PDA

Zobacz pełną wersję : Ksiażka dotycząca obróbki zdjęć



Tr0n
17-12-2004, 10:18
Chciałem kupić wczoraj w ramach prezentu książkę o obróbce zdjęć. Początkowo myślałem o tej nowej pozycji dotyczącej Gimpa, jednak została cięzko oceniona i szukałem czegoś innego.

iiiii.... normalnie dramat
Ta ksiązka o Gimpie wcale nie jest zła ;)
Ksiązki które oglądałem (to niemoże byc wielka cegła) maja zdjęcia czarno-białe i mało wyraźne. Rady sa jak z kosmosu i chyba jednak zdecyduję się na tą pozycję dotyczącą Gimpa chyba ze możecie mi polecić coś innego

Ksiązka dla siostry z podstawowymi zagadnieniami jak - redukcja czerwonych oczu, kadrowanie, lekkie poprawianie zdjęcia, kontrast, kolory.

BartekIgnasiak
17-12-2004, 12:28
a nie ma czegos do PS'a?

gmoszkow
18-12-2004, 03:34
TrOn

Polecam z całego serca książkę

Fotografia Cyfrowa - Edycja zdjęć - Książka w kolorze - Wydanie II

Autor: Scott Kelby

Wydawnictwo Helion

Co prawda jest o Photoshopie, ale jest naprawdę dobra - są przykłady dla początkujących, a później jak osiągnąć lepsze jeszcze efekty przy pomocy bardziej zaawansowanych technik. Jest to na prawdę dobra książka (szczególnie dla kobiet, gdyż sporo czasu poświęcili na wyrównywanie zmarszczek i innych niedoskonałości cielesnych :D :) :o

Pozdrawiam

Grzegorz

Gamling
18-12-2004, 21:51
Podpisuje sie pod pstem Grzeska. Mam ta ksiazke i na prawde jest bardzo dobra zwlaszcza dla kogos kto ma o tym niewielkie pojecie. Jest tam wszystko opisane krok po kroku nie da sie nie zrozumiec.

szymony
19-12-2004, 00:11
j.w.

Ponury_Kosiarz
20-12-2004, 14:03
Chociaż mam pojęcie o Photoshopie to również uważam, że w/w książka jest rewelacyjna. Można dowiedzieć się wielu rzeczy z których korzysta się na codzień przy robieniu dużej ilości zdjęć cyfrowych, a jednocześnie udoskonalić techniki już poznane. Bardzo polecam, to chyba jedna z najlepszych pozycji o najpopularniejszych operacjach wykonywanych na fotkach. I łopatologicznie wszystko jest wytłumaczone, nie jak w bibliach i temu podobnych, gdzie opisywane są tylko funkcje poszczególnych narzędzi w sposób nic nie mówiący początkującemu fotografowi.

[nie mam prowizji od reklamy ;-) ]

@nia
20-12-2004, 14:09
i ja się pod tym podpisuję... - książka Kelbego na początek jest super
dodatkowo polecam również różne tutoriale multimedialne - uczą szybciej niż z książki...., szczególnie Lynda.com - o ile ktoś ma pojęcie o angielskim....

a tak przy okazji Kelby wydał nową książkę Photoshop CS/CS PL. Skuteczne rozwiązania
- jeszcze nie widziałam ale podobno niezła - do kupienia za niecałe 40zł na Helionie

Tr0n
22-12-2004, 20:01
Super jest ta polecana przez was książka - kupiłem ją. Jednak dla siostry chyba będzie trochę zbyt rozbudowana. Jakie są jeszcze inne pozycje godne polecenia dla początkujących, bardzo początkujących

gmoszkow
23-12-2004, 02:50
Tron

Chyba przeszadzasz. Ja jak wziąłem tę książkę do ręki to stwierdziłem, że może jednak poradzę sobie z PSem. Daj ją siostrze. Tam naprawdę jest masa podstawowych trickow i co najważniejsze jest napisana od strony rozwiązywania problemów a nie opcji, opcji, opcji ...

Grzegorz