PDA

Zobacz pełną wersję : Marumi vs B+W



Antonina
08-05-2006, 10:01
Witam mam pytanie, który filierek wybrać Marumi CPL-WPC 480zł w RaysFoto czy może ten B+W MRC SLIM aukcja> http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=100640886 .Marumi na 58mm mam i używam jestem zadowolona teraz potrzebuję kupić 82mm.Różnica w cenie to tylko 19zł, więc jeśli ten B+W jest lepszy to bym się na niego zdecydowała z góry dziękuję za podpowiedz
Pozdrawiam

gALL
08-05-2006, 10:09
Roznicy optycznej nie zauwazysz. Marumi ma gwint zewnetrzny co sie czasem przydaje, z tego co pamietam to B+W nie ma.

Vadim
08-05-2006, 10:16
Antonina

To ma być do tej sigmy 20-40 podpiętej do D70?

Antonina
08-05-2006, 10:23
Antonina

To ma być do tej sigmy 20-40 podpiętej do D70?

Tak

ALF
08-05-2006, 10:28
różnicy nie zauważysz, a B+W slim to brak przedniego gwintu i konieczność korzystania ze specjalnego dekielka...z marumi WPC nie ma problemu...

Vadim
08-05-2006, 10:34
Antonina

To rzeczywiście powinieneś mieć w wersję slim. Dla takiej średnicy nie więcej jak 5mm. Ten B+W jest lepszy od marumi, ale Ty podałeś konkretną ofertę sprzedaży. Pytanie, czy to jest nowy filtr, jak nie nowy, to w jakim jest stanie i czy do niego jest w komplecie specjalny dekielek? Ta wersja B+W pozbawiona jest przedniego gwintu i nie będziesz mógł założyć orginalnego dekielka od tej sigmy. Pytam więc, czy jest w komplecie, bo B+W zawsze dodaje do swoich slimów dekielek. I czy Ty znasz tego sprzedawcę?

Pozdrawiam

Antonina
08-05-2006, 10:40
Jeśli optycznie się nie różnią wezmę Marumi 19zł będzie do dekielka na smyczy link do dekla na smyczy dla roztargnionych ciągle coś gubiących ;) > http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=101274560 bo już drugi zgubiłam
Pozdrawiam

[ Dodano: Pon 08 Maj, 2006 ]
VADIM
Filterek chyba jest nowy ale da pewności zaraz wyślę pytanie i zapytam

Vadim
08-05-2006, 10:48
ALF

Korzystając z okazji zapytam, jaką szerokość ma ten slim marumi z gwintem?

Antonina
08-05-2006, 10:55
ALF

Korzystając z okazji zapytam, jaką szerokość ma ten slim marumi z gwintem?

Ten mój na 58mm bez gwintu, który wkręca się do obiektywu ma 5mm i około dwa mm gwint, ale dokładnie nie zmierzę, bo kiedyś wkręciłam taką osłonę przeciwsłoneczną gumową i tak została nie można jej odkręcić

Vadim
08-05-2006, 11:21
Antonina

Jeśli to w sumie ma 7 mm i to jest slim, to ja Cię gorąco zachęcam do kupna B+W MRC F-PRO. Też ma 7mm i gwint z przodu. A z tą osłoną to bardzo ciekawe. Jak to nie można jej odkręcić?

Antonina
08-05-2006, 11:46
Na zdjęciu pokazałam ten fragment filtra nie ma jak złapać, aby odkręcić osłonkę wygląda jakby się zapiekła a ta część z ząbkami się kręci niezależnie od tej, w którą jest wkręcona osłona

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://img141.imageshack.us/img141/8333/dsc18209ua.jpg]źródło ([URL=http://imageshack.us)[/URL]

gALL
08-05-2006, 11:51
Delikatnie popukaj z boku w filtr (po calym obwodzie), potem delikatnie sprobuj odkrecac, nie na sile. Powinno sie udac.

HYPER
08-05-2006, 11:51
Jesli tylko ten filtr jest nowy to bierz B+W i o nic wiecej nie pytaj. B+W oprocz znakomitej jakosci optycznej da Ci wykonanie na najwyzszym poziomie. Marumi jak to Marumi - sredniak na rynku filtrow.

Jeszcze jedna wazna sprawa - jak przyjdzie taki moment ze bedziesz chcial sprzedac ten filtr to zobaczysz jak duzo stracisz na Marumi... z B+W stracisz duuuzo mniej. Mysle, ze to jest tez bardzo wazny aspekt, o ktorym jakos sie nie wspomina a jednak filtr na 82mm to duzo kasy.

Vadim
08-05-2006, 11:53
Antonina

W imadło trzeba... :wink:

ALF
08-05-2006, 15:11
jak radzi gall...delikatnie popukać, a później bardzo delikatny uchwyt i delikatny ruch odkręcający...jak nie pójdzie, to nie kombinuj tylko chwyć kawałek dalej i następna próba, aż do skutku...

a co do B+W to zakleszcze mi się wcale nie rzadziej niż marumi, więc nie gadajcie, że to ideał 8) baaa...nawet mosiężny helipan się zakleszcza :D

Vadim
08-05-2006, 16:50
ALF

Napisałeś "...nawet mosiężny helipan...". Oprawki B+W też są mosiężne.

terrago
08-05-2006, 19:49
A co powiecie na uzywanego polara (bez rys i jakichkolwiek sladow) Heliopan 67mm SH-PMC? Ile warto dac?

HYPER
08-05-2006, 19:55
filtr bez rys i sladow mozna pod wzgledem uzytkowym traktowac jak nowke. za heliopana spokojnie mozna dac 350-400zl

terrago
08-05-2006, 20:01
Juz aukcja zakonczona, kupilem za 140zl :D

MzMarcin
08-05-2006, 20:22
ALF,
Ty to musisz dostawać jakieś "gratisy" od Rays...... :twisted: :twisted: :)

[ Dodano: Pon 08 Maj, 2006 ]
Miałem UV B+W(sprzedałem bo mi średnica nie pasowała...), mam Marumi...
To chyba coś na ten temat mogę powiedzieć? ;)
Oprawki są genialnie lepsze w b+w twarde i dobrze się zakręcają. W marumi jakieś takie lekkie i cały cholerny czas mam problem z odkręcaniem...!!!!! grrrr Ale skoro marumi to jakieś zwykłe lekkie aluminium a b+w mosiądz to chyba o czymś świadczy?
Poza tym same szkło no kuźwa chyba ktoś chory na mózg powiedział że marumi czyści się łatwiej od b+w. Pamiętam że na bw wystarczyło wręcz „splunąć” bo czyściło się pięknie i nic do jasnej ciasnej do niego nie lazło. Marumi? Czyści się spoko nie jest źle ale lezie do tego filtra pył jak jasna… cały czas usmarkane mam te Marumi. Zresztą wystarczy spojrzeć na szkło w obydwu filtrach by zrozumieć.

Jakaś paranoja ALF ględzi o tym marumi cały czas że aż ludzie pomyśleli ze to jakiś cud świata…
A to ani wcale aż tak dużo tańsze…
Jak marumi to volkswagen to b+w to BMW. Toż ludzie skoro BW to klasa „heliopana” to co to porównywać…
Zresztą ehhh dyskutować tyle o głupich filtrach…

Vadim
08-05-2006, 20:50
MzMarcin

Ja chyba też już się z tego wyłączę, bo ileż razy można tłumaczyć, dlaczego BMW jest lepsze od Poloneza i skąd ta różnica w cenie, skoro to niemal to samo. To samochód i to samochód, ma kierownicę i koła, więc po co przepłacać... 8)

terrago

Gratuluję, bo za te pieniądze to naprawdę znakomity zakup. Obserwowałem tę aukcję, ale nie mam szkła z taką średnicą i nie jestem handalrzem, więc nie licytowałem. Mam nadzieję, że filtr będzie zgodny z opisem.

Pozdrawiam

ALF
08-05-2006, 22:13
MzMarcin, no więc kolego wyjaśniam...nie mam kasy z raysa...kupowałem tam wiele razy i spotkałem się z bardzo profesjonalną obsługą i jak kazdy tu forumowicz polecam dobry sklep...
może i jestem "chory na mózg" bo bycie belferm w tym kraju może o tym świadczyć...
przerobiłem grubo ponad setkę filtrow w róznych średnicach i różnych firm z różnymi powłokami i bez powłok...czyszczenie ich było też rózne...z b+w miałem problemy, których nie miałem z marumi do tego stopnia, że został mi uraz do firmy po dziś dzień...w tej chwili, po unifikacji średnic obiektywów mam kilkanaście filtrów nakręcanych różnych firm i zaręczam, że różnicy na zdjęciach, które robi amator (20/30) nie będzie widać...a porównania marumi z polonezem to pomyłka osoby, która o fotografii wie tyle co o motoryzacji - widziała kilka aut na ulicy...
nigdy nie zaprzeczałem, że filtry heliopana käsemann to pierwsza liga, ale tylko dla tych, których na to stać...
gdybym miał wybrać między marumi WPC a b+w MRC wybrał bym tańszy :)
zastanwiał bym się ewentualnie nad różnicą miedzy wersją MRC a käsemann MRC (tych ostatnich nie miałem, więc nie moge się wypowiadać, ale sądząc wyłącznie po nazwie to jednak wyższa półka)...
najczęściej jest tak, że pisze się marumi, b+w, heliopan, ale kazda z tych firm robi różnej jakości filtry, a opinie zbiera za najlepszą i najdroższą wersję :P a różnice są nawet między heliopanem SH-PMC, a heliopanem käsemann :?
a jesli chodzi o twardość szkła to najtwardze robi firma tiffen...i gdybm miał kupować filtry bez powłok, to wybrał bym właśnie tiffena (którego zresztą miałem i mam kilka szt)...

MzMarcin
08-05-2006, 23:18
ALF,
"może i jestem "chory na mózg"
Absolutnie nie pisałem tego do Ciebie!! ani do nikogo z forum!!!!! to po pierwsze...

"z b+w miałem problemy, których nie miałem z marumi do tego stopnia, że został mi uraz do firmy po dziś dzień..."
CHOLENDER ALFIE :) ale ja cały czas o b+w MRC!!!! a ty mi z jakimś zwykłym b+w cały czas którego ja nawet na oczy nie widziałem. Ja cały czas swoje i ty swoje ale wybacz... to ty tym razem mieszasz ;)

„i zaręczam, że różnicy na zdjęciach, które robi amator (20/30) nie będzie widać...a porównania marumi z polonezem to pomyłka osoby, która o fotografii wie tyle co o motoryzacji - widziała kilka aut na ulicy...”

Heh… większość moich znajomych jak i ja robi 2 no góra 3 formaty: 10x15 i max ile można zrobić u mnie w mieście czyli frontiera 25x38 i noritsu 30x45. Inne formaty praktycznie dla mnie nie istnieją jeśli chodzi o kolor i zaręczam CI że na tak dużych odbitkach to widać… a na slajdzie to widać bankowo bo sprawdzałem.
Poza tym zostawmy akurat ten temat bo z tym stwierdzeniem 20x30 amatora wyjątkowo się nie zgadzam…

Ale spoko przewiało mnie głowa boli szkoda gadki o DURNYCH filtrach :)

gALL
08-05-2006, 23:23
Softar B+W jest robiony przez ... Marumi ... tyle z legendy B+W zostalo.

Jak mowimy o Marumi to o polce WPC a nie jakis padakach za 50zl.

HYPER
08-05-2006, 23:26
Softa.. CO??

ALF
09-05-2006, 00:53
Softener - to filtr zmiękczający, który nadaje promieniom światła kształt kropli przez co lekko rozmywa obraz i zmniejsza kontrast...

no dobra...mam dosyć tłumaczeń...kupujcie co chcecie, ja zostanę przy tiffenach i marumi...oraz paru b+w, które jeszcze zostały...no chyba, ze trafię okazyjnie heliopana :)

terrago
09-05-2006, 00:53
Vadim

Dzieki, oplacalo sie zaczekac z kupnem. Chcialem kupic nowke w sklepie ale nie ta najlepsza(77e) a model nizej (okolo 50e). Zainteresowanie ta aukcja bylo znikome. Mysle ze wszystko w porzadku bedzie, niemcy nie maja w zwyczaju oszukiwac. Kupilem swoj DSLR + szklo na Ebay i nie mam powodow do obaw.

Antonina
26-05-2006, 08:21
Witam odświeżam wątek ponieważ filtr doszedł został przetestowany i po raz pierwszy został zabrudzony teraz moje wnioski w czyszczeniu jest to masakra jest trudniejszy w czyszczeniu od matrycy w Marumi wyczyścić to po prostu chuchnięcie i przetarcie ściereczką nie powstają żadne smugi. Do wyczyszczenia B+W zużyłam dwie ściereczki Pec-Pad. Druga sprawa grubość filtra jest prawie identyczna co Marumi dokładnie zmierzę suwmiarką jak uporam się z odkręceniem osłonki. Kolejna rzecz która przemawia za Marumi to gwint zewnętrzny, natomiast w B+W jest to osłonka nakładana aby ją założyć trzeba zdjąć osłonkę przeciwsłoneczną nie wspomnę że zgubić ją to nie będzie problem. Teraz ceny
B+W MRC SLIM –783zł
Marumi CPL-WPC 480zł
P.S
Gdyby nie to że kupiłam go za 500zł przy wyborze w/wym filtrów w tej chwili wiem że wybrała bym Marumi
Pozdrawiam

HYPER
26-05-2006, 10:24
Antonina do wyczyszczenia B+W MRC wystarczy alkohol izopropylowy i filterek czysci sie bajecznie latwo i jest jak nowy. Swoja droga 500zl to dobra cena jak za ten filtr... bo domyslam sie, ze piszesz o srednicy 82mm sadzac po cenie marumi ;)

Antonina
26-05-2006, 10:32
Właśnie poradziłam sobie dopiero po zastosowaniu płynu do czyszczenia matrycy, ale szczerze powiem, że nie spodziewałam się takich problemów teraz wybierając się na wycieczkę do akcesoriów będzie musiał dołączyć płyn :wink: . Tak filtr to 82mm MRC SLIM

ALF
26-05-2006, 11:39
HYPER, a na marumi wystarczy sprana flanela...co łatwiejsze? :lol: