PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 28-70 F2.8



KJO
09-05-2006, 10:03
Witam,

Mam taki mały problem. Chciałem kupić jasny obiektyw standardowy do mojego D70s. Po przeszukaniu forum mój wybór padł na Tamrona 28-75F 2.8. Niestety okazało się że w Nowym Yorku skąd chciałem przywieść ten obiektyw nie można go dostać (w B&H i Adoramie niema), a osoba która mogłaby mi go przywieść zaraz wraca do Polski i nie może czekać...

W B&H zaproponawali mu Sigme 28-70 zamast tego Tamrona, w pierwszej chwili nie chciałem go brać (pokręciło mi się z tą nową sigmą która ma strasznie duże filtry ), ale jak teraz patrze to ta stara sigma ma filtry 67mm czyli do przeżycia.

Niestety nie wiem jak ona wypada optycznie, a nic specjalnie nie doszukałem o niej w archiwum.

Stąd moje pytanko, warto pchać się w tą sigmę (329$) czy lepiej nie ? Tak jak napisałem wyżej tej 24-70 nie chcę bo koszt np Hoya IR72 by mnie zabił cenowo :wink:

pozdrawiam

wojtaro
09-05-2006, 11:26
Ja mam trgo Tamrona i jest rewelacyjny. Mniej ostry od Sigmy ale o wiele bardziej plastyczny. Oddanie kolorów oceniam lepiej niż w Nikkorach.

Jeśli kupisz Sigmę lub Tamrona 28-70 braknie Ci trochę konta. Ja kupiłem również Sigmę 18-50/2.5 jest bardzo dobra ale wolniejsza od Tamrona i to znacząco. Jeśli nie chcesz kupować dwóch obiektywów mogę Ci polecić zakup tej właśnie Sigmy lub Sigmy 24-70/2.8 - która też jest bardzo dobra.

KJO
09-05-2006, 11:36
Ja mam trgo Tamrona i jest rewelacyjny. Mniej ostry od Sigmy ale o wiele bardziej plastyczny. Oddanie kolorów oceniam lepiej niż w Nikkorach.

Jeśli kupisz Sigmę lub Tamrona 28-70 braknie Ci trochę konta. Ja kupiłem również Sigmę 18-50/2.5 jest bardzo dobra ale wolniejsza od Tamrona i to znacząco. Jeśli nie chcesz kupować dwóch obiektywów mogę Ci polecić zakup tej właśnie Sigmy lub Sigmy 24-70/2.8 - która też jest bardzo dobra.

w planach mam zakup coś do szerokiego kąta więc te 28 na szerokim mi nie przeszkadza, jedyny problem to w zasadzie średnica filtra w sigmie 24-70 bo cena w USA w porównaniu z 28-70 nie jest duża...

Wolski
09-05-2006, 11:41
hmm przeciez jeden mialem i oddalem obiektyw Tamrona (b&H) juz go sprzedali ?

R
09-05-2006, 11:46
na temat tamrona napisano wiele... niestety tylko 5% dobrze :)

KJO
09-05-2006, 11:47
hmm przeciez jeden mialem i oddalem obiektyw Tamrona (b&H) juz go sprzedali ?

tego nie wiem :wink: kumpel był przedwczoraj i nie mieli... dlaczego oddałeś ?

[ Dodano: Wto 09 Maj, 2006 ]

na temat tamrona napisano wiele... niestety tylko 5% dobrze :)



dziwne, wydaje mi się że zbiera on raczej dobre opinie, rozumiem że mam sobie nim nie zawracać głowy tylko brać tą sigme 28-70 ?

R
09-05-2006, 12:29
jest nowy post na temat akosci tego tamrona z przykladami zdjec baterii. przegladajac to forum nie znajdziesz ani jednego watku w ktorym ktos nie marudzi ze to nieostre...
na temat sigmy nikt zle nie pisze. zdecydowanie nie rozumiem osob, ktore w ogole jeszcze interesuja sie tym obiektywem po takiej ilosci negatywnych opinii. niedawno na optyczne.pl byl test 1-70 nikkora. w tej cenie nie kupisz nic lepszego, chyba ze planujesz 90% zdjec robic na max otwartej przeslonie...

[ Dodano: Wto 09 Maj, 2006 ]
dodam jeszcze, ze jesli sigma to 24-70... co do filtra 82mm - raczej do takiego szkla sie polara nie kupuje (?) a UV nie jest jakos koszmarnie drogie...

KJO
09-05-2006, 14:24
jest nowy post na temat akosci tego tamrona z przykladami zdjec baterii. przegladajac to forum nie znajdziesz ani jednego watku w ktorym ktos nie marudzi ze to nieostre...
na temat sigmy nikt zle nie pisze. zdecydowanie nie rozumiem osob, ktore w ogole jeszcze interesuja sie tym obiektywem po takiej ilosci negatywnych opinii. niedawno na optyczne.pl byl test 1-70 nikkora. w tej cenie nie kupisz nic lepszego, chyba ze planujesz 90% zdjec robic na max otwartej przeslonie...

fakt że te zdjęcia bakterii mówią że coś jest nie tak, bawiłem się tym tamronkiem i przyznam że takich problemów nie zauważyłem. Ale co ważniejsze podjechałem do sigma center przed chwilą i pobawiłem sie tą sigmą 28-70 i jestem zadowolony ;) zapiałem też 24-70 i przyznam że różnic nie widze (na szczęście)




[ Dodano: Wto 09 Maj, 2006 ]
dodam jeszcze, ze jesli sigma to 24-70... co do filtra 82mm - raczej do takiego szkla sie polara nie kupuje (?) a UV nie jest jakos koszmarnie drogie...

bardziej myślałem o IR bo polara chcę kupić razem z zestawem cokin'a, na UVce jest różnica około 100zł

zdyboo
09-05-2006, 20:45
Witam!

Tamron nie spodziwał się aż takiego sukcesu rynkowego tego obiekywu. Jak popyt przerósł podaż to zaowocowało to intensywnością produkcji i jednoczesnie spadkiem norm jakości. W chwili obecnej jest tak, że poszczególne egzemplarze tego obiektywu reperzentują spory rozrzut jakościowy. Zalecana metodą zakupu jest wybranie sie tam, gdzie sprzedawcy posiadają kilka sztuk tego szkła i po przetestowaniu wybór tego najlepszego.

Ja nie zamierzałem ryzykować i mimo wyższej ceny zakupiłem Sigmę 24-70/2,8. Nie załuję, jest minimalnie, ale akceptowalnie nieostra przy f2,8. Jest ostra od f4 do f11 albo 16, nie pamiętam już. Bardziej skupiam się ne fotografowaniu i nauce tegoż, niż robieniu zdjęć linijkom i bateryjkom.
Teraz czeka mnie wybór czegoś szerokiego, a tu kusi Sigma 14mm, ale jak na razie poza zasięgiem finansowym. I chyba szybciej bedzie krótkie tele w stylu Sigmy 105mm niż ten szeroki kąt.

KJO
09-05-2006, 21:49
Witam!

Tamron nie spodziwał się aż takiego sukcesu rynkowego tego obiekywu. Jak popyt przerósł podaż to zaowocowało to intensywnością produkcji i jednoczesnie spadkiem norm jakości. W chwili obecnej jest tak, że poszczególne egzemplarze tego obiektywu reperzentują spory rozrzut jakościowy. Zalecana metodą zakupu jest wybranie sie tam, gdzie sprzedawcy posiadają kilka sztuk tego szkła i po przetestowaniu wybór tego najlepszego.

Ja nie zamierzałem ryzykować i mimo wyższej ceny zakupiłem Sigmę 24-70/2,8. Nie załuję, jest minimalnie, ale akceptowalnie nieostra przy f2,8. Jest ostra od f4 do f11 albo 16, nie pamiętam już. Bardziej skupiam się ne fotografowaniu i nauce tegoż, niż robieniu zdjęć linijkom i bateryjkom.
Teraz czeka mnie wybór czegoś szerokiego, a tu kusi Sigma 14mm, ale jak na razie poza zasięgiem finansowym. I chyba szybciej bedzie krótkie tele w stylu Sigmy 105mm niż ten szeroki kąt.

u mnie w końcu stanęło na tamronie, zadzwonił znajomy że już mi kupił bo znalazł w adoramie i było za późno na sigmę ;) Ja też staram się za bardzo nie przesadzać z tymi wszystkimi ostrościami itp. Wiadomo że człowiek chce kupić coś najlepszego za pieniądze które posiada jednak wiadomo że większość z nas obrabia później zdjecia w wszelaki sposób, dawało radę fyfiastym wg opinii nikorrem 28-100G więc da rade i tym

dzięki wszystkim za pomoc

miklo
10-05-2006, 03:19
Mam co prawda Canona, ale też szukałem jasnego zooma na spacery (i nie tylko). Przymierzałem Sigmę 24-70/2.8. Efekty były bardzo kiepski. Straaaasznieeee wolny i głośny AF (sprzedawca układał towar na półce ruszając tylko ręką i lekko głową - AF nie był w stanie wyostrzyć - obiekt był dla niego za szybki), mydło na pełnej dziurze itp. Kupiłem Tamrona 28-75 w FotoMedia (Warszawa). Potestowałem przez tydzień i byłem zawiedziony (choć na początku szkło wydawało się być ok). Panowie w sklepie mieli jeszcze dwie sztuki, dali mi się nimi pobawić, szkiełko zmieniłem i teraz jest git. Za 1220zł mam szkło, które jest bardzo przyzwoite na szerokim przy pełnej dziurze. Po lekkim domknięciu jest na prawdę niezłe. AF jest dużo szybszy i cichszy niż w Sigmie.

Reasumując: polecam Tamrona. Trzeba tylko trafić dobry egzemplarz - warto więc kupować u sprawdzonych sprzedawców - zawsze można potem wymienić bez problemu.

R
10-05-2006, 10:01
bardzo mi sie podoba ta loteria z kuopwaniem tamrona :) chyba szkoda czasu i zachodu, lepiej dolozyc pare groszy i brac cos co jest pewne... ale ja sie nie znam :)

miklo
10-05-2006, 12:52
A myślisz, że w przypadku Sigmy nie ma loterii? :) Jest chyba jeszcze większa :)