PDA

Zobacz pełną wersję : Londyn i okolice nietypowo .......



kwacek
20-06-2008, 10:31
Witajcie.
Na przełomie czerwca i lipca wybieram się na tydzień do Londynu do kumpla. Prosiłbym o rady i sugestie dotyczące jakichś nietypowych,a fotograficznie ciekawych miejsc.
Nie zależy mi specjalnie na "widokówkach".
Ikony w stylu Buckingham Palace też oczywiście chcę zobaczyć, ale takie miejsca mogę znaleźć w przewodnikach. Liczę na ciekawie informacje o miejscach, których w przewodnikach raczej nie ma co szukać.
Dziękuje i pozdrawiam
Kuba.

rg2000
20-06-2008, 11:20
Ja polecam Portobello i Camden Town - chociaż nie wiem jak to teraz po pożarze wygląda. Co do okolic to polecam http://www.blenheimpalace.com/ to robi wrażenie. A tak naprawdę gdziekolwiek w Londynie pójdziesz, zaglądaj w boczne uliczki, tam niespodzianek pełno. i oczywiście Kew Gardens - tego w u nas nie zobaczysz.

hedgehog
20-06-2008, 12:50
Londyn rządzi - gdzie byś nie poszedł. Zwiedź Soho, podane Camden Town, koniecznie wybierz się na Brick Lane i markety dookoła - to jest dopiero wylęgarnia dziwactwa :D

Yanluk
21-06-2008, 14:17
Londyn: Soho, Camden, Brixton i standardy: Picadilly, Buckingham, Oxford Street, Greenwich, Hyde Park, TATE.
Troche trudno polecic cos szczegolnego, nie powiedziales za bardzo co Cie interesuje. Dosc czesto mozna spotkac ciekawe postacie na stacjacah metra (ktore same w sobie moga byc interesujace), z tym ze tutaj zawsze brak swiatla :) 50 1.8 + ISO 800 czyli tak srednio jak mozliwosci D80.

Jak juz wczesniej napisali polecam Soho i Camden przy dobrej pogodzie, zaraz obok Soho jest Chinatown, warto pokrecic sie po okolicy, duzo jest malych ciekawych bocznych uliczek. Polecam wybrac sie statkiem do Greenwich, mozna zobaczyc pare ciekawch budynkow. Ogolnie jesli wybnieral bym sie pierwszy raz do Londynu na tydzien skupil bym sie na fotografi ulicznej, moze probowac inaczej pokazac to co juz bylo pokazane (London Eye itp).
A i na pewno poswiecic kilka wieczorow na nocne zdjecia, Londyn jest pelen swiatel :)

skulinski
22-06-2008, 20:32
canary wharf!!!

a do greenwich proponuje jednak podjechac DLRem i przejsc sie pod rzeka megaklimatycznym tunelem pieszym.

Yanluk
24-06-2008, 05:17
canary wharf!!!

a do greenwich proponuje jednak podjechac DLRem i przejsc sie pod rzeka megaklimatycznym tunelem pieszym.
A no tak zapomnialem o Canary Wharf :)