PDA

Zobacz pełną wersję : skaner - skanowanie negatywów



szoton
23-06-2008, 11:40
Czy moglibyście polecić konkretne modele skanerów nadające się do skanowania negatywów? Nie zależy mi na najwyższej jakości, wystarczy dobra. Cena ma znaczenie. Wracam do fotografowania analogiem (średni format) i jeszcze nie wiem czy to chwilowa tęsknota za starymi czasami , czy zostanie mi tak na dłużej. Pozdrawiam.

nikoniara
23-06-2008, 14:21
ARCUS 1200 agfy , za 200 zł lepszego skanera nie kupisz , potrzebny kabel SCSI (uzywka 40zł , nowy ok80zł)i kontroler SCSI (nowy ok100zł używka 35zł). max 2400 dpi , duży ,wolny , stary , cięzki ale bardzo dobry .
Dla przykładu zdjęcia znajomych z tego skanera :
http://plfoto.com/95058/autor.html (http://plfoto.com/95058/autor.html)
http://plfoto.com/3268/autor.html

Czornyj
23-06-2008, 14:25
ARCUS 1200 , za 200 zł lepszego skanera nie kupisz , potrzebny kabel SCSI (uzywka 40zł , nowy ok80zł)i kontroler SCSI (nowy ok100zł używka 35zł). max 2400 dpi , duży ,wolny , stary , cięzki ale bardzo dobry .

Uchowaj Boże!!! Jeśli już koniecznie kupować zabytkowy skaner Agfa, to w najgorszym przypadku brać Duoscana T2500 lub HiD (odradzam - straszne bydle i jak się zepsuje, to kaplica). Arcus w porywach nadaje się do robienia wglądówek.

Z bardziej współczesnych - Epson V750, Minolta Multiscan Pro, Nikon LS8000/9000ED.

Czornyj
23-06-2008, 14:30
zupełnie poważnie, zgodnie z Twoimi oczekiwaniami proponuję Nikon LS-50 ED (http://www.fotoplus.pl/skanery/LS-50-ED/) , może nie super ale już dobry,

To nie jest skaner średnioformatowy.

wlopis
23-06-2008, 14:31
To nie jest skaner średnioformatowy.

...tak, zorientowałem się i usunąłem w tym momencie co Ty napisałeś :)

wlopis
23-06-2008, 14:34
...ale myślę jak Ty co do jakości to to co napisałeś, reszta to wynalazki, strata czasu, wzroku i spokoju, jeszcze jedno, szoton skanowanie to zupełnie co innego niż fotografowanie, dobry fotograf nie musi być dobrym skanerzystą, warto o tym wiedzieć, ja akurat lubię tą robotę i wydaje mi się że wychodzi mi ta czynność na moim dualu IV

nikoniara
23-06-2008, 14:34
Czarnoryj co złego jest w arcusie ?
znajomy robil z niego wydruki 100x100 i większe , nie narzekał . Wręcz bardzo zachwala ten skaner.

wlopis
23-06-2008, 14:37
każdy ma inny próg akceptacji

Czornyj
23-06-2008, 14:41
Czarnoryj co złego jest w arcusie ?
znajomy robil z niego wydruki 100x100 i większe , nie narzekał . Wręcz bardzo zachwala ten skaner.

Arcus ma niewielką rozdzielczość i kiepską dynamikę. Miałem kilka skanerów Agfy (StudioScan, Duoscan i Duoscan T2500), korzystałem też z Arcusa i nie ma w tym skanerze nic godnego polecenia.

wlopis
23-06-2008, 14:45
dodam tylko powtarzaną na forum prawdę o skanerach, koniecznie z obiektywem i możliwością manualnego ostrzenia w wybranym punkcie, nic tego nie zastąpi

szoton
23-06-2008, 18:07
Dzięki za rady. Chyba jednak na początku będę skanował w labie a na zakup skanera zdecyduje się w przypadku kiedy ilość zdjęć sprawi, że zakup będzie opłacalny.

Byłbym wdzięczny za więcej przykładów skanów z przeróżnych skanerów.

Pozdrawiam.

jsj
24-06-2008, 20:28
Może podepnę się pod temat.

Chciałbym kupić skaner do małego obrazka. Są jakieś (w miarę) budżetowe modele?
Do skanowania slajdów i żeby można było zrobić odbitkę A4.
Z góry dziękuję.

MikeP
24-06-2008, 20:32
do sredniego najtansza opcja w ogole godna poswiecenia czasu na zastanowienie to Epson 4490. Mam i nie narzekam, ale to zalezy jaki sie ma poziom akceptacji skanow :)

wlopis
24-06-2008, 22:25
:)