PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana Obiektywu



paranoid
30-06-2008, 16:56
Witam potrzebuję pomocy bardziej doświadczonych posiadam D 80 plus kit obiektyw zamierzam kupić coś znacznie lepszego np. 17/55 2.8 czy to będzie dobry wybór a może coś innego.
Sprzęt służy do zdjęć ślubnych , obiektyw zamierzam stosować jako jeden.

Sztolcman
30-06-2008, 17:50
Lepszego standardowego zooma pod DX nie znajdziesz. Ostatnio zamówiłem go właśnie pod kątem ślubów. Jako jeden obiektyw ok, choć przydało by się jeszcze coś jasnego a'la 85mm do plenerów.

paranoid
01-07-2008, 09:49
dzięki Sztolcman poza tobą nikt nie raczył napisać ludzie a raczej ci dla których taki temat to strata czasu pewnie od początku wiedzieli wszystko
pozdrawiam

cypherdid
01-07-2008, 09:52
no i lampke kup..SB-800 to taniocha..nawet jak się pojawi SB-900 to cena raczej nie spadnie

dame
01-07-2008, 09:55
Lepszego standardowego zooma pod DX nie znajdziesz

e tam, imo lekka przesada. Zależy czego szukasz, trzeba pamietac ze N17-55/2.8 to kawał ciężkiego szkła i jest drogie jak cholera.

cypherdid
01-07-2008, 10:23
hehe...ale warte tej ceny

dame
01-07-2008, 10:59
absolutnie. pytanie jest proste - czy paranoid doceni zalety tego szkła ponad jego wady.

paranoid
01-07-2008, 11:00
e nie jest tak żle ktoś jeszcze się odezwał . W kwestii formalnej lampkę mam sb 800 dla mnie jest istotne , żeby szkło było jasne i dobrze ostrzyło to fakt jest znacznie cięższe od poprzedniego , ale na to niema rady .
Co do ceny - tak się składa ,że kolegi wujo przyjeżdza z USA więc się załapałem na zamówienie .
Mam pytanie czy ktoś przesiadł się z kita na to szkło - jakie wrażenia.
Dame co miałeś na myśli pisząc o wadach i zaletach-pisz konkretniej a nie tajemniczo .
W temacie napisałem ,że zwracam się do bardziej doświadczonych więc liczę na konkrety.
pozdrawiam

dame
01-07-2008, 11:15
zeby nie bylo - ja tego obiektywu nie mam.

nie bardzo wiem, co mam jeszcze rozwinac. import z usa nieco obniza cene, ktora i tak jest radykalnie wysoka, za to tracisz serwis.

o wadze wszyscy wypowiadaja sie tak niefrasobliwie, dopoki nie kupia danego obiektywu - tez tak mialem. Ale to jest duzy problem. Polatalem troche z 1.5kg 70-200 i juz znacznie wieksza przykladam wage do rozmiarow i wagi obiektywu. ostatecznie ta kwestia sprowadza sie do dylematu - czy roznica jakosci obrazu miedzy ciezkim a lzejszym obiektywem wynagrodzi Ci roznice w ciezarze i rozmiarach.

Pisze to, bo sądząc po body jesteś amatorem i ciekawe mi się wydaje, na ile jest sens amatorowi kupować profi szkło.

przyznam ze gdybym mial tyle gotowki, to pewnie zdecydowalbym sie na cos dla zaawansowanych amatorow (tamrona lub sigme) i dokupil jeszcze jakies inne szkla, np s10-20 lub n105 ale wybor nalezy do ciebie. zalezy czego potrzebujesz i co fotografujesz.

rooner
01-07-2008, 18:15
Wydaje mi się, że na obiektywy jest międzynarodowa gwarancja, także serwisu się nie traci
pozdr

wilk325
01-07-2008, 18:31
Czy warto? Pooglądaj sobie fotki z : http://pl.pixel-peeper.com/lenses/?lens=177. Ja przez te zdjęcia go kupiłem.

dareknik
01-07-2008, 20:48
Miałem kita 18-55 a teraz mam 17-55/2.8. Większy, cięższy, szybszy, metalowy, solidny, z osłoną robi wrażenie. Odkąd nową mam maszynkę życie lżejsze staje się że hej.... Później to tylko zbieraj na N70-200/2.8 VR i będzie Ci bardzo lekko (w portfelu też). Będziesz miał bardzo dobry zestaw do ślubów i plenerów.

paranoid
05-07-2008, 23:12
Reasumując nie ma alternatywy jedno jest pewne liczy się jakość zdjęć a to przekłada się na dodatkowe oferty
Nikt nie podał żadnej innej propozycji czyżby nie było nic poza 17/55 oczywiście w granicach ceny powyższego szkła

Zbigniew
05-07-2008, 23:22
Ale na co alternatywnego liczysz ? Na szkło o ogniskowej od 10 do 80 mm i jasności większej niż f/2.8 ?! Obiektyw 17-55/2.8 to obecnie najlepszy zoom pod DX w Nikonie i tyle. Jak chcesz mieć coś jaśniejszego, to zakres ten możesz pokryć stałkami. Jak chcesz coś droższego i pod pełną klatkę, to masz 24-70/2.8.

W 1. poście napisałeś, że to ma być do ślubów i chcesz stosować jako jeden obiektyw. Niestety to nieporozumienie, bo jeden obiektyw to sobie możesz stosować do robienia zdjęć na wycieczce w Egipcie. Nie da się jednym szkłem zrobić i ultraszerokiego kąta, i ********ego portretu z małą GO. Nie tędy droga.

paranoid
06-07-2008, 22:44
Znam kilku ludzi ( w branży po kilkanaście lat) robiących jednym obiektywem .
Moje uwagi najlepiej było by mieć dwa body i dwa obiektywy , ale to kosztuje a śluby to nie jest taki biznes żeby inwestować dużą kasę ponadto nie ma czasu na zmianę obiektywu.
Nie zgodzę się ,że z jednego nie można nic zrobić .
Drążąc temat miałem na myśli dwa ważne czynniki
1) jasny ( to już mamy 2.8)
2) jak najbardziej szeroki- więc to jest problem.
Co proponujesz jako drugi szeroki

Ewci@
07-07-2008, 01:11
mysle jednak ze nie da sie slubow zrobic jednym obiektywem, w ostatnim czasie spedzam naprawde sporo czasu na slubach, chrztach i mam stycznosc z fotografami pracujacymi w roznych systemach i wszyscy jak jeden maz maja torbe a w niej body lub dwa body , lampa i 2-3 obiektywy . Po prostu uwazam ze 17-55 mm to jest za maly zakres na slub brakuje gory np 85 mm z doswiadczenia wiem ze stojac w drugim rzedzie za "glownym" fotografem zdjecia robie na 105-110 mm czyli kit pod 70-80 mm . Sam kosciol odgrywa duza role w tym jak blizko mozna podejsc do glownych postaci, nawet kamerzysta potrafi czasami czlowiekowi sporo krwi napsuc i zmusic do oddalenia sie nie mowiac juz o kaprysach ksiedza :/ i zakazie robienia zdjec z lampa . Chyba idealnie by było mieć 17-105 mm f/2,8 ;) ale czegoś takiego niestety nie ma . Myslę ze zestaw 17-55 + 85 f/2,8 jest naprawde bardzo sensowny . Czesto kita na weselu przepinam na 50 f/1,8 wychodzą naprawdę ciekawe portrety .
Z reguly fotografowie znaja kosciol w jakim beda robic zdjecia i byc moze czasami sa w 100% pewni ze np 17-55 im wystarczy ale jak bym miala z miejscem stycznosc poraz pierwszy to bym raczej z jednym szklem nie przyszla .
A jesli cos szerszego to N12-24 lub S 10-20

Jeszcze tak zupelnie na marginesie -ktos kiedys na forum podal link do bardzo fajnego programu, ktory ocenia zdjecia pod wzgledem ogniskowych jakich sie uzywa i wylicza jaka ogniskowa uzywa sie najczesciej - moze taki program podpowie ci czy 17-55 ci wystarczy

Co do serwisu - Niestety Nikon Polska nie honoruje gwarancji USA , sprawdzone na wlasnej skorze :/