Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : karta pamięci do D80



doctor22a
02-07-2008, 10:54
Mam pytanie dotyczące wyboru karty pamięci do D80. Czy SanDisk SecureDigital 4GB Extreme III czy może Kingston SecureDigital High Capacity 4GB?
Pozdrawiam,
doctor22a

Vanitari
02-07-2008, 10:59
Używam 4G extreme III i jest bardzo dobra, Kingston SecureDigital High Capacity nie znam

Fr@ntz
02-07-2008, 11:05
mam dwie Extreme III 4GB i nie narzekam

Dx2
02-07-2008, 11:08
używam Extreme III 4GB, świetna karta

stock
02-07-2008, 11:09
za kolegami - 4Gb Extreme III - nic sie nie wiesza, bardzo szybka, rewelka

stachmuszel
02-07-2008, 11:14
Za dużo miałem złych przygód z Kingstonami. Używam teraz Sandiski - zero problemów.
Pozdro!

tomekudla
02-07-2008, 11:59
Miałem do wczoraj kartę San Diska ale niestety 1GB przestało mi wystarczać, po wycieczce do Satruna w Gdańsku wyszedłem z 4GB kartą EMTEC SDHC class4. Może warto się zastanowić nad tą alternatywą bo jest to niedroga karta a doskonale sprawdza się przy zdjęciach seryjnych. Przy zapisie jotpegów fine bufor ani karta nie zapchała się ani na moment i mogłem w serii zrobić nawet 60 zdjęć.
Gorąco polecam:)

marbed
02-07-2008, 13:40
......... Może warto się zastanowić nad tą alternatywą bo jest to niedroga karta.....:)
Są alternatywy dla SanDiska ale nie jest nią EMTEC tylko np. Lexar. Życzę szczęścia z EMTEC'em oby Cię nigdy nie zawiodła.

doctor22a
02-07-2008, 16:13
Decyzję juz podjąłem - ScanDisk. Dziękuję za support.

Majek
02-07-2008, 16:14
Ja potwierdzam to, co zostało napisane o SanDisku Extreme III. Nie miałem nawet najmniejszych problemów z 4GB kartą. Teraz, na dniach, będę musiał chyba kupic 8GB i w ciemno wybieram Sandiska. Naprawdę polecam.

IcemanPl
02-07-2008, 18:23
Współczuję zakupów w Saturnie... ceny mają faktycznie kosmiczne. Za 16 gb klasy 2 chcą około 290 zł. Za szybszą PQI (klasa 6), kupioną przez net, zapłaciłem, z przesyłką, 200 zł.

A, tam gdzie kupowałem (znak.pl) sandisk 4gb, sdhc extreme 3 kosztuje 107 zł.

tomekudla
03-07-2008, 08:00
Zgoda, że część produktów mają w łagodnie mówiąc dziwnych cenach. Jeśli jednak to co chcę kupić znajdę w Saturnie to tam kupię. Zobaczymy jak będę mówić o mojej karcie za rok czy półtora ale nie spodziewam się nagłej awarii. Wydaje mi się, że krytyka, wśród moich znajomych jest przesadzona. To dobra karta.
:-D

bhk
03-07-2008, 11:04
Decyzję juz podjąłem - ScanDisk. Dziękuję za support.

Scan disc to windowsowkie narzedzie do dyskow. BPNMSP :)

BTW, ja uzywam Lexara pro 4gb i nie narzekam, bardzo szybka i niezawodna.

cookie
03-07-2008, 14:26
Witam.
A ja stałem się posiadaczem karty PQI SDHC 8GB i..... nie działa.
Problem polega na tym, że karty nie można sformatować, anie robić zdjęć co raczej oczywiste...
gdy ją wkładam pojawia się komunikat (symbol) CHA - "change" wedle instrukcji..
Czy ktoś miał podobny problem ?
Poprosiłem sprzedawce o sprowadzenie mi 2x 4GB.
Jednak, podobno 8gb chodzą bez problemu - może wchodzi w grę zmiana softu ?
słyszałem coś tam, że jakiś soft obsługuje do 4GB inny od 4 do 16?

pozdrawiam...

Majek
03-07-2008, 14:50
słyszałem coś tam, że jakiś soft obsługuje do 4GB inny od 4 do 16?Wszystkie D80 obsługują standard SDHC. A SDHC to właśnie od 4GB w górę. Do 2GB włącznie, to zwykłe SD. Czyli coś źle słyszałeś. ;-)
A Twoja karta mogła być po prostu walnięta. Trzeba ją było sprawdzić w jakimś innym czytniku.

cookie
03-07-2008, 15:06
Wszystkie D80 obsługują standard SDHC. A SDHC to właśnie od 4GB w górę. Do 2GB włącznie, to zwykłe SD. Czyli coś źle słyszałeś. ;-)
A Twoja karta mogła być po prostu walnięta. Trzeba ją było sprawdzić w jakimś innym czytniku.

Hmm... faktycznie może źle słyszałem.
Karta SD zywkła 512 działa, o tamta 8GB podobno też.....

mkl
05-07-2008, 09:46
Ja używam Kingstona 4GB HCSD Class 6. Trochę dziwnie zachowuje się w czytniku (może to wina czytnika), ale w aparacie jest OK. Generalnie zero problemów z kingstonem (marki używam od ponad 3 lat).

margarita
16-07-2008, 18:17
używam Extreme III 4GB, świetna karta

Podpisuje sie.

neverhood
22-07-2008, 12:17
a ja polecam lexary pro

Canibal
20-09-2008, 23:44
witam mam pytanie odnosnie karty SDHC do Nikon D80 ;) mam 4Gb SDHC SanDisk Extreme III i pytanko czy aparat bedzie czytal taka sama karte tylko ze 8GB ? w intrukcji od aparatu nic nie pisze o kartach 8GB

z góry dzieki za odp ;)

pic1985
21-09-2008, 10:09
ja mam SanDisk Extreme III 8 GB i jest pełen wypas i działa w d80 dla informacj to i 16GB pojdzie (testowałem kingstona ale nie polecam - szybkość) a podejrzewam że nasz poczciwy d80 to da rade i z 32 (ale nie sprawdzałem)

matyjasz
24-09-2008, 01:31
Lexary również polecam pod rozwagę, używam kilku Pro 2GB x133 i nigdy żadnych problemów.

Pozdrawiam
Mati

neverhood
30-09-2008, 14:28
dzis odbieram lexar pro x133 4 gb sdhc, po konsultacji ze wsparciem nikona powinna dzialac w d80, sprawdze i napisze. mowili mi w nikonie ze juz 8gb moze byc problem.

Paweł M
22-11-2010, 19:25
Na rynku są karty Goodram-a 8 GB SDHC Class 10 Ktoś może testował w D80 czy to pójdzie?

cervandes
22-11-2010, 19:33
Na rynku są karty Goodram-a 8 GB SDHC Class 10 Ktoś może testował w D80 czy to pójdzie?

a czemu miałaby nie pójść? Jeśli urządzenie ma obsługę SDHC to obsłuży każdą kartę z SDHC. To, że Nikon drukował instrukcje 5 lat temu i na rynku były największe karty dostępne 4Gb - to taką informację umieścił w instrukcji. Nie znam przypadku żeby jakieś urządzenie nie dawało rady bo karta za duża: dawniej SD a teraz SDHC bangla wszystko ze wszystkim, nawet 32Gb zadziała.

wlopis
09-02-2011, 18:00
a czemu miałaby nie pójść? Jeśli urządzenie ma obsługę SDHC to obsłuży każdą kartę z SDHC. To, że Nikon drukował instrukcje 5 lat temu i na rynku były największe karty dostępne 4Gb - to taką informację umieścił w instrukcji. Nie znam przypadku żeby jakieś urządzenie nie dawało rady bo karta za duża: dawniej SD a teraz SDHC bangla wszystko ze wszystkim, nawet 32Gb zadziała.

Odkopię temat, cytowana wypowiedź opiera się na domysłach :), a więc .... zamierzam kupić kartę SanDisk SDHC Ultra 8GB, może ktoś napisze, czy ta karta dobrze współpracuje z D80. Mam 5 kart 1 GB i jedna 2GB, dla wygody chcę zastąpić je jedna a dużą. Proszę nie piszcie o bezpieczenstwie danych, że lepiej kilka mniejszych. SanDisk SDHC Ultra 4GB śmiga wspaniale, sprawdzałem, ale rozważam wiekszą.

stopa46
21-02-2011, 21:57
Odkopię temat, cytowana wypowiedź opiera się na domysłach :), a więc .... zamierzam kupić kartę SanDisk SDHC Ultra 8GB, może ktoś napisze, czy ta karta dobrze współpracuje z D80. Mam 5 kart 1 GB i jedna 2GB, dla wygody chcę zastąpić je jedna a dużą. Proszę nie piszcie o bezpieczenstwie danych, że lepiej kilka mniejszych. SanDisk SDHC Ultra 4GB śmiga wspaniale, sprawdzałem, ale rozważam wiekszą.

Witam.
W D80 od ponad roku używam z powodzeniem Toshiby SDHC 8Gb. Jak dotąd mnie nie zawiodły.
Pozdrawiam

LucyFair
24-02-2011, 00:37
Witam,

Chciałbym się dowiedzieć jak widoczna jest różnica przy użytkowaniu karty Kingston a SanDisk czy Lexar przy pojemności 8 GB?
Czy w tym momencie firma również odgrywa wielkie znaczenie? Trapi mnie ten problem ponieważ mam zamiar zakupić D80 a rozpiętość cenowa kart jest strasznie duża.

Pozdrawiam.

arturmsi
24-02-2011, 11:48
nie kupuj najtańszych x name firm bo szkoda zdjęć, a do d80 strasznie szybkiej karty nie potrzebujesz, zależy też czy robisz też dużo fotek w trybie seryjnym, wtedy kup coś co ma paręnaście mb zapisu na sek i starczy na pewno ;)

LucyFair
24-02-2011, 15:21
Oko, w sumie rozjaśniłeś mi sytuację:) Wielkie dzięki.