Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : D 60 i problem z AF w obiektywie



Zajdi
01-07-2008, 22:39
Witam

Brat kupił D60 z obiektywem 18-55vr i tu wszystko jest oki.
AF chodzi bez zarzutu. Problem pojawia sie gdy podpinam obiektywy Nikona 70-300G , 28-80 D Sigma do D60, przestaje działać AF w obiektywie ostrość muszę ustawiać manualnie. Oczywiście tego problemu nie mam w F80 z żadnych tych obiektywów. Proszę o pomoc, próbowałem przeszukac forum, ale podobnego problemu nie znalazłem.

Zauważyłem, że jak jest podłączony 18-55 vr to w menu mogę sobie przestawic z AF na MF, a jak zakładam te inne obiektywy to z automatu wchodzi MF i nic nie moge z tym zrobic.

winiarsko
01-07-2008, 22:43
moze banalne, ale jak ustawiasz ostrosrecznie to przed ustawianiem zmieniałes na manual focus ? czy nic nie zmieniałes na obiektywie ? ;p chdzi mi o ten przełacznik z AF na MF

Miden
01-07-2008, 22:55
Dlatego, że te obiektywy (a napewno nikkor 70-300G!) nie moją silnika AF, a twoje body jest pozbawione wiertarki... Tak więc nawet i wszystkie stałki (prawie wszystkie) - także będą działały tylko manualnie ;) I inne (niektóre) obiektywy - też.

Poszukaj na forum, było już o tym sporo.

avallardi
01-07-2008, 22:59
Ze stajni Nikona z AF zadziałają tylko szkła AF-S. Te które posiadasz niestety nie mają własnego silnika.

Tu jest lista kompatybilnych szkieł z D60:
http://www.dpreview.com/reviews/nikond60/page3.asp

Zajdi
01-07-2008, 23:05
I wszystko jest dla mnie jasne i zrozumiale. Dzieki serdeczne.
Do tego jeszcze jedno pytanko czy te obiektywy z D80 beda smigac???

wilk325
01-07-2008, 23:09
Tak, z D80 będą bo D80 ma napęd w body.

swider
01-07-2008, 23:11
...twoje body jest pozbawione wiertarki...
Dodam, ze chodzi o silnik napedzajacy AFa. Musisz szukac obiektywow Nikkora z oznaczeniem AF-S lub Sigmy HSM, te maja wbudowane silniczki.

edit
ups... widze, ze juz ktos wczesniej napisal, nie mialem odswiezonej strony :)

Zajdi
01-07-2008, 23:22
Oki dzieki serdeczne