Zobacz pełną wersję : pomocy - Padnięty Kingstone CF czy problem z puszką
Właśnie próbowałem zrzucić zdjęcia z dzisiejszej sesji i po podłączeniu do kompa co się okazało. Na karcie CF Kingstone elite proc 2GG 50X co prawda jest katalog ze zdjęciami ale w środku ale co na karcie to widać na zrzucie. Zdjęcia były robione D70s jako NEF+jpg ale jak widać wszystko się s........
Co prawda wcześniej co jakiś czas z pojedyńczym zdjęciem był problem z jego otworzeniem, ale po formacie karty problem nie występował - problem z otworzeniem pojedyńczego zdjęcia również występował na innej karcie. Teraz zacząłem się tym poważnie martwić.
Czy to problem z aparatem czy jednak z kartą.
Czy ktoś miał może podobny przypadek? Co radzicie z tym fantem począć.
Pozdrawiam,
HAUZI
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/06/kingstone-2.jpg
źródło (http://i18.photobucket.com/albums/b148/bzik/kingstone.jpg)
Valdek_Tychy
22-06-2008, 22:05
Nie wygląda to raczej na uszkodzenie karty ale na jakiś problem oprogramowania aparatu.Spróbuj resetu ale wydaje mi się,że czeka Cię wgranie nowego softu do puszki.Spróbuj też z inną kartą czy problem będzie występował, karta tez ma swój soft i problem może występować tez w tym miejscu.
tego sie obawiam ze to wlasnie problem z puszka. Mam 2 karty i tak jak pisalem co jakis czas jest problem z pojedynczym zdjeciem. Teraz tylko pytanie czy to faktycznie wina softu, czy moze cos z napieciem w gniezdzie karty.
PS czy orientujecie sie ile wgranie softu moze kosztowac?
Ide szukac czy mam aparat jeszcze na gwarnacje :(
A czy wiecie moze czy jest gdzies na necie dostepny soft do D70s ? bo szukam i znalesc niemoge
fotojacek
23-06-2008, 02:32
Na moje to karte szlag trafił.
Karte na odzyskiwanie danych i na smietnik, kingstony czasem tak mają
Valdek_Tychy
23-06-2008, 08:00
A czy wiecie moze czy jest gdzies na necie dostepny soft do D70s ? bo szukam i znalesc niemoge
Chyba nie ma do D70s jest do D70 ale nie pasuje do Twojego
Na moje to karte szlag trafił.
kingstony czasem tak mają
Może tak ale bardziej pasi mi to na problem softu bo zdjęcia mają problem z rozszerzeniem zamiast jpg jest jtg i chyba coś z określeniem wielkości pliku też nie działa.
A próbowałeś zmienić "ręcznie" typ rozszerzenia na jpg, po zrzuceniu zdjęć do komputera.
jak to kingston to 90% karta...
Tu:
http://www.accessphoto.com/forum/index.php?showtopic=11940&pid=108410&st=0&#entry108410
dyskusja na ten sam temat, ale niestety bez rozwiązania.
To znaczy, że problem nie jest odosobniony.
I tu (padł San Disk):
http://photo.net/bboard/q-and-a-fetch-msg?msg_id=00M2qM
Ciągle nic z tego nie rozumiem. Już byłem przekonany, że to karta, bo niby nie dedykowana i wogole.
A tutaj piszą ze niekoniecznie. Coprawda nikt nie znalazł rozwiązania ale problem dotyczył różnych kart, ale zawsze D70 lub D70s
http://photo.net/bboard/q-and-a-fetch-msg?msg_id=00M2qM
Co Wy na to?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.