PDA

Zobacz pełną wersję : Filtry Cokin - pomocy...



Ponury_Kosiarz
16-12-2004, 22:20
Jakie wymiary w milimetrach mają filtry Cokina systemu P i A ?
Niestety nie posiadam oryginalnych Cokinów, a na stronie Cokina nie mogę się tego doszukać...
Będę wdzięczny za informacje :-)

Pozdrawiam.

ALF
17-12-2004, 03:22
67mm (Cokin A), 84 mm (Cokin P) są też 100mm...

Ponury_Kosiarz
17-12-2004, 14:14
Wielkie dzięki, niestety nie mam opisanego uchwytu do filtrów, a musiałem go jakoś zidentyfikować :-)
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam !

ALF
18-12-2004, 00:03
za parę dni będę miał takie uchwyty...zostawię informację w dziale giełda...

Marcin Stawiarz
27-05-2005, 16:29
wreszcie mam :)
adapter 77mm i Uchwyt szerokokatny Cokin P, do tego jeszcze szara polowke Hi Techa Prostokatna...

i wszystko jest swietnie, niebo wreszcie jest takie jak chcialem, ale... czy u Was tez to wszystko tak lata? adapter kreci sie w kolko przy lekkim dotknieciu, a filterek jest luzyny, tak ze boje sie ze nie utrzyma sie w adaptrzete i spadnie na ziemie, bo nie ma w ogole żadnego zabezpieczenia/ograniczenia od dolu, czy tak ma byc? czy moze ja to zle zamontowalem? ;/

aquos
27-05-2005, 17:23
All my life who am i?, mam podobny zestaw ale polowka cokin. uchwyt tez sie kreci w kolko - chyba po to
aby mozna bylo latwo przekrecic filtr do ujec pionowych. no ale sam filtr siedzi dosc pewnie.

Marcin Stawiarz
27-05-2005, 17:44
co do krecenia okej - moze byc :), ale co do filtra to zrobilem test, i lekko potrzaslem nim i normalnie wypadl, bezsensu... ;/ tak jakby byl minimalnie za szeroki ten rowek w ktory wchodzi filtr.

aquos
27-05-2005, 17:50
tam sa dwa rowki. zewnetrzny w ktory wkladam filtr prostokatny (siedzi solidnie)
i wewnetrzny - chyba do filtrow kreconych, ja tam wkladam np. C-PL...

ALF
27-05-2005, 22:00
spróbuj wsadzić w pierwszą lub trzecią szczelinę i nie powinien latać - przyjrzyj się dokładnie holderowi...
kręci się co by można było dowolnie ustawić filtr w stosunku do kadru...jeśli zbudujesz kompedimu (składa się z 2 holderów i łącznika) to bedziesz mógł ustawiać np w trójkąt, albo po bokach fotografowanego obiektu...

szymony
30-05-2005, 06:50
wreszcie mam :)
adapter 77mm i Uchwyt szerokokatny Cokin P, do tego jeszcze szara polowke Hi Techa Prostokatna...

a filterek jest luzyny, tak ze boje sie ze nie utrzyma sie w adaptrzete i spadnie na ziemie, bo nie ma w ogole żadnego zabezpieczenia/ograniczenia od dolu, czy tak ma byc? czy moze ja to zle zamontowalem? ;/

A ja mam dokładnie odwrotnie. Uchwyt standartowy Cokin P i połówka Hi Tech, są tak ciasno spasowane, że udaje mi się ją założyć tylko na najbardziej oddalony slot.

[ Dodano: 30-05-2005, 06:52 ]

spróbuj wsadzić w pierwszą lub trzecią szczelinę i nie powinien latać - przyjrzyj się dokładnie holderowi...

Hm... z tego co zrozumiałem, to ma wersje szerokokątną, tam chyba jest tylko jeden slot :roll: :?:

Lolas
30-05-2005, 09:03
Mam dokladnie tak samo jak szymony, Hitech wchodzi do standardowego uchwytu Cokina bardzo ciasno

Marcin Stawiarz
30-05-2005, 09:08
Hm... z tego co zrozumiałem, to ma wersje szerokokątną, tam chyba jest tylko jeden slot :roll: :?:

dokladnie, 1 slot wew chyba jest na kolowy, a zew, ktory jest taki luzny jest na prostokatny filter ;/ bede musial chyba tasma klejaca obkleic ten uchwyty...

szymony
30-05-2005, 10:03
dokladnie, 1 slot wew chyba jest na kolowy, a zew, ktory jest taki luzny jest na prostokatny filter ;/ bede musial chyba tasma klejaca obkleic ten uchwyty...

Poszperaj gdzieś za standartowym holderem i sprawdź jak tam sie sprawa przedstawia. Jeżeli będzie dla ciebie lepiej, to w najgorszym przypadku przytniesz dwa sloty i będziesz miał wersję szerokokątną.