Zobacz pełną wersję : Czy można złożyć HDR z jpg??
Witam serdecznie.
Pytanie jak w temacie - czy można złożyć HDR z jpg'ów, czy tylko z raw? i czy można uzyskać efekt typu HDR z jednego RAWa ?? W jakim programie to robic?? PS, Photomatix??
Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam
Oczywiście że można. Poza tym, z RAW'a jako takiego nie da się zrobić HDR'a. RAW'a najpierw trzeba wywołać. Jeśli robisz HDRy w Photomatixie, to musisz go zapisać do jpg lub lepiej do tiff.
Co do HDR'a z 1 RAW'a to też można, ale nie otrzymasz takiej jakości nawet jak z 3 jpg'ów
puchbeary
04-07-2008, 08:08
z jednego .jpga nie ale z kilku już i owszem. Z rawem jest o tyle dobra sytuacja że możesz ciut pooszukiwać czyli wywołać jednego rawa z różnicą ekspozycji kilka razy i złożyć z tego HDR-a. Musisz tylko pamiętać o usunięciu exifa.
Do Photomatixa można wciągnąć rawy, bez wywołwania.
czy można złożyć HDR z jpg'ów? Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam
Można:
http://www.fotopasja.pl/zdjecie/2048/
http://www.fotopasja.pl/zdjecie/2049/
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.