PDA

Zobacz pełną wersję : Z cyklu "jak to zrobić samemu"



Lucky_Luck
27-06-2008, 23:19
Bardzo podoba mi się efekt kolorystyczny tej fotografii:

http://plfoto.com/1127063/zdjecie.html

Więc tak jak w temacie Panie i Panowie, proszę o rady :)

bombel
27-06-2008, 23:52
Eee, a już myślałem, że przeczytam co i jak zrobić, w dodatku samemu...

sevenoo
28-06-2008, 00:47
w/g mnie nalozone 2 gradienty od gory i od dolu ... od gory cos ciemno granatowego a na 2giej masce od dolu czarny.
albo szare ... generalnie po to zeby przyciemnic.
podostrzone tylko to co byc ostre powinno , do tego krzywe i levele ... mysle ze to bedzie wsio.

milgram
28-06-2008, 01:55
Albo Ctrl+J, mieszanie tej warstwy na multiply ustawione i wymaskowane jak poprzednik opisał. Potem już jeno opacity manipulujesz sobie.

milgram
28-06-2008, 01:57
Choćjak tak sięprzyglądam, to widzi mi si, że to dół był wyciągany z mroków.

bombel
28-06-2008, 02:06
A jak ja sobie tak czytam, to widzę, że nikt z Was tego nei zrobił, tylko sobie dywagujecie.

Znaczy, teoryjki uprawiacie.

A wzięlibyście jakiś obrazeczek, może macie gdzieś na dysku, i zrobili, jak piszecie... Dwa gradienty, levelsiki, i pokażcie, jak to będzie wyglądać...

sevenoo
28-06-2008, 09:42
Przeciez mozesz w/g naszych dywagacji wziac PSa i zobaczyc co Ci wyjdzie :)
Dostales rady , teraz probuj a nie czekasz na gotowe ...

pebees
28-06-2008, 09:44
A wzięlibyście jakiś obrazeczek, może macie gdzieś na dysku, i zrobili, jak piszecie... Dwa gradienty, levelsiki, i pokażcie, jak to będzie wyglądać...


Przeciez mozesz w/g naszych dywagacji wziac PSa i zobaczyc co Ci wyjdzie :)
Dostales rady , teraz probuj a nie czekasz na gotowe ...

Właśnie, bombel, dostałeś rady, więc próbuj a nie czekasz na gotowe :D :D :D

adasme
28-06-2008, 09:45
Fotografia stanowi własność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez jego zgody jest zabronione.

Lucky_Luck
28-06-2008, 09:47
A wzięlibyście jakiś obrazeczek, może macie gdzieś na dysku, i zrobili, jak piszecie... Dwa gradienty, levelsiki, i pokażcie, jak to będzie wyglądać...

W całej rozciągłości za kolegą.

sevenoo
28-06-2008, 10:06
http://scieslik.com/?p=184

tu macie podobnym sposobem zrobione.

bombel
28-06-2008, 12:27
:)

To tak jak myślałem. Sposób miał być na taki obrazek jak w pierwszym poście, a wyszło coś kompletnie innego.

sevenoo
28-06-2008, 15:09
Daj obrazek ktory chcesz przerobic to pomyslimy, zreszta nie okresliles za bardzo co chcesz osiagnac.
Zrob takie zdjecie , zarzuc na nie to co napisalimy i powinno byc ok.

Ryan
28-06-2008, 21:04
Ja bym kombinował w stylu:
- na górze 2 warstwy z "winietą" czyli czarny gradient
- poniżej warstwa kolor z zabawą poziomami i color mixerem lub coś w stylu Nik filters - jej krycie w ok.60-70%
- poniżej warstwa z tym samym zdjęciem b/w
Sprawdziłem to na pierwszej lepszej fotce i wydaje mi się, że wyszło bardzo podobnie.
Oczywiście pewnie można taki efekt z pewnością innymi metodami, jak prawie wszystko w PSie ;)

legionize
28-06-2008, 23:34
bombel zaraz wam tu tutka napisze
a ja widze jakas szara polowke+nasycenie+bw na nowej warstwie z niskim opacity. a ze wciety jestem to i tiltshifta bym sie dopatrywal

nowart
29-06-2008, 20:22
wiecie, bo bombel lubi tak się droczyć. tak naprawdę czeka na jakieś żarliwe prośby w stylu
"bombelku, Ty nasz fotoszopowy miszczu, zlituj się nad nami, marnymi półgłówkami. ukruć nasze cierpienia, żenujące próby i napisz nam łatwego i prostego gotowca" :D :D :D

jacoslavgth
29-06-2008, 21:13
wiecie, bo bombel lubi tak się droczyć. tak naprawdę czeka na jakieś żarliwe prośby w stylu
"bombelku, Ty nasz fotoszopowy miszczu, zlituj się nad nami, marnymi półgłówkami. ukruć nasze cierpienia, żenujące próby i napisz nam łatwego i prostego gotowca" :D :D :D

:) dokladnie

bombel
29-06-2008, 23:08
Choćbyście się - przepraszam za drastyczne porównanie - popierdzieli z wysiłku w skłonieniu mnie do napisania tutka, to i tak nie napiszę. Nie pomoże nawet łapóweczka. :)

Obiecałem bowiem, że następny będzie na polecenie Dyźka, a obietnica zobowiązuje. Więc spokojnie możecie nawet nei zaczynać mnie podpuszczać.

jacoslavgth
30-06-2008, 08:12
Choćbyście się - przepraszam za drastyczne porównanie - popierdzieli z wysiłku w skłonieniu mnie do napisania tutka, to i tak nie napiszę. Nie pomoże nawet łapóweczka. :)

Obiecałem bowiem, że następny będzie na polecenie Dyźka, a obietnica zobowiązuje. Więc spokojnie możecie nawet nei zaczynać mnie podpuszczać.

ja osobiście nawet nie mam zamiaru, nawet dobra flaszeczka jako łapóweczka :)?

bombel
30-06-2008, 12:01
Słowo się rzekło, kobyłka u płotu; nawet 10 dobrych flaszeczek nie pomoże.

Erie
30-06-2008, 23:18
Słowo się rzekło, kobyłka u płotu; nawet 10 dobrych flaszeczek nie pomoże.

Bombelku kochany napisz tutka (a najlepiej ze 100 od razu :D), a znajdzie się 11 flaszeczek

Dyziek
01-07-2008, 11:57
Obiecałem bowiem, że następny będzie na polecenie Dyźka, a obietnica zobowiązuje. Więc spokojnie możecie nawet nei zaczynać mnie podpuszczać.



Nie polecenie tylko małą prośbę z przed ponad roku:) heheh
Myślę że tutek fajnego postarzania zdjęć przyda się wszystkim.

ps. Erie po co ma tu pisać, Bombel książkę wydaj i zbijaj kasę:)

wypass
01-07-2008, 12:19
Bombel książkę wydaj i zbijaj kasę:)

ustawiamy się już w kolejke:wink::?:

bombel
01-07-2008, 12:25
Oczywiście, książki pisz, bogaty zostań... A jak w zeszłym miesiącu ogłaszałem, że kurs zaczynam, to raptem dwie osoby przyszły.

Dyziek
01-07-2008, 12:31
Oczywiście, książki pisz, bogaty zostań... A jak w zeszłym miesiącu ogłaszałem, że kurs zaczynam, to raptem dwie osoby przyszły.

Bo to lenie są:) Szkoda że nie mieszkasz bliżej stolicy:)

Erie
01-07-2008, 12:39
Oczywiście, książki pisz, bogaty zostań... A jak w zeszłym miesiącu ogłaszałem, że kurs zaczynam, to raptem dwie osoby przyszły.

a mogę wpaść na kurs? i ile to kosztuje?

mikkay
01-07-2008, 12:40
Oczywiście, książki pisz, bogaty zostań... A jak w zeszłym miesiącu ogłaszałem, że kurs zaczynam, to raptem dwie osoby przyszły.

Jakoś mi umknęło. Możesz dać namiary na to ogłoszenie bo brzmi ciekawie? Możliwe, że będą już 3 osoby :D

bombel
01-07-2008, 13:10
Jakoś mi umknęło. Możesz dać namiary na to ogłoszenie bo brzmi ciekawie? Możliwe, że będą już 3 osoby :D

Nie mogę dać namiarów, ogłaszałem bowiem krzycząc z balkonu.

:mrgreen:





No to dobrze, że się ktoś dał nabrać, ulżyło mi, że zgrywa nie poszła na marne. Idę do roboty.


PS
Erie - nie żartuj sobie. To ja bym mógł iść do Ciebie po nauki.

Erie
01-07-2008, 13:12
Nie mogę dać namiarów, ogłaszałem bowiem krzycząc z balkonu.

:mrgreen:
No to dobrze, że się ktoś dał nabrać, ulżyło mi, że zgrywa nie poszła na marne. Idę do roboty.


PS
Erie - nie żartuj sobie. To ja bym mógł iść do Ciebie po nauki.

Ech dziad, żartujesz sobie ze mnie :(

PS Chyba o algorytmach przetwarzania, z samego PSa to jesteś daleko przede mną i naprawdę chętnie bym sie kiedyś spotkał.

autograf
01-07-2008, 16:57
z samego PSa to jesteś daleko przede mną i naprawdę chętnie bym sie kiedyś spotkał.

Ja też, chętnie bym się spotkał z załącznikiem. Termin, miejsce, godzina bez znaczenia.
Jeśli kiedyś zmienisz zdanie, daj znać..

andrzej500
02-07-2008, 07:29
Jest jeden niezawodny sposób na osiągnięcie tego „efektu”.
Trzeba złapać odpowiednie światło przy odpowiednim zachmurzeniu o właściwej godzinie.
Niebo można sobie przyciemnić.
Żadne tryby mieszania czy inne story nie dadzą takiego wyniku.
Koniec tutorialu.

ekonet
06-07-2008, 10:53
Ja też, chętnie bym się spotkał z załącznikiem.
To w czym problem? Wybierz sobie załącznik i spotkaj się z nim. To jest proste :)

autograf
06-07-2008, 20:02
To w czym problem? Wybierz sobie załącznik i spotkaj się z nim. To jest proste :)

Uwielbiasz to, prawda?:mrgreen: