Po doświadczeniach z s3 mam olbrzymią sympatię do tego body i matrycy - ale te niby 12 MP to ich marketingowy bełkot, na który sam się zresztą dałem naciągnąć :)

GrzegorzPPP
07-07-2008, 08:52
kolego a co możesz powiedzieć o mydełku D200 vs Fuji?

Masz może JPEGi z max. wyostrzeniem?

Redskull
07-07-2008, 08:52
S5pro jest doskonaly jesli chodzi o rozpietosc tonalna matrycy i co za tym idzie niskoszumnosc. Nie wiem jak z s5pro, bo mialem s3pro, ktory byl koszmarnie wolny jesli chodzi o zapis i mial dosyc utrudniona obsluge(menu). Przerobilem juz canona, nikona i fuji. Powiem tak: Fuji generuje baaaardzo dobry obraz w tej klasie lustrzanek (WYLACZAM 5D-inna cena). Moim zdaniem BRAC :)

samek
07-07-2008, 08:57
kolego a co możesz powiedzieć o mydełku D200 vs Fuji?

Masz może JPEGi z max. wyostrzeniem?

Pracuję wyłącznie na rawach. Więc o jpgach otrzymywanych wprost z puszki nie mam za dużo do powiedzenia.
Cholerycznie lubiłem Fuji i sentyment do niego pozostał. Wg mnie to jest bardzo dobra matryca. Praca w posiadanym przez rok tandemie D200 + s3 była sporą przyjemnością. Uzupełniały się bardzo ładnie. Ale większe i lepsze powiększenia otrzymałem z D200 - i stąd uwaga skierowana do pytającego w tym wątku.

wilk325
07-07-2008, 09:33
To może bardziej sprecyzuje o jaką radę mi chodzi... Mam okazję kupić S5 nowe za 2600 zl ale nie wiem czy się pakować. Fotografuje amatorsko głównie krajobraz a body jest przeznaczone (z tego co wszędzie piszą ) do portretów i studia. Czy lepiej wybrać w takim razie d200?

Posiadając zestaw D303 mam również S5pro i się go nie pozbędę. Do krajobrazu i nie tylko nadaje się super, a za tą cenę to zdecydowanie warto. Jedyna jego wada w stosunku do D200 jest wolniejszy zapis na kartę, ale zakres tonalny zdecydowanie lepszy, a amatorsko zdjęć B1 drukować nie będziesz. Kup a będziesz bardzo zadowolony

Shooter
07-07-2008, 12:33
jak zakupię w piątek to Ci napiszę moje odczucia :)

Z chęcią poczekam też na Twoje wrażenia.

Dzięki wszystkim. Jeszcze mam czas na zastanowienie przez 2 tygodnie. A z powiększeniem... Wiem że jest cosik takiego jak np genuine fractals - może pomoże w razie przyszłych potrzeb.... Choć przyznam , że jeszcze nie korzystałem.

R
07-07-2008, 12:39
czy ktos moglby wrzucic na jakis serwer RAW z s5 najchetniej z jakiegos wnetrza, ludzi itp..?

BugsBunny
07-07-2008, 12:42
S5 trzeba traktować jak aparat max. 8-10MP, optymalnie 6, co odpowiada odbitce 30x20 w maksymalnej jakości, i raczej nie nastawiać się na dużo większe wydruki z krajobrazowych fotek
interpolacji fotek krajobrazowych raczej nie polecam, za dużo drobnych detali, tylko z większej odległości to jeszcze jakoś wygląda
mydło D200 przy mydle Fuji to jest nic, ale po wyostrzeniu jest całkiem OK
podstawowe zalety to kolorystyka jak ze slajdu bez żadnych ingerencji, i praktycznie zapominasz o przepalonym niebie

szczerze jednak mówiąc, gdybym miał budować od zera system do krajobrazu, to postawiłbym na 5D

GrzegorzPPP
07-07-2008, 13:01
czy ktos moglby wrzucic na jakis serwer RAW z s5 najchetniej z jakiegos wnetrza, ludzi itp..?

również przyłączam się do prośby i dodatkowo prosiłbym o JPEGa na max. wyostrzeniu.

BugsBunny
07-07-2008, 13:09
postaram się wrzucić ze 2 RAWy, a jpg to se sami zrobicie

R
07-07-2008, 13:12
a nie ma cyrkow ze szklami nikona? jakies FF/BF itp?

BugsBunny
07-07-2008, 13:36
wnętrze, ISO3200
http://rapidshare.com/files/127840883/DSCF0721.RAF

widoczek z dużą ilością detali, ISO100
http://rapidshare.com/files/127839344/DSCF0723.RAF

żeby ocenić ostrość, plik nie powinien być większy niż 3000-3500 pix na dłuższym boku; oryginalne interpolowane 12MP wygląda fatalnie w pełnej wielkości

m_cudny
07-07-2008, 14:00
a jak z tym zapisem na kartę. do jakiego aparatu Nikona można gpo pod tym względem porównać. D200 w ręku nie miałem, a S5 kusi ceną jak cholera...

R
07-07-2008, 15:53
RAW z tego ma 25mb? nie ma zadnej opcji kompresji? przeciez do tego trzeba miec plecak kart i nie dziwie sie ze wolno zapisuje...

hedgehog
07-07-2008, 17:32
RAW z tego ma 25mb? nie ma zadnej opcji kompresji? przeciez do tego trzeba miec plecak kart i nie dziwie sie ze wolno zapisuje...

To nie jest aparat do fotografii sportu... Nie zmienia to faktu, że ja też nie rozumiem, dlaczego te pliki nie są kompresowane.

W ogóle wszystko poza DNG to kicha, powinni się producenci za głowę chwycić...

R
07-07-2008, 18:12
czyli RAW + jpg FIne bedzie mial razem ze 30mb? i obsluguje karty 4gb :) fajnie.

GrzegorzPPP
07-07-2008, 20:32
na forum fuji pisali że i 32gb wchodzi. Ja naszczęście kart mam sporo. Całe 14gb :)

BugsBunny
07-07-2008, 20:40
karty to nie problem, ciężkie nie są a coraz tańsze
bardziej boli jak coś trzeba pogrzebać w kompie na takim pliku, a nie ma się jakiegoś najnowszego wielordzeniowego killera z kilkoma GB RAMu
no i do sportu się nie nie nada, 3kl/s robi ale tylko przy standardowej DR, w pełnej 1,5kl/s, a chyba nikt nie kupuje S5 żeby ustawiać DR100%

wilk325
07-07-2008, 21:11
Ja osobiście w fuji bawię się tylko w jpg, ta pucha do tego jest świetnie stworzona.

Shooter
08-07-2008, 08:58
Przykładowe foty z tej puszki: http://onephoto.net/portfolio.php3?id_autora=16751