PDA

Zobacz pełną wersję : Podpis automatyczny i przeźroczysty



autograf
29-06-2008, 15:21
Siemka Wam!

Mam nadzieję, że Adam nie będzie miał nic przeciwko jak dla przykładu wkleję jego zdjęcie.
Jak zrobić taki podpis w PSie - żeby był przeźroczysty i automatycznie pojawiał się przy każdym zdjęciu? Lub, aby można było go gdzieś zapisać i później już tylko wklejać do obrobionej pracy?

Mógłby mi ktoś z Was pomoc zrobić coś takiego? Lub wskazać drogę, udzielić wskazówek jak to zrobić?

http://img185.imageshack.us/img185/4391/img1186cn8.jpg

kosmoski
29-06-2008, 15:26
Kolego, to są podstawy szopa. (w taki prosty sposób) Robisz se prostokącik - wklepujesz txt, robisz z niego selekcję którą wycinasz przestrzeń w prostokąciku. Ustawiasz 60% przeźroczystości na tabelce z warstwami i masz…

anchel
29-06-2008, 15:34
Kolego, to są podstawy szopa. (w taki prosty sposób) Robisz se prostokącik - wklepujesz txt, robisz z niego selekcję którą wycinasz przestrzeń w prostokąciku. Ustawiasz 60% przeźroczystości na tabelce z warstwami i masz…

A wszystko to robisz zapisując jako akcję i potem tylko 'klik' i voila.

Motorniczy
29-06-2008, 15:50
Podstawą jest nie żonglowanie czyimiś zdjęciami bo w taki sposób każdy za chwilę będzie mógł sobie za lekkim przyzwoleniem wklejać czyjeś zdjęcia . Tak się nie robi. Pozdrawiam

autograf
29-06-2008, 15:58
Podstawą jest nie żonglowanie czyimiś zdjęciami bo w taki sposób każdy za chwilę będzie mógł sobie za lekkim przyzwoleniem wklejać czyjeś zdjęcia . Tak się nie robi. Pozdrawiam

Ale o co Ci chodzi? Nie ukradłem zdjęcia, nie wrzuciłem na imageshack'a - tylko podlinkowałem wklejone przez autora w jego wątku. A na wstępie napisałem wyraźnie - mam nadzieję, że Adam nie będzie miał nic przeciwko.
Dodam, że zdjęcie podlinkowałem w celach dydaktycznych. I szczerze mówiąc, było by mi zajeb***** miło - gdyby ktoś podlinkował moje! jako wzór do naśladowania.

Erie
29-06-2008, 19:18
Akurat tutaj to użycie zdjęcia podchodzi pod cytowanie, więc purystów proszę o umiarkowanie w krytyce.

Adam Trzcionka
29-06-2008, 20:59
na wstępie napisałem wyraźnie - mam nadzieję, że Adam nie będzie miał nic przeciwko.

nie mam nic przeciwko ;-)

ja takie "logo" dodaję w przeglądarce BreezeBrowser - to opcja automatyczna - miniaturka + logo. szybko i ładnie.

autograf
29-06-2008, 21:24
Dziękuję Adam!

Motorniczy
29-06-2008, 21:51
No to git.

autograf
29-06-2008, 22:18
Motorniczy, przyznam - że coraz mniej podobają mi się Twoję wypowiedzi oraz prywatne wycieczki.

Chcesz zabłysnąć?

Motorniczy
29-06-2008, 23:37
Motorniczy, przyznam - że coraz mniej podobają mi się Twoję wypowiedzi oraz prywatne wycieczki.

Chcesz zabłysnąć?

Żartujesz sobie ? nigdy nie miałem na celu nikogo obrażać ani pisać kąśliwych postów a jak masz obiekcje to zapraszam na wędrówkę po moich postach :)

Erie
29-06-2008, 23:52
chłopcy, spokojnie - Niemcy przegrali, pijcie piwo i cieszcie się, a nie kłóćcie :)

Motorniczy
30-06-2008, 00:28
chłopcy, spokojnie - Niemcy przegrali, pijcie piwo i cieszcie się, a nie kłóćcie :)

Ale tylko i wyłacznie piwko nie pastyryzowane :) no mo ze Okocim Palone :)

doyen
30-06-2008, 13:56
Mogę jeszcze polecić coś takiego: http://www.idg.pl/ftp/pc_12653/Mark.IT.Now..1.0.pl.html

autograf
01-07-2008, 22:30
Dzięki Koledzy! A największe podziękowania należą się dla Fragles'a za wytwałość, cierpliwość, poświęcony cenny czas oraz umiejętność przekazywania wiedzy ;)
Bardzo Ci dziękuję Bartek!

http://img234.imageshack.us/img234/2654/dsc4095ccya8.jpg (http://imageshack.us)

arturs
01-07-2008, 22:31
Z przeglądarek FastStone też ma taką możliwość

autograf
01-07-2008, 22:43
Co do identecznej stylizacji już wysłałem do Adama PMke, co by nie było żadnych nieporozumień.

Adam Trzcionka
02-07-2008, 18:06
spoko. u ciebie to wygląda chyba nawet ładniej ;-)

autograf
02-07-2008, 19:21
spoko. u ciebie to wygląda chyba nawet ładniej ;-)

Tylko u Ciebie zdjęcia jakoś ładniejsze czy cuś ;) Jak chcesz to Ci mogę taki zrobić :mrgreen:

kroolik
05-07-2008, 12:28
hej Autograf,

podoba mi sie kolorystyka na tym zdjeciu, czy mozesz napisac ogolnie jakich korekt uzywales obrabiajac to foto w kompie??

odnosnie samej fotki to chyba ciązy na prawo:) moze podpis lepiej dac z lewej :) ?


pozdr

autograf
05-07-2008, 12:55
Obrazek ze spranymi kolorami to wynik nalożenia na siebie dwóch warstw. Kolor oraz B&W z opacity bodaj 30%, oraz z regulacją suwaczków na levelsach i maskach.

http://img61.imageshack.us/img61/8702/dsc4095abcmaleqf9.jpg (http://imageshack.us)



-edit
Ale sam sposób na spranie kolorów, to chyba znasz? Obniżamy saturację;)

kroolik
06-07-2008, 13:13
dzieki za instrukcje,

niestety na razie nie znam zbyt duzo tego typu trickow,
uzywam od miesiaca Capture NX i chyba w koncu musze zakupic instrukcje do tego..

autograf
06-07-2008, 13:27
Ja nie mam CNX. Wszystko robie w PSie, wołam Adobe Camera Raw.

Poczytaj sobie Bombla (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=63300) i w ogóle jego wątki i posty, choćby ten (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=62037)