PDA

Zobacz pełną wersję : jaki 35mm bez drenażu kieszeni



moshica
11-05-2006, 08:04
Witam

W wyborze szkieł nie bardzo się oreintuję, poza ofertą którą oferuje Nikon.
Chodzi mi o stałkę w miarę jasną, ale nie kosztującą tyle co 35mm AF Nikona.
Nie wiem czy jest możliwy taki zakup, być może jakiś niezależny producent ma w ofercie takie szkiełko, np. Tokina, Tamron lub Sigma. Dawne szkła do analogów nie wiem czy by pasowały, ze wzgledu na winietowanie oraz powłoki a obiektywy DX są cholernie drogie.
Początkowo myslałem o 50mm 1.8 Nikkora, ale mnożąc przez kropa, jest za długi.
Jako standard stałkę wolałbym 35 x crop co daje jakieś 50mm.
Czy da się tu coś wyczrować ?

Pozdrawiam
Moshica

patrycjusz
11-05-2006, 08:49
najchęniej to nie czarowalbym obwiektywu, a wyczarowałbym sobie worek z pieniędzmy, a dopiero potem obiektyw.

a tak poważnie, to 50mm z cropem wcale nie jest taka długa. Mozna swobodnie traktowac ją jako standard.

Adam Trzcionka
11-05-2006, 08:49
sigma 30/1.4 - choc zjechana na optyczne.pl - moim zdaniem (lub mój egzemplarz) wspaniała, przyzwoicie ostra od f/1.4, celna i szybka. dostępna juz za +- 1350 (jeśli jestes zainteresowany - odezwij się na privie, podam ci namiar na sprezedawcę w tej cenie).

moshica
11-05-2006, 09:05
Habakuk a jak z szybkością AF, bo ma silnik HSM, więc sądzę że nei gorzej niż w Nikkorze, aczkolwiek mozna jechać na manualnym ostrzeniu z przymknięciem przysłony, celem oszacowania głębi.
Jak bookeh wygląd z tego szkiełka ?
Nie wiedziałem że taka Sigma jest, ale powiem tak, cena bliska Nikkora i to mnie mocno martwi. wystrczyłoby mi światło 2.0, no ale takich szkieł i też tańszych nei ma chyba.
Mógłbym prosić o jakieś sample, przy różnych F ?

Pozdrawiam
Moshica

Adam Trzcionka
11-05-2006, 09:46
tetsów na różnych F nie robiłem, ale jeśli Ci bardzo zalezy - mogę to zrobić. sample wrzucę wieczorem. jeśli ma to być uniwersalne, reporterskie szkiełko, to jednak uważam, że między F 1.4 a 2 jest odczuwalna różnica, tym bardziej, że zdjęcia z 1,4 są naprawde do przyjęcia, po drugie 30 to zawsze szerzej niż 35. co do szybkośc i celności AF - nie mam zastrzeżeń.

Niedzwiedz
11-05-2006, 10:24
sigma 24 1,8 lub sigma 28 1,8 lub sigma 20 1,8 to tyle z alternatyw

ja opowiem o 20 1,8 to dosc duze szklo ma wolny af ale dla calego zakresu dla reportarzu pracuje w zakresie 0,25m-2 m dosc szybko
czy jest celna w AF to jakos tak nie testowalem pod tym katem ale potestuje
na 1,8 zdjecia sa ostre traca na bokach sporo ale mam male AC
ma duza srednice filtra 82mm

moshica
11-05-2006, 13:24
Dzięki wszystki za odzew, być może ktoś jeszcze coś dorzuci w tym temacie :D
Habakuk sampelki chętnie bym z tej Sigmy zobaczył tak samo jak z Nikkora 50mm 1.8.
Nie sprecyzowałem na czym mi zależy w tych szkłach. Głównie na jasności vs. KITa i przede wszystkim na bookehu, bo mam go zamiar wykorzystywać do detali architektonicznych ale głownie jako podstawowy standardwoy obiektyw.
Dawniej używałem w Zenicie 3M tylko stałki Heliosa 58mm i jakoś "ciągnie" mnie do dawnych zwyczajów, czyli kadrownia i tego aby bookeh był zbliżony do tamtego szkła.
KIT niestety ma moim zdaniem kiepski bookeh, jeśli nawet ustawię 70mm i dam przesłonę 4,5 to i tak rozmycie tła jest jakie jest.
Możecie jeszce napisać i odnieść te stałki do KIT w kwestii bokehu ?

Pozdrawiam
Moshica

MzMarcin
11-05-2006, 17:55
"a tak poważnie, to 50mm z cropem wcale nie jest taka długa. Mozna swobodnie traktowac ją jako standard."
:) gusta i guściki ;)