PDA

Zobacz pełną wersję : Co sądzicie o ZigView Ekran LCD do lustrzanek



Boba
06-05-2006, 10:55
ZigView Ekran LCD do lustrzanek

To pierwszy na świecie zewnętrzny, obracany ekran do lustrzanek cyfrowych. ZigView montuję się do wizjera lustrzanek cyfrowych, dzięki czemu teraz także użytkownicy lustrzanek mają możliwość kadrowania zdjęć za pomocą ekranu LCD - rozmiar 1.9 cala. Dzięki niemu przede wszystkim będzie łatwiej wykonać zdjęcia makro np. małych roślinek. ZigView współpracuje z większością lustrzanek analogowych i cyfrowych.

I pytanie czy ktoś używa takiego ekranu?

Jakubas
06-05-2006, 11:47
Ja nie uzywam i raczej nie bede... Ciezko o sytuacje, kiedy uzycie zwyklego wizjera nie wystarcza, a jesli notorycznie robisz zdjecia 2cm nad ziemia, to chyba taniej wyjdzie kupic wizjer katowy. Zbytek, jak dla mnie....


teraz także użytkownicy lustrzanek mają możliwość kadrowania zdjęć za pomocą ekranu LCD - super! wlasnie tego zawsze najbardziej zazdroscilem uzytkownikom kompaktow. Teraz bede mogl robic zdjecia z rekami wyciagnietymi prosto przed siebie, i wszyscy beda widzieli jaka mam wielki, czarny i do tego cyfrowy (!) aparat. Bajka, zyc nie umierac... ;)

pX
06-05-2006, 12:20
Kiedyś (jakiś rok temu?) opisywałem swoje wrażenia na temat tego urządzenia - nie wiem czy jest to jeszcze gdzieś w archiwum forum.

PADI
06-05-2006, 12:49
Robienie zdjęć lustrzanką w trybie ZOMBIE [proste ręce wyciągnięte przed siebie połączone ze strojeniem dziwnym min w kierunku aparatu]?
Nie dziękuję. Jak dla mnie kadrowanie przez wizjer to jedna z tych prostych spraw, które w lustrzankach mi się podobają niezmiernie.

pX
06-05-2006, 14:29
Robienie zdjęć lustrzanką w trybie ZOMBIE

Nie chodzi tu o tryb ZOMBIE a o możliwość zrobienia zdjęć z wyciągniętych rąk (np. w tłumie) albo z bardzo niskiego poziomu, kiedy to aby przyłożyć oko do wizjera należałoby wykopać dziurę.
Nie zmienia to faktu, że ZIGVIEW nie jest idealnym rozwiązaniem.

PADI
06-05-2006, 14:36
Yhy, no tak czy wspak sprzęt stanowczo nie dla mnie. Ani z tłumu, a ni z podziemi zdjęć nie robię ;)

A z ciekawości - ile kosztuje taki bajer?

JK
06-05-2006, 16:57
PADI, tak z ciekawości :wink: to masz tu (http://www.pstryk.com.pl/szukaj.php?search=zig) i cenę i opis. :)

PADI
06-05-2006, 17:03
Lenistwo rzecz straszna... 8) ;)

glisek
07-05-2006, 00:18
Robienie zdjęć lustrzanką w trybie ZOMBIE [proste ręce wyciągnięte przed siebie połączone ze strojeniem dziwnym min w kierunku aparatu]?
Nie dziękuję. Jak dla mnie kadrowanie przez wizjer to jedna z tych prostych spraw, które w lustrzankach mi się podobają niezmiernie.

nie no, ja bym nie byl tak krytycznie nastawiony...
wyobraz sobie D200 z gripem i 80-200 albo czyms wiekszym i robienie zdjecia a'la zombie :)
toz to trzeba nie lada krzepy by takie zdjecie nieporuszne zrobic :) dres jak to zobaczy to mu od razu ochota na "pozyczanie" sprzetu odejdzie ;)

LeonArek
07-05-2006, 23:31
Jest to ewidentnie urządzenie w stylu:
Jak w prosty i skuteczny sposób, przypadkowym i niewymuszonym ruchem wyłamać sobie wziernik w lustrzance.

Dziękuję.

Mzumi
30-09-2006, 17:43
Cokolwiek by nie mówić są sytuacje w których bez takiego sprzętu wymarzonego kadru (takiego jak właśnie chcemy, a nie trochę innego) nie uda się zrobić.... chyba, że ktoś umie stać na głowie... a po co się ograniczać i bozbywać możiwości zrobienia jakiegokolwiek kadru, jaki zechcę?? A takie kadry (np. z dołu, ze skierowanym obiektywem ku górze są bardzo ciekawe)

Poza tym mam w zwyczaju bardzo długo kadrować i przymierzać się do obiektu, a wiadomo, że jak wpatrujesz się długo w wizjer, który otaczają ciemności to oczy szybko bolą...


Ja jestem jak najbardziej za ZIGVIEW, bo poszerza jak dla mnie znacznie możliwości fotografującego... no ale to zależy od potrzeb, od tego jakie zdjęcia się robi - dla mnie będzie raczej niezbędny (niestety - bo tani to on nie jest)


PS. Najpierw robiłem analogiem dość krótko, pózniej C- 8080 WZ i od razu przesiadłem się na robienie zdjęć przez LCD, zaraz zmieniam system na Nikona d80, więc LCD do kadrowania będzie mi bardzo brakowało.... (a raczej będzie mi niezbędny)

tekus
30-09-2006, 19:56
Czego to ludzie nie wymysla z glodu a pozniej ci beda wmawiac ze tego bardzo bardzo potrzebujesz :)

pdzran
30-09-2006, 20:53
Do normalnych fotek moze nie ale np. do macro ? Czasami trzeba wyostrzyc na oczy biedronki ... generalnie ustawianie ostrosci w macro sprawia mi problemy - malutki wizjerek.
Jesli wykonanie jest dobre , to kto wie.
Przeciez to nie jest gadzet , ktory spodoba sie i bedzie potrzebny kazdemu.

Seeker
02-10-2006, 01:25
"generalnie ustawianie ostrosci w macro sprawia mi problemy - malutki wizjerek"

176x220pix chyba tych problemow nie rozwiaze.
Do kadrowania owszem, o ile w jasnym otoczeniu bedzie cos widac,
ale ostrosci raczej bym tym nie ustawial.

Samego pomyslu bynajmniej nie neguje, jakosci realizacji nie znam,
a cena na 120% mi sie nie podoba ;)

btw:
Cp2200 ma optyke z zoomem, wieksza matryce, wyzsza rozdzialke LCD
i znacznie mniej kosztowal, a do tego jeszcze 15 programow tematycznych :) :)

Mzumi
02-10-2006, 20:35
Ehhh no byłoby dobrze, ale sam ten LCD z akumulatorkiem wystarcza tylko na 3 godziny - czyli bez sensu... No pozostaje chyba tylko opcja, żeby nosić toto na wszelki wypadek, jakby kadr wymagał użycia (i wtedy instalować na wizjer dopiero)

..chyba na razie sobie podaruję zigview jednak...

pdzran
02-10-2006, 20:44
Tak sobie pomyslalem, ze wolalbym sprzedac tamron'a 90 i te (jak dobrze zerknalem) 850 pln dolozyc do tej kwoty , ociupinke uzbierac i zakupic tamrona 180 macro.
Na poczatku pomyslalem, ze to fajny pomysl do macro ale pozniej przyszla refleksja, ze slonce padajace na niego nie pozwoli na bezproblemowa wspolprace,ze czas pracy taki sobie , mogliby zrobic zasilanie z zewnetrznego akku.
Mysle, ze max 400 pln to bylaby kwota do przyjecia a tak , za 850 pln to mozna kupic cos bardziej przydatnego ...