PDA

Zobacz pełną wersję : HDR w PSie



szedar1
02-07-2008, 11:44
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=61a4cfca86bd8293)

Mam pytanie co to oznaczają te efekty na chmurach przy łączeniu zdjęć HDR w Photoshopie. W innych programamch tego samego łączenia zdjęcia nie pojawiają się takie rzeczy jak widać. W photoshopie się zdarza. Czasami trzeba ze 2 razy to samo zadanie łączenia zrobić by wyszło dobrze. Czy to oznacza że photoshop nie radzi sobie z wyrównywaniem warstw?

Corvus5
02-07-2008, 13:38
Pamiętaj, że chmury w miejscu nie stoją.

marbed
02-07-2008, 14:00
Pamiętaj, że chmury w miejscu nie stoją.
Dokładnie.
Taki znany dosyć soft do HDR - Photomatix robi sobie wyrównanie sklejanych fotek z automatu i dlatego tam ten efekt praktycznie nie występuje

szedar1
02-07-2008, 14:58
Ech moze CS4 będzie sobie lepiej z tym radził. Dzieki za odpowiedzi.

Kordian d70
03-07-2008, 01:34
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=61a4cfca86bd8293)

Mam pytanie co to oznaczają te efekty na chmurach przy łączeniu zdjęć HDR w Photoshopie

no chyba sobie jaja robisz co?
a wialo troche?

dzejms
03-07-2008, 02:38
A czy na wolanym -2 0 +2 chmury moga sie same przesuwac? Skad wiadomo ze kolega robil HDR z roznych zdjec?

pawel
03-07-2008, 02:50
(...) Skad wiadomo ze kolega robil HDR z roznych zdjec?

ponieważ chmury się przesuwały...

dzejms
03-07-2008, 02:51
ponieważ chmury się przesuwały...

niesty obrazek zobaczylem dopiero po odpowiedzi na post. wczesniej sie nie wyswietlal.

Mata_Hari
03-07-2008, 03:21
Słuchajcie, a czy tak przy okazji ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć, jak otrzymanego w PSie HDRa przekształcić na jpg'a? Opcje zapisz/zapisz jako mam w hdr'ze niedostępne. Pewnie to banalne, ale nie potrafię sobie z tym poradzić. Pomoże mi ktoś?

szedar1
03-07-2008, 07:16
Słuchajcie, a czy tak przy okazji ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć, jak otrzymanego w PSie HDRa przekształcić na jpg'a? Opcje zapisz/zapisz jako mam w hdr'ze niedostępne. Pewnie to banalne, ale nie potrafię sobie z tym poradzić. Pomoże mi ktoś?

Mata_Hari po złożeniu przez photoshop HDR masz obraz 32 bitowy. W oknie które na końcu Ci się pojawi po całym procesie po prawej stronie zmień na 16 bitów zapisz w tifie lub psd jako na przyszłość dobry oraz z dużą głębią bitową (też możesz zrobić to z 32 bitami). A potem zmień na 8 bitów wybierając z obraz>tryb>8bitów i potem możesz spokojnie zapisać z jpg.

Pozdrawiam.

Mata_Hari
03-07-2008, 10:00
Dzięki bardzo. Popróbuję, ale wieczorem, bo teraz szykuję się do wyjścia z domu. Jakby mi jednak jeszcze coś w tym temacie nie wychodziło, to najwyżej pozwolę sobie jeszcze dopytać.
Na tę chwilę dziękuję.

szedar1
03-07-2008, 10:58
Proszę bardzo ;)