PDA

Zobacz pełną wersję : arTec - średnioformatowa nowość od SINAR-a



Calme
03-07-2008, 09:10
http://www.swiatobrazu.pl/artec__srednioformatowa_nowosc_od_sinara.html

JK
03-07-2008, 09:34
No to kto pierwszy kupi i przetestuje? :-D

Calme
03-07-2008, 14:00
No to kto pierwszy kupi i przetestuje? :-DSądząc po ilości wpisów w wątku..... ;)

sailor
03-07-2008, 14:33
cos lekko bredza w tym artykule mi sie wydaje ..
sinar hy6 to nie scainka tyko aparat. podobnie leaf afi (zreszta to dokladnie to samo co sinar hy6 i rolleiflex hy6 tylko brandowane inna nazwa)

jesli juz mowa o wspolpracy to ze sciankami Leafa lub sinarback emotion lub evolution ... bo nie wyobrazam sobei polaczenia dwoch aparatow tylami :D

ale zabawka wyglada ciekawie ;)

rabijki
04-07-2008, 22:40
sailor
wiesz kto pisze te informacje:-) goscie z bardzo dobra znajomoscia angielskiego, zainteresowani fotografia i nowymi technikami, przynajmniej tak pisali przy rekrutacji ostatnio:-)
nie dziw sie wiec ze wiedza jest zerowa - przeciez nie wymagali przy rekrutacji fachowca:-)

olo

Czornyj
04-07-2008, 23:30
ale zabawka wyglada ciekawie ;)

Do tego typu zabawek produkuje się szkła, oferujące obecnie najwyższą rozdzielczość w całej cyfrze...
http://www.luminous-landscape.com/essays/digital-world.shtml

fIlek
04-07-2008, 23:37
Do tego typu zabawek produkuje się szkła, oferujące obecnie najwyższą rozdzielczość w całej cyfrze...
http://www.luminous-landscape.com/essays/digital-world.shtml

Dzięki, Czornyj :mrgreen: jak już mi przechodzi chęć na średniaka to mi z takimi obrazkami wyjeżdżasz. I jak tu spokojnie spać ;)

!AGresT
05-07-2008, 10:38
Jest to aparat tylko do obiektywu szerokokątnego (nie zdziwiłbym się, gdyby tylko do pokazanego 45). Dla mnie bomba, choć podobnego pomysłu aparaty już są, np. cambo wide ds.

Maciej
05-07-2008, 11:29
Jest to aparat tylko do obiektywu szerokokątnego (nie zdziwiłbym się, gdyby tylko do pokazanego 45). Dla mnie bomba, choć podobnego pomysłu aparaty już są, np. cambo wide ds. Nie jest tylko do szerokokątnego.

rabijki
05-07-2008, 13:15
oczywiscie ze nie jest
jesta cala lista szkiel podanych do tego

a jakosc... coz z mojego sinara obrazek jest taki ze jaja miekna:-)

Maciej
05-07-2008, 13:33
a jakosc... coz z mojego sinara obrazek jest taki ze jaja miekna:-) Jakiego masz?

rabijki
05-07-2008, 13:41
zwyczajnego f2 - to moj ukochany aparat, mam go od niedawna, kiedys mialem z sinarem krotki romans i sentyment pozostal:-)

Czornyj
05-07-2008, 14:02
zwyczajnego f2

Ech, LF... To są właśnie prawdziwe aparaty, a nie jakieś popizdułki z przerostem formy nad treścią (dwadzieścia milionów automatycznych funkcji do tego, by ustawić raptem trzy rzeczy - czas, przysłonę i ostrość). Żeby to jeszcze było małe, tanie i cyfrowe...

rabijki
05-07-2008, 14:14
czornyj
prosze cie..., gdyby takie bylo jak mowisz - to by nie bylo takie fajne:-)

Maciej
05-07-2008, 17:34
Ech, LF!

!AGresT
05-07-2008, 17:45
Nie jest tylko do szerokokątnego.

Faktycznie, do 135mm. Zasugerowałem się konstrukcją. Czy obiektywy Rodenstock Sinaron® Digital mają możliwość ustawiania ostrości?

Czornyj
05-07-2008, 18:22
W LF zawsze ostrzysz miechem.

Maciej
05-07-2008, 18:23
Ale !AGresT miał na myśli obiektywy od tytułowego aparatu.

Czornyj
05-07-2008, 18:25
Ale !AGresT miał na myśli obiektywy od tytułowego aparatu.

to też jest LF, tylko taki mały, cyfrowy ;)

rabijki
05-07-2008, 19:00
umarlem:-)))))
to tez jest LF tylko taki maly
ja pierdziele chyba se taki tatoo walne
olo

!AGresT
05-07-2008, 19:08
Chodzi mi o to, że nie widzę żadnej regulacji ostrości (stąd wniosek, że aparat do szerokiego kąta - tam poruszamy ławą jakiś 1cm). Dla takiego 135, to już spore kilka centymetrów poruszyć trzeba, chyba, że założymy duże ograniczenia w minimalnej odległości.
Wspomniane cambo wide (używałem jakiegoś starego, ok 10 lat temu) miał tylko coś w rodzaju korekcji ostrości (kilka mm bodaj).
Rodenstoków dedykowanych do cyfry używałem z Linhofem (M679) ale to jest zwykły łamaniec, miniatura sinara właśnie. Notabene tradycyjne szkła do dużego formatu miały niewystarczającą rozdzielczość dla PhaseOne.

Czornyj
05-07-2008, 22:34
Zwracam honor - na zdjęciu ewidentnie widać pierścień do ostrzenia. Albo zatem Sinar wprowadzi nową linię Digitalów, albo zrobili gwintowy wyciąg, do którego wpina się obiektywy.