PDA

Zobacz pełną wersję : [ Fujifilm ] Fuji s5 pro i opadająca szczęka :)



Strony : 1 2 3 [4] 5 6

robin102
07-04-2009, 23:13
No to pojechałeś, fajne fajne
Podobnie Niedźwiedź walczył z pięknie wyjaranym plikiem, gdzieś to było na forum. LR też pozwala na ładne wyciągnie z cienia i gaszenie przepałów.
ps
z instrukcji S5 się dowiedziałem, że zrobili pierwsza cyfrówkę :) czyli doświadczenie mają :)

DADI
07-04-2009, 23:45
This file is neither allocated to a Premium Account, or a Collector's Account, and can therefore only be downloaded 10 times.

This limit is reached.

To download this file, the uploader either needs to transfer this file into his/her Collector's Account, or upload the file again. The file can later be moved to a Collector's Account. The uploader just needs to click the delete link of the file to get further information.

Lipa, panie.

działający link:

http://rapidshare.com/files/218655327/fujiS5Pro.rar.html

mikkay
08-04-2009, 16:29
Podobno w HU z przepałów można wyciągnąć jeszcze więcej niż z ACR, LR itp. To prawda?

R
08-04-2009, 16:30
nie.

Strus
08-04-2009, 16:35
Podobno w HU z przepałów można wyciągnąć jeszcze więcej niż z ACR, LR itp. To prawda?

Ja się załamię nerwowo


Przepraszam ale im dłużej ten wątek się ciągnie tym więcej ignorancji się pojawia. Ludzie - CZYTAJCIE trochę do jasnej anielki bo mi się osobiście naprawdę na wymioty zbiera i to nie po raz pierwszy jak widzę TE SAME pytania po raz eNty w tym samym wątku

baku127
15-04-2009, 09:55
działający link:

http://rapidshare.com/files/218655327/fujiS5Pro.rar.html
Chyba nie działa.U mnie ten sam problem.
ERROR

DADI
25-04-2009, 00:51
Z tego co zauważyłem jest chyba ograniczenie do kilku/kilkunastu ściągnięć a potem link nie działa :(
Jak ktoś mi poda inny serwer gdzie mogę to wrzucić to zrobię to jeszcze raz.

baku127
27-04-2009, 15:39
A możecie mi wytłumaczyć dlaczego robiłem zdjęcia w poziomie,a Fufu zapisał je pionowo?

vinci99
27-04-2009, 15:45
moze dlatego ze trzymales aparat w dol?

robin102
27-04-2009, 17:54
A możecie mi wytłumaczyć dlaczego robiłem zdjęcia w poziomie,a Fufu zapisał je pionowo?
Bo to było tak:
leżysz sobie spokojnie pod stołem jak człowiek, a te pijaki po rękach depczą :mrgreen:

baku127
27-04-2009, 21:34
moze dlatego ze trzymales aparat w dol?
co ma do rzeczy.?
nie w dół,a do góry bo samolot leciał:-D

Mikołaj
27-04-2009, 21:46
ten typ tak ma ,odchylenia w pionie do przodu do tyłu powodują czasem (zależy od kata) pionowe kadry.

mathu
27-04-2009, 22:41
ten typ tak ma ,odchylenia w pionie do przodu do tyłu powodują czasem (zależy od kata) pionowe kadry.
W E400 mam to samo.


Fuji colours. Nieruszany balans bieli (auto), nieruszane nasycenie, jedynie lekko wyrównane cienie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img100.imageshack.us/img100/9913/dscf1596.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img230.imageshack.us/img230/1267/dscf1621.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img230.imageshack.us/img230/9499/dscf1641.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img404.imageshack.us/img404/4694/dscf1674.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img412.imageshack.us/img412/1498/dscf1642.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img207.imageshack.us/img207/3108/dscf1681.jpg)

Seeker
05-05-2009, 10:08
"Ten aparat jest taki mądry, że nigdy mnie nie przestanie zaskakiwać!"

Tak samo madry, jak kazdy Nikon.

Kasandra
05-05-2009, 10:17
nie bardzo, bo d50 mam i jakoś nie ma nawet porównania-taka przepaść;-)

!AGresT
05-05-2009, 10:18
"Ten aparat jest taki mądry, że nigdy mnie nie przestanie zaskakiwać!"

Cholera, nie wiedziałem a znamy się ponad dwa lata!
Idę z nim pogadać...

Seeker
05-05-2009, 10:39
"nie bardzo, bo d50 mam i jakoś nie ma nawet porównania-taka przepaść"

Sama mowilas o otwieraniu migawki do czyszczenia matrycy... nie zmieniaj tematu.

A tak na marginesie - S5 juz w nazwie ma "PRO".
Nic dziwnego, ze sie rozni od D50.


"No to pojechałeś, fajne fajne
Podobnie Niedźwiedź walczył z pięknie wyjaranym plikiem, gdzieś to było na forum. LR też pozwala na ładne wyciągnie z cienia i gaszenie przepałów."

To tez (sorki Robin, nic osobistego. po prostu powielasz stereotypy) lekka brednia jest.
Nie poddaje tutaj w watpliwosc oczywistych zalet matrycy Fuji.
Rozwiazanie daje wieksze mozliwosci i nie zamierzam z tym dyskutowac.
Brednia jest natomiast opowiesc o wyciaganiu czegokolwiek, bo podczas
konwersji (wywolywania) wybieramy tylko, ktore dane zapisac do pliku
docelowego. Gdyby Nikon, Canon, Pentax, czy Oly dawal mocno przejarane
JPGi, to tez moznaby bylo mowic o cudownych wlasciwosciech. Takze nieslusznie.
Zaleta Fuji jest calkowita zarejestrowana rozpietosc tonalna,
nie stosunek mozliwosci RAWa w porownaniu do JPGa, ktorego
parametry mozna n.p. w celach marketingowych (choc spodziewam sie tutaj raczej
wzgledow praktycznych) zupelnie dowolnie zmanipulowac.

Podsumowujac:
- wyjatkowe parametry - TAK
- walka z wyciaganiem swiatel - NIE

Zatem

nadzorca2
06-08-2009, 20:25
Czy ma ktoś soft ver. 1.11 do Fuji S5 Pro ???
...bo wgrałem 1.12 i coś mi dziwnie się aparat zachowuje

Strus
06-08-2009, 20:47
. Gdyby Nikon, Canon, Pentax, czy Oly dawal mocno przejarane
JPGi, to tez moznaby bylo mowic o cudownych wlasciwosciech.


BRZMI to jakbyś twierdził że Fufu daje mocno przejarane jpgi niezleżnie od sytuacji co , przyznasz, jest dość niefortunnym sformułowaniem.

robin102
07-08-2009, 15:19
Seeker powiadasz BZDURY gadam, hmmmmm, może .......
Raczej przytoczyłem doświadczenia bardziej wprawnych fotografów ode mnie, a i sam na polu używania S5 mam ich coraz więcej. Nikt mi nie płaci za zachwalanie S5, ani za zachwalanie Nikona, fotografuje w sumie D700 i S5 okazjonalnie D300. Sam w posiadanie i użytkowanie S5 wszedłem jakby z oszczędności i konieczności. Dziś wiem, że te 2500 zł to były najlepiej wydane 2500zł na sprzęt fotograficzny. Jakby kosztował 5000zł to bym sie nawet tym aparatem na poważnie nie zainteresował, ot taki praktyczny człek ze mnie, choć jak kosztowal 7500zł to łykałem wiedze o tej matrycy. D300 i D700, a nawet D90 którym ostanio sporo fotografowalem jakby rozkładają na łopaty S5, jakby bo to konstrukcje nowocześniejsze pod każdym wzgledem, ale zaznaczam jakby :) ale jakoś tak dziwnie jest, że jak chcę zrobić zdjęcia dla siebie, ot hobbystycznie, rodzinne, wycieczkowe ect i jest dużo światła to zawsze przy oku ląduje S5, w sumie nie wiem z jakiego powodu :) może dla tego, że plik RAF jest z tego aparatu nadzwyczaj elastyczny dla mnie, może mi coś podpasowało w tym obrazku, może już nie lubię ostrych zdjęć z Nikona mazanych tłustą krechą, nie wiem :-?
Co do wyciągania ze świateł szczegółów. Nigdy nie robiłem testu porównawczego, ale wołałem ostatnio RAFy z wedrówek po polskich Tatrach, oczywiście z S5 zabranym wyjątkowo bo na wycieczki biorę tylko kompakcik Olek C5050 i po otwarciu w LR nieba nie bylo, ot taki, że mnie fotograf :(, biała plama i tyle, ale merdu merdu suwaczkami i mam piękne błękitne niebo z pięknymi chmurkami. Może z D700 było by podobnie lecz nie sprawdziłem i śmiem powątpiewać bo siedemsetki zazwyczaj używam do zdjęć kotletowych i szczegółem w światłach nie grzeszy. Inna sprawa, że D700 ?D300 jest dobry gdzie tego światła mało, a tu S5 jakby mniej skuteczna bo wyciąganie z cienia przyprawia o analogowy mocny szumek i czerń staje się telewizyjna z granatową poświatą. No i S5 ma cropa, czego D700 nie ma :) dla mnie to zaleta S5
Tak sem myślę, że S5 to dobry aparat jest nawet na dziś w kontekście ceny, ale nie dla każdego, nie dla wszystkich i nie tak uniwersalny jak nowe Nikony.

Strus
07-08-2009, 15:47
Czy ma ktoś soft ver. 1.11 do Fuji S5 Pro ???
...bo wgrałem 1.12 i coś mi dziwnie się aparat zachowuje

A co dokładnie ci "zwariowało" ?

nadzorca2
07-08-2009, 21:29
A co dokładnie ci "zwariowało" ?

Przestał działać AF ale już sprawa rozwiązana. Z serwisu podesłali mi jedną z pierwszych wersji softu 1.4.
Błąd popełniłem przy formatowaniu karty, którą miałem w D700, serwis twierdzi, że jakieś śmieci zostały.
Kazali sformatować na Fuji i wgrać dopiero program na kartę. Po tych zaleceniach poprzez wgranie 1.4 wgrałem 1.12 i chodzi.

Mimo wszystko dzięki za zainteresowanie

Art Erie
07-08-2009, 21:33
W moim fufu Version no 1.12
Firmware A 1.03
Firmware B 1.12
Rozumiem, że mam wersję 1.12 ??

nadzorca2
07-08-2009, 21:37
Wróciłem do Fuji S5 Pro po 1,5 rocznej przerwie i posiadaniu obecnie D700 i muszę stwierdzić, że popełniłem przed rokiem błąd pozbywając się tej puszki. S5-tka daje mi to w kolorach czego niestety nie mogę uzyskać w D700 bez obróbki i zabawy z RAW-ami. No jeszcze jedno bardzo mało się myli w AWB w porównaniu z D700.
Zawsze mi było ciężko rozstać się z analogiem i może dlatego ten aparat mi najbardziej odpowiada.

nadzorca2
07-08-2009, 21:38
W moim fufu Version no 1.12
Firmware A 1.03
Firmware B 1.12
Rozumiem, że mam wersję 1.12 ??

Tak masz wersję 1.12

Art Erie
07-08-2009, 21:42
Tak masz wersję 1.12

Dzięki, dopiero zapoznaję się z aparatem ;)

nadzorca2
07-08-2009, 21:53
Dzięki, dopiero zapoznaję się z aparatem ;)

Przekonasz się, że jest to naprawdę nie doceniany aparat. Jak tylko się pojawił na rynku to go kupiłem za 6800zł a w zeszłym roku sprzedałem za 2500zł, żeby kupić na nowo za 3400zł...
Pomyślisz ale interes facet zrobił, niestety zapłaciłem taką stratą goniąc za nowością jaką był D700. Od tygodnia D700 praktycznie leży a robię głównie S5Pro. Pobaw się z kombinacją nastaw COLOR i TONE przy 400% poprawy zakresu. Zwróć uwagę też na odcienie skóry w zależności jakiego odwzorowania barw używasz Adobe RGB czy sRGB.
W Adobe RGB skóra wychodzi bardziej opalona a w sRGB zbliżona do tych kolorów jakie dają Canony, czyli lekko różowa.
Oczywiście te różnice o których piszę występują dopiero po wgraniu softu 1.4 i wyzej bo w ver. 1.4 barwy uległy zmianie.

Art Erie
07-08-2009, 22:12
Przekonasz się, że jest to naprawdę nie doceniany aparat. Jak tylko się pojawił na rynku to go kupiłem za 6800zł a w zeszłym roku sprzedałem za 2500zł, żeby kupić na nowo za 3400zł...
Pomyślisz ale interes facet zrobił, niestety zapłaciłem taką stratą goniąc za nowością jaką był D700. Od tygodnia D700 praktycznie leży a robię głównie S5Pro. Pobaw się z kombinacją nastaw COLOR i TONE przy 400% poprawy zakresu. Zwróć uwagę też na odcienie skóry w zależności jakiego odwzorowania barw używasz Adobe RGB czy sRGB.
W Adobe RGB skóra wychodzi bardziej opalona a w sRGB zbliżona do tych kolorów jakie dają Canony, czyli lekko różowa.
Oczywiście te różnice o których piszę występują dopiero po wgraniu softu 1.4 i wyzej bo w ver. 1.4 barwy uległy zmianie.
To napewno, zwłasza że jest to moja przesiadka z kulpixa :P
Póki co mogę sobie tylko pomacać i menu obejrzeć bo nie mam żadnego szkła :(. Ale uparłem się na N17-55 i muszę jeszcze trochę dozbierać...
To podstawowy obiektyw i nie chcę żadnych kompromisów ;)

nadzorca2
07-08-2009, 22:23
To napewno, zwłasza że jest to moja przesiadka z kulpixa :P
Póki co mogę sobie tylko pomacać i menu obejrzeć bo nie mam żadnego szkła :(. Ale uparłem się na N17-55 i muszę jeszcze trochę dozbierać...
To podstawowy obiektyw i nie chcę żadnych kompromisów ;)

...i bardzo dobrze bo ja kupując pierwszym razem S5Pro kupiłem z Nikkorem 17-55/2.8.
To jest najlepszy zoom do tej puchy, test przeszedł na Rodos w upale 42 stopni i dużej wilgotności. Miałem też N17-35/2.8 ale dawał mydełko. Teraz posiadam 24-70/2.8 z uwagi na D700.

Art Erie
07-08-2009, 22:34
No tak, tylko że odłożona kasę musiałem zalac betonem, żeby nie kupić kilku fajnych stałek :)
Póżniej ciężko byłoby dozbierać do ceny N17-55...

nadzorca2
08-08-2009, 01:14
No tak, tylko że odłożona kasę musiałem zalac betonem, żeby nie kupić kilku fajnych stałek :)
Póżniej ciężko byłoby dozbierać do ceny N17-55...

Ja bym sobie z tymi stałkami trochę odpóścił...zwłaszcza nową N50/1.4 G. Tak jak litera na końcu oznacza jest do G.
AF jest wolny, dużo lepiej chodzi stałka na śrubokręt.

wojteh
08-08-2009, 06:48
ja juz dawno przestałem kombinować S3 bo starszego mam (ale za to pięknie zgripowany na stałe) jest najlepszym sprzętem do obrazków w których :

a. jest sporo światła
b. nie muszę strzelać serii
c. nie będę mocno cropował

D700 okiełznałem w końcu z jego żółtaczką - na mojej stronie wstawię profil do ACR

Art Erie
08-08-2009, 09:52
Ja bym sobie z tymi stałkami trochę odpóścił...zwłaszcza nową N50/1.4 G. Tak jak litera na końcu oznacza jest do G.
AF jest wolny, dużo lepiej chodzi stałka na śrubokręt.

No tak, ale chodzi głównie o to by coś wogóle do puszki przypiąć :)
Kusi mnie nowa 35 Nikona i 85-tka, ale muszę dociągnąć do 17-55/2.8. Jak to zrealizuję, to rozbudowa zestawu pójdzie już łatwiej mam nadzieję ;)

nadzorca2
08-08-2009, 13:00
No tak, ale chodzi głównie o to by coś wogóle do puszki przypiąć :)
Kusi mnie nowa 35 Nikona i 85-tka, ale muszę dociągnąć do 17-55/2.8. Jak to zrealizuję, to rozbudowa zestawu pójdzie już łatwiej mam nadzieję ;)
Jeżeli już chcesz coś kupić ze stałek, które wymieniłeś to raczej 35mm. Jest ona bardziej przydatna, masz odpowiednik 50mm a 85mm to u Ciebie 127mm-trochę za długi na portrety. Mam Sigmę 150mm na FX i muszę się kleić do ścian w małych pomieszczeniach. Zresztą jak kupisz puszkę FX to 35mm jest ogniskową najlepiej obrazującą i przyjemną dla oka ludzkiego, zobacz filmowcy w kamerach używają przeważnie 35mm.

Art Erie
08-08-2009, 14:54
Stałki owszem, ale teraz nie chcę się rozmieniać na drobne i muszę dotrwać do celu, czyli 17-55/2.8
Będzie to również odpowiedni zakres jako punkt odniesienia do tego by się zorientować jaka ogniskowa będzie mi potrzebna.
35mm od Nikona z pewnością, choćby ze względu na cenę warto kupić (sampelki oglądałem), fisza 8mm Samyang'a w tej cenie choćby do zabawy...
Za jakiś czas pewnie S 70-200, chyba że Nikon się zlituje i ceny będą bardziej ludzkie ;)
85mm w małych pomieszczeniach oczywiście zbyt ciasne, ale...
Ech długo by wymieniać ;)
Póki co mam świetną puchę i podjętą decyzję na super szkło, reszta jest funkcją nauki, czasu i kasy

igsux3
09-08-2009, 00:11
D700 okiełznałem w końcu z jego żółtaczką - na mojej stronie wstawię profil do ACR

A da się to jakoś uruchomić z D3? :mrgreen:

nadzorca2
09-08-2009, 00:27
A da się to jakoś uruchomić z D3? :mrgreen:
Tutaj kolega Wojtech pisze chyba jedynie o profilu do wywoływania, a ten też działa z D3.
Ja też początkowo myślałem, że mowa jest o profilu do puszki, żeby D700 czy D3 wypluwał JPG-i nie zakażone wirusem żółtaczki. Jedyne co udało mi się zrobić w ustawieniach profilu to D2XMODE3, gdzie HUE ustawiłem -2 a NASYCENIE na +1. To daje zbliżony efekt przy wywoływaniu RAW-a z D700/D3 przy pomocy ARC Made In Wojtech. Przy niektórych zdjęciach portretowych wtedy nie ma różnicy pomiędzy 5DmkII a D700/D3.

wojteh
09-08-2009, 05:09
to jest profil do ACR - co do puszki ... może o tym pomyślę ...

Raflik
09-08-2009, 08:18
który profil według was jest najbardziej uniwersalny (ja wgrałem to do puszki)

nadzorca2
09-08-2009, 11:29
to jest profil do ACR - co do puszki ... może o tym pomyślę ...
Panie Wojtku ten profil jest rewelacyjny, żeby tylko można go było wgrać do puszki w w formacie np. piccon01.ncp.
Niestety próbowałem go zrzucić przy użyciu Viev NX ale występuje błąd.

nadzorca2
09-08-2009, 11:30
który profil według was jest najbardziej uniwersalny (ja wgrałem to do puszki)
...no właśnie dla mnie najlepszy jest ten kolegi Wojtka oraz D2XMODE3. O ile D2XMODE3 wgrałem bez problemu do puszki tak profilu Wojtka nie mogę.

prz3mo
09-08-2009, 11:56
...no właśnie dla mnie najlepszy jest ten kolegi Wojtka oraz D2XMODE3. O ile D2XMODE3 wgrałem bez problemu do puszki tak profilu Wojtka nie mogę.

Bo wczytywałeś profil d2x przeznaczony do aparatu. Ten Wojtka to profil do ACR. To dwie różne kwestie.

nadzorca2
09-08-2009, 20:37
Bo wczytywałeś profil d2x przeznaczony do aparatu. Ten Wojtka to profil do ACR. To dwie różne kwestie.
Tak wiem, tylko myślałem, że przy użyciu programu zewnętrznego da się ten profil przerobić na format przeznaczony do puszki i go eksportować na kartę. Owszem jest widziany na karcie pamięci z pozycji aparatu kiedy chcę go usunąć ale nie można go wczytać do aparatu z pozycji "ładuj do aparatu", ponieważ format jest nieodpowiedni...

gtad
11-08-2009, 19:07
pytanko mam odnośnie tego profilu do ACR - jak do "wrzucić" do niego?

nadzorca2
11-08-2009, 21:57
pytanko mam odnośnie tego profilu do ACR - jak do "wrzucić" do niego?

Poradnik na stronie
http://wojteh.pl/?page_id=22

gtad
11-08-2009, 22:00
A nie jest to poradnik jak "wrzucić" to do nx-a? Czy jeśli tak zrobię, to ACR będzie to widział?
Bo ja zrobiłem to zupełnie inaczej, skopiowałem plik do konkretnej lokalizacji i ACR zobaczył profil "Nikon D700 moje 1"

yogur
11-08-2009, 22:04
Poradnik na stronie
http://wojteh.pl/?page_id=22

to jest CNX a nie ACR, sam też jestem ciekaw jak do ACR bo nie widzę co gdzie i jak

gtad
11-08-2009, 22:04
Czyli widzę, że dobrze myślę ;)?.

Hhmm, ciekawe, że LR też to widzi?

yogur
11-08-2009, 22:26
A nie jest to poradnik jak "wrzucić" to do nx-a? Czy jeśli tak zrobię, to ACR będzie to widział?
Bo ja zrobiłem to zupełnie inaczej, skopiowałem plik do konkretnej lokalizacji i ACR zobaczył profil "Nikon D700 moje 1"

LR ? no to super, a w jakim katalogu to zapisać?

gtad
11-08-2009, 22:28
Nie wiem czy mogę ;). Ja zapisałem w: "C:\Documents and Settings\NAZWAUZYTKOWNIKA\Dane aplikacji\Adobe\CameraRaw\CameraProfiles"

byTOMall
11-08-2009, 22:31
Można za pomoca DNG Profile Editor.

lukubass
26-02-2010, 00:39
Witam
Wątek o S5 więc dorzucę swoje wrażenia z użytkowania.
Bawię się S5tką od jakiegoś czasu. Większość testów w pomieszczeniu z sztucznym oświetleniem jarzeniowym więc... nieciekawie.
Im dłużej się bawię tym bardziej upewniam sie w przekonaniu że S5 to bardzo przyjazny sprzęcik. W chwili obecnej nie wnikam już jakie ISO ustawi mi automat (ustawiłem autoiso do 1600) - moim zdaniem do tej wartości każda wartość daje bardzo zadowalające rezultaty. Wcześniej nie chciałem przekraczać wartości 1000 z uwagi na chęć wykorzystania 400DR, ale to już przeszłość. Stwierdziłem że 400DR to nie jest metoda na robienie wszystkiego. Następnie zacząłem pstrykać JPG z uwagi na mniejszą wagę pliku przy weryfikacji testowych ujęć... I tu nastąpiło kolejne pozytywne zaskoczenie. JPGi z puchy są rewelacyjne, i na tyle elastyczne w obróbce że aż kusi aby odpuścić sobie NEFy :) (przeglądając w LR pliki bardzo ciężko rozróżnić NEF od JPG nie posługując się filtem).
Kolory i Auto WB są baaardzo dobre nawet przy świetle jarzeniowym, zauważyłem że w postprocesingu mając nawyki z D70 łatwiej fotkę z Fuji zepsuć niż poprawić - Fuji oddaje wynik na tyle dobry że obróbka przestaje rajcować ... to może wada:).
Szybkość? Rezygnując z 400DR szybkość jest zadowalająca jak dla mnie.

Podsumowując bardzo dobra pucha, wspaniałe kolory, baaardzo elastyczne NEF'y ale i dobrze elastyczne JPGi które praktycznie załatwiają sprawę jeżeli nie robimy zdjęć narażonych na poważne przepały, całkowicie użyteczne iso 1600 i ergonomia D200.
Pobawiłem sie potem D700 kolegi, ... niestety ale nie wynik w porównaniu do S5 nie powalił mnie na tyle abym zaczął się przejmować.
Szkoda że Fuji odpuściło

The Fly
26-02-2010, 00:52
Witam
W chwili obecnej nie wnikam już jakie ISO ustawi mi automat (ustawiłem autoiso do 1600) - moim zdaniem do tej wartości każda wartość daje bardzo zadowalające rezultaty.

Pamiętaj że powyżej ISO1000 nie działa już jeden typ pikseli i zdjęcia wychodzą "jałowe".




Szybkość? Rezygnując z 400DR szybkość jest zadowalająca jak dla mnie.

Rezygnując z DR400 aparat staje się trochę bezsensowny. A szybkość jeżeli nie jest się fotoreporterem do nieczego nie jest potrzebna...

lukubass
26-02-2010, 01:10
Moje odczucia są wręcz przeciwne. Rezygnacja z DR400 nie wniosła w moim odczuciu zauważalnej straty do wyniku. Wydaje mi się ze opcja ta jest niezbędna dla ekstremalnych warunków, ale nawet DR100 jest bardzo dobre patrząc na ISO, kolorki, WB. Wiadomo zakres tonalny już nie ten ale i tak jest przyjemnie. Uważam że zalety DR400 i tak nie są wykorzystywane przy większości strzałów. Możliwość wykorzystania DR400 to ogromna zaleta tej puszki, ale obrazek przy bardziej ubogich ustawieniach według mnie jest również bardzo dobry.
Rezygnując z DR400 nadal mamy kolry fuji i bardzo dobry histogram - nadal wynik nie wymaga postrocesingu takiego jak nikon (mówię tutaj o D70s).

PiterM
26-02-2010, 01:22
Pobawiłem sie potem D700 kolegi, ... niestety ale nie wynik w porównaniu do S5 nie powalił mnie na tyle abym zaczął się przejmować.
a to na pewno było D700? ;)

tomitom
26-02-2010, 02:12
a to na pewno było D700? ;)

wierz mi ale mogło to być d700. Prawda jest taka że w moim przekonaniu fuji jest bardzo specyficznym aparatem a mając i go i d3 jednak chętniej chwytam ze fuji. Ma cholernie przyjemne kolory, takie do jakich przyzwyczaił mnie C5D i zero szopa zero, jedynie wyciągnięcie detali z świateł..WB jest genialny a iso 1600 nie wygląda jak szum cyfrowy, jest bardzo subtelny i nie taki chamski (z szumem oczywiście pełna klata wygrywa znacznie).

Aha i jeszcze jeden plus :D aparacik całkowicie oducza spoglądania na LCD :D do tego stopnia, że z przyzwyczajenia nie spoglądam na lcd nikona - w fuji na podgląd zdjęcia czeka się do usranej śmierci :)

Dawid.G
26-02-2010, 03:37
A ja właśnie odchodzę od JPEGów z puchy. Korzystam z nich tylko do segregacji. Później wywalam wszystkie i wywołuję rawy. Różnica w kolorach jest znaczna, w szczególności kolor skóry i podobne. No i możliwości obróbki RAWa w porównaniu z Jpegiem są nieporównywalne. A już w takiej puszce jak S5, to grzech nie korzystać z RAWa.

Kasandra
26-02-2010, 08:28
wierz mi ale mogło to być d700. Prawda jest taka że w moim przekonaniu fuji jest bardzo specyficznym aparatem a mając i go i d3 jednak chętniej chwytam ze fuji. Ma cholernie przyjemne kolory, takie do jakich przyzwyczaił mnie C5D i zero szopa zero, jedynie wyciągnięcie detali z świateł..WB jest genialny a iso 1600 nie wygląda jak szum cyfrowy, jest bardzo subtelny i nie taki chamski (z szumem oczywiście pełna klata wygrywa znacznie).

Zgadzam się!

4est
26-02-2010, 11:10
po dłuższym czasie z d700 i s5. Fakt: AWB w fuji jest bardzo dobry (bije d700 i c5d), kolory są przyjemne choć...duuuzo bardziej wolę to co udaje się wykręcić z rawa d700 (pomijam dynamike w światłach)

polenta
26-02-2010, 18:38
Fotografuję S5 Pro już od jakiegoś czasu i jeżeli chodzi o DR to używam funkcji AUTO. Uważam, że spisuje się bardzo dobrze i ustawianie na sztywno DR 400% nie jest konieczne. W pewnych sytuacjach może nawet być niekorzystne, wprowadzając w błąd automatykę pomiaru matrycowego (powyżej ISO 1000).
S5 Pro to bardzo dobra pucha dla osób świadomych jej zalet no i ograniczeń.

arturherda
27-02-2010, 00:01
Jakiś czas temu fotografowałem ślub moim S5, znajomy D700. Szczegółowość i ostrość zdecydowanie na korzyść D700. W sprawie kolorów i rozpiętości tonalnej S5 wygląda jak z innej ligi, o klasę wyższej. W S5 suknia ma każdy detal zachowany (DR400), w D700 plamy. W S5 twarze mają kolor naturalny kolor skóry, ściany kościoła żółty tak jak powinno być, w D700 zarówno ściany jak i twarze pomarańczowe. Podsumowując wg mnie D700 bije na głowę S5 ostrością i rozdzielczością, a S5 bije na głowę D700 rozpiętością, balansem bieli i odwzorowaniem kolorów.

Ot się napisałem :)

proximus323
27-02-2010, 01:07
Jakiś czas temu fotografowałem ślub moim S5, znajomy D700. Szczegółowość i ostrość zdecydowanie na korzyść D700. W sprawie kolorów i rozpiętości tonalnej S5 wygląda jak z innej ligi, o klasę wyższej. W S5 suknia ma każdy detal zachowany (DR400), w D700 plamy. W S5 twarze mają kolor naturalny kolor skóry, ściany kościoła żółty tak jak powinno być, w D700 zarówno ściany jak i twarze pomarańczowe. Podsumowując wg mnie D700 bije na głowę S5 ostrością i rozdzielczością, a S5 bije na głowę D700 rozpiętością, balansem bieli i odwzorowaniem kolorów.

Ot się napisałem :)

I tu sie zgadzam w 100 % też ostanio byłem na weselu z kolega który miał D700 i takie same wrażenia mam.

The Fly
27-02-2010, 08:32
Fotografuję S5 Pro już od jakiegoś czasu i jeżeli chodzi o DR to używam funkcji AUTO. Uważam, że spisuje się bardzo dobrze i ustawianie na sztywno DR 400% nie jest konieczne. W pewnych sytuacjach może nawet być niekorzystne, wprowadzając w błąd automatykę pomiaru matrycowego (powyżej ISO 1000).
S5 Pro to bardzo dobra pucha dla osób świadomych jej zalet no i ograniczeń.

Powyżej ISO 1000 DR400 nie działa.

lukubass
27-02-2010, 21:49
Podsumowując wg mnie D700 bije na głowę S5 ostrością i rozdzielczością, a S5 bije na głowę D700 rozpiętością, balansem bieli i odwzorowaniem kolorów.

... i ceną :)

lukubass
27-02-2010, 21:54
A tak przy okazji, bo powiedzieliśmy sobie że autoiso do 1600 w S5 to fajna opcja (..wiem wiem od 1000 nie działa DR400), ale czy jest jakiś patent o którym nie wiem na to aby autoISO nie wnikało w przedbłyski TTLa i ustawiało iso do ekspozycji na światło zastane?

lukubass
28-02-2010, 00:05
I jeszcze jedno ... przy okazji. Zauważam ostatnio w pracach niekwestionowanych mistrzów polskich w Fotografii Ślubnej "modę na szumy". No to sory... ale jeżeli chodzi o szumy to S5 ma najbardziej profesjonalne szumy.

Waldo11
28-02-2010, 00:31
I jeszcze jedno ... jeżeli chodzi o szumy to S5 ma najbardziej profesjonalne szumy.

He, he, zgadza się, mój S5 też tak ma :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

cranium84
28-02-2010, 04:25
Mam D700 i S5 pro ..... Marze o S6 pro ! .... albo niech tylko w fujiku iso 3200 będzie uzywalne .... i nie chce nic innego do szcześcia ... Choć dziś pierwszy raz zamiast do reki wziaśc S5 to do strobistowych fot wziałem D700 ... ( w sumie teraz tak myśle i nie wiem czemu :/ a miałem podpiętą piedziesiątke :D i akurat mi odpowiadała :D ) a no i te gumy S5 moje juz odklejone, podklejone i docinane ( docięte nie za ciekawie ;) ) :D

The Fly
28-02-2010, 09:36
cranium84 jaki masz już przebieg S5 że gumy w takim stanie?

cranium84
28-02-2010, 15:50
24 tyś aparat kupiony 4 września 2008 roku w Anglii po roku juz gumy były odklejone zaczęło sie od kciuka oczywiście potem trochę przelezał i pracował bardziej jako backup ostatnio wziałem sie za klejenie i no trochę tak to wyszło średnio :D ale to tylko aparat po deszczu z nim nie latam, raczej z jakis baaardzo wilgotnych miejscach też zdjęć nie robię, więc szczelność gumy jakos przecierpie :) ( troche za bardzo przyciąłem i mam małą szparkę na długosci gdzie kończy się guma a zaczyna klapa od karty :) :-)

The Fly
28-02-2010, 20:54
Łooooo, to musiałeś go nieźle katować. Mój jest z czerwca 2008 ma niecałe 20K klapnięć i nie ma oznak odklejania gumek jeszcze póki co (odpukać w niemalowane).

A teraz tak z innej beczki. Czy ktoś z was używa jakiejś matówki ala analog w S5Pro? Ostatnio używam trochę manualnych Nikkorków i dosyć ciężko mi się ostrzy gdy jest ciemno. Jak używam FE2 to mam tam te 2 obrazy co nachodzą na siebie gdy jest wyostrzone i to mocno poprawia sytuację podczas ostrzenia w nocy.

Dawid.G
01-03-2010, 15:39
Mój S5 ma 13400 i guma przy przednim kółku (pod migawką) minimalnie odchodzi. Ale trzeba powiedzieć, że choć przebieg mały, to jednak wiek mógł zrobić swoje i może klej puszcza. Mój Fujik jest z 2007, ma ok. 3 lata.

tomitom
01-03-2010, 19:44
Nie zapominajcie, że o trwałości gum zależy sposób i warunki eksploatacji.
Upał - guma mięknie, do tego spocone łapska. Inaczej będzie wyglądać guma na body noszonym za "grip" a inaczej na body które gdy się nie strzela leży w torbie lub wisi na pasku.

proximus323
02-03-2010, 12:13
Hej mam pytanie do posiadaczy S5 Pro czym odszumowujecie RAFy ??. Czy ma ktoś oryginalny soft i może coś powiedzieć na temat jego skuteczności vs. LR

R
02-03-2010, 12:24
czym odszumowujecie RAFy ??.


:O

raf z fuji nie jest bardzo zaszumowany i nie trzeba go odszumowywac...

tomitom
02-03-2010, 15:00
Ja nie odszumiam i nigdy nie odszumiałem wręcz przeciwnie - zachwycony szumem z fuji dodaję szum w Photoshopie do zdjęć min. z d3 ;)

cygan
02-03-2010, 18:44
też nie odszumiam, szum z fujika jest fajny trochę taki analogowy :)

arturherda
02-03-2010, 21:17
mi zdarza się odszumiać. O ile w D70 potrzebuję odszumiacza o tyle w S5Pro absolutnie wystarcza Lightroom, jako że focę tylko w RAWach. Z iso 1600 zdjęcia z wesela wychodzą naprawdę bardzo fajne.

Inną sprawą jest ostrość, ale to już inny ciekawszy o wiele temat :)


pozdrawiam

Alonzo
02-03-2010, 23:23
Ostrość-faktycznie-pastelowo mydlana-co bywa zaletą-szczególnie po wywołaniu na papier. Wówczas nawet szum z zakresu iso 3200 wygląda nadspodziewanie pięknie. Byłem przyjemnie zaskoczony widząc odbitki z mojego fufu.

tomitom
02-03-2010, 23:41
yyyy a da się inaczej oglądać zdjęcia niż w albumie? ;) Serio pytam bo nie praktykuje innych form jak drukowanych

arturherda
03-03-2010, 00:15
ja do wydruku wyostrzam baaaaaaaaaardzo mocno i dopiero jest na papierze żyleta :)

cygan
03-03-2010, 09:25
Do ostrości czy raczej nieostrości można się przyzwyczaić. W portrecie to mi nie przeszkadza, w krajobrazie czy reportażu czasem by się przydało ostrzej.

JAH_MALL
03-03-2010, 09:52
Ostatnio sie zastanawialem o co chodzi osobom ktore mowia o uzywalnym iso. W moim fufiki kazde iso jest uzywalne, im wyzsze tym ma inny charakter,jest wiecej ziarna, ale wciaz jest piekne. Ja wrecz lubie szum z mojej puszki. No ale chyba nie kazdy szum z kazdego aparatu jest tak przyjemny.

proximus323
03-03-2010, 11:05
Ja się przyznam że jeszcze na papier nie miałem okazji nić wrzucić z mojego Fuji, a na monitorze trochę mnie złości ta ostrość i czasem szumy, ale to przy 1:1, mniejsze wyglądają całkiem całkiem. Trzeba zebrać jakieś zdjęcia i zanieś do labu celem sprawdzenia jak to będzie.

arturherda
03-03-2010, 11:11
szum jak szum, czasem dodaje fotografii plastyki i wyrazu, innym razem jest obojętny, a jeszcze kiedy indziej niepożądany, wszystko zależeć będzie od docelowego przeznaczenia fotografii. Ostatnimi czasy powstała moda wśród fotografów ślubnych na zdjęcia zaszumione, na nieużywanie flesza, ba - nawet na fotografie nieostre. Ot taka moda, taki czas i jak każda moda zapewne szybko przeminie.

A teraz słówko o samym szumie. Z racji pracy nad budową portalu jednej z Agencji Modelek mam do czynienia z setkami fotografii modelek. Wśród fotografii są portfolia Miss Polski, finalistek Miss Polonia i wielu zwykłych dziewczyn marzących o karierze. Wiele fotografii ma pozostawione EXIFY. Jestem zaskoczoczny poziomem szumów emitowanym przez C5D, poziom szumów tego body jest naprawdę zaskakująco wysoki (może więc z konieczności wśród fotografów ślubnych zrodziła się moda na szum?)! ISO 1000 w hotelowym pokoju bez flesza daje zdjęcia o mocniej zaszumione niż S5Pro w podobnych warunkach! A swoją drogą portfolio Miss Polski Foto 2008 i reprezentantki naszego kraju na Miss Globe International jest wykonane tandemem: S5Pro + 17-55.

pozdrawiam

cygan
03-03-2010, 12:54
.... Jestem zaskoczoczny poziomem szumów emitowanym przez C5D, poziom szumów tego body jest naprawdę zaskakująco wysoki (może więc z konieczności wśród fotografów ślubnych zrodziła się moda na szum?)! ISO 1000 w hotelowym pokoju bez flesza daje zdjęcia o mocniej zaszumione niż S5Pro w podobnych warunkach!

pozdrawiam

Zaraz się zacznie :)

arturherda
03-03-2010, 14:33
Zaraz się zacznie :)

e nie no, broń Boże, nie miałem na myśli wojenki żadnej :) po prostu zaskoczony byłem :)

Dawid.G
03-03-2010, 18:34
Wojen sprzętowych nie lubię do czasu, kiedy mój sprzęt wychodzi na cud świata :D To tak dla podsycenia atmosfery - pamiętajcie że jest to sprzęt sprzed z górą 3 lat :D Choć C5D również młody nie jest - o jeszcze rok starszy.

Alonzo
04-03-2010, 00:03
Do cudu mu daleko, zwłaszcza z iloscią pikseli aczkolwiek sprzęt wart uwagi z powodów wielokrotnie wymienionych. No to nicnierobienie przy wywoływaniu jotpegów.

JAH_MALL
04-03-2010, 12:20
No to nicnierobienie przy wywoływaniu jotpegów.


Jak sie wywoluje jotpega nic nierobiac?:???:

proximus323
04-03-2010, 15:09
Ustawiasz w aparacie aby zapisywał jako jpg nie raf.

Rycerz
04-03-2010, 16:46
a potem co wyjdzie oglądasz i się cieszysz, że nic nie robiłeś ;) taki myk ;)
ale dostępny tylko posiadaczom fuji, bo posiadacze nikonów wszelakich nie moga robić w jpgach bo to nieprofesjonalne jest ;)


kiedy sie skończy ta zima? i człowiek będzie mógł iśc w plener? ratunku!

Kasandra
04-03-2010, 16:54
a potem co wyjdzie oglądasz i się cieszysz, że nic nie robiłeś ;) taki myk ;)
ale dostępny tylko posiadaczom fuji, bo posiadacze nikonów wszelakich nie moga robić w jpgach bo to nieprofesjonalne jest ;)
![/SIZE]

ufff
to cieszę się, że nie tylko tak ja mam.
W większości robię w jpgach właśnie i niewiele w nich mam dłubania-czysta poezja!!!:mrgreen:

JAH_MALL
05-03-2010, 08:19
spodobalo mi sie stwierdzenie wywolywac jotpega nic nie robiac
Ale faktycznie jak sie dobrze dobierze ekspozycje i ma sie cziekawy kadr, plik w jpg, to w wiekszosci przypadkow nic nierobienie jest najlepszym czyms co mozna zrobic.
:mrgreen:

tomitom
05-03-2010, 08:58
Przyzwyczajony do Nikona jak odpalam ACR i zaczynam ruszać suwaczkami to zawsze kończy się to tak samo CANCEL :D
Aż niemożliwe że AWB jest taki nieomylny - no nie wiem jak to możliwe - dlaczego tak nie ma w Nikonie, czego nikon nie potrafi zrobić? Nie wierze że jest w szarej dupie za fuji ;)

The Fly
05-03-2010, 09:09
Jpeg nie wyciska wszystkich możliwości FuFu. Na zdjęciu poniżej musiałem się nieźle namachać suwaczkami aby uzyskać to co chciałem. I jestem pewien że to dzięki ogromowi możliwości Rafu od FuFu.

I BTW czy ktoś używał jakichś innych matówek z FuFu (takich podobnych do analogów)? Poprzednio moje pytanie chyba zostało pominięte (teraz może zdjęcie zachęci).

i drugie BTW: Widzieliście jak już szaleją?
http://allegro.pl/item933219539_fuji_finepix_s5_pro_nowy_inter_warra n_card.html


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digart.img.digart.pl/data/img/vol0/76/45/download/3346534.jpg)

tomitom
05-03-2010, 09:17
hahahhaha

Ktoś czyta forum:) Kupię jak spadnie do 3900

yossarian
05-03-2010, 09:19
Ja ostatnio kupiłem na giełdzie matówkę z klinem i rastrem. Działa idealnie.
Ogólnie ponieważ to jest D200, to należy szukać matówki do D200.

Kasandra
05-03-2010, 09:43
Przyzwyczajony do Nikona jak odpalam ACR i zaczynam ruszać suwaczkami to zawsze kończy się to tak samo CANCEL :D
Aż niemożliwe że AWB jest taki nieomylny - no nie wiem jak to możliwe - dlaczego tak nie ma w Nikonie, czego nikon nie potrafi zrobić? Nie wierze że jest w szarej dupie za fuji ;)

mi się balans wiesz kiedy myli?
w cieniu, np w cienistym lesie.
A RAFa nie umiem wywołać tak jak fufu sam woła jotpegi, więc jak nie muszę nie korzystam z RAFów.

The Fly
05-03-2010, 09:52
Wszyscy chwalicie AWB a mnie martwi to że często zdjęcia z jednej serii są po prostu inne. I potem przed oddaniem zdjęć muszę poprzesuwać suwak od kolorków :/.

Strus
05-03-2010, 09:55
Wszyscy chwalicie AWB a mnie martwi to że często zdjęcia z jednej serii są po prostu inne. I potem przed oddaniem zdjęć muszę poprzesuwać suwak od kolorków :/.

Coś w tym jest. Ja czasem celowo po sesji obrabiam zdjęcia na różne sposoby bo są sytuacje kiedy wyrównanie kolorystyki nie jest takie proste. Mnie to osobiści do szału doprowadza. Dlatego tym bardziej boję się nieuchronnego dokupienia D700 i tych porąbanych nikonowskich kolorów

Rycerz
05-03-2010, 10:19
i tych porąbanych nikonowskich kolorów

;)

life
05-03-2010, 10:22
Mnie to osobiści do szału doprowadza. Dlatego tym bardziej boję się nieuchronnego dokupienia D700 i tych porąbanych nikonowskich kolorów

a kto ci każe zmuszać się i pracować aparatem z porąbanymi kolorami? Nikon nie ma monopolu!

po prostu nie rozumie takich wypowiedzi, tym bardziej jeśli wypowiada je ktoś kto nie posiada tego sprzętu :D mam starą ale dobrą radę .., idźcie ludzie zdjęcia robić a nie bawić się pipetą w programie graficznym ;)

Mam dwa wymieniana tu korpusy (S5 i D700) i nie wiem może ślepy jestem, może za mało się nawciągałem czegoś albo niewystarczająco modliłem do S5 żeby powalał D700. Jak już to większy problem mam z S5 żeby uzyskać to co w D700 niż odwrotnie. Podejrzewam że to dlatego że muszę się bardziej obyć z plikami S5. Ale nie powiedział bym nigdy że D700 ma "porąbane kolory" za to S5 to cud miód i orzeszki.

4est
05-03-2010, 11:26
a kto ci każe zmuszać się i pracować aparatem z porąbanymi kolorami? Nikon nie ma monopolu!

po prostu nie rozumie takich wypowiedzi, tym bardziej jeśli wypowiada je ktoś kto nie posiada tego sprzętu :D mam starą ale dobrą radę .., idźcie ludzie zdjęcia robić a nie bawić się pipetą w programie graficznym ;)

Mam dwa wymieniana tu korpusy (S5 i D700) i nie wiem może ślepy jestem, może za mało się nawciągałem czegoś albo niewystarczająco modliłem do S5 żeby powalał D700. Jak już to większy problem mam z S5 żeby uzyskać to co w D700 niż odwrotnie. Podejrzewam że to dlatego że muszę się bardziej obyć z plikami S5. Ale nie powiedział bym nigdy że D700 ma "porąbane kolory" za to S5 to cud miód i orzeszki.

"mądrego to i miło posłuchać...";)

tomitom
05-03-2010, 12:03
Podejrzewam że to dlatego że muszę się bardziej obyć z plikami S5.

to idź robić zdjęcia a nie się pipetą bawisz :)

cygan
05-03-2010, 12:06
Wracając do tematu, to zauważyłem że fuji ma problem z awb na koncertach. Często daje żółta dominantę na twarzach i nie wygląda to specjalnie dobrze.

proximus323
05-03-2010, 14:25
Na koncertach to pełno światła mieszanego w różnych kolorach pewnie, więc nie ma się co dziwić że nie daje rady, przecież to tylko automat jest.

Robert W
05-03-2010, 14:41
Eeee tam ... zaraz światło mieszane ... skoro tylko zdarza się to na koncertach to może wsłuchuje się w muzykę a Ty mu d... zwracasz wciskając ciągle spust migawki ;-)

sprocket
05-03-2010, 15:41
Takie ceny S5 ? Pamietam jak staly u mnie nowki po 999 dol, trza bylo kupic z piec ;)

Strus
07-03-2010, 17:55
Pobawiłem się przedwczoraj D700 pod kątem tego co można wyciągnąć ze świateł i mogę powiedzieć (subiektywnie) że Fujik jest jakieś 100 lat świetlnych z przodu. D700 nawet się nie zbliża

JK
07-03-2010, 18:05
Pobawiłem się przedwczoraj D700 pod kątem tego co można wyciągnąć ze świateł i mogę powiedzieć (subiektywnie) że Fujik jest jakieś 100 lat świetlnych z przodu. D700 nawet się nie zbliża
To może jeszcze pobaw się tym, co w S5 można wyciągnąć z cieni. Tam dopiero jest kaszana. :wink: Szczególnie w zestawieniu z D3s, D3x, D3 i D700. Zanim się zacznie wyciągać kategoryczne wnioski w stylu "... pobawiłem się ...", może wcześniej trzeba się czegoś nauczyć i coś zrozumieć. Może na przykład warto pojąć zasady działania światłomierzy i sposób rejestracji obrazu w tych aparatach. Wtedy wiele spraw wygląda zupełnie inaczej niż się wcześniej wydawało.

Strus
07-03-2010, 18:33
Jedynym kategorycznym wnioskiem (a raczej kategoryczno-subiektywnym ;) ) było stwierdzenie o tym że matryca D700 jest 100 lat za matrycą Fuji w kwestii wyciągania ze świateł. A jeśli chcesz mi wmówić że dogłębne poznanie zasad działania światłomierzy będzie miało wpływ na ilość tego co się da to najmocniej przepraszam.

Fanatykiem Fuji nie jest. D700 kupić w końcu kupię. Stwierdziłem jedynie fakt. W/g niezaprzeczalny. I tyle

JK
07-03-2010, 18:41
Ale pomyslałeś chwilę po co ci w praktyce to "wyciąganie ze świateł"? Co ci to da, poza korektą błędów w doborze parametów naświetlania? Przemyśl to wszystko, to zapewne dojdziesz do wniosku, że to całe "... 100 lat ..." to tylko jakieś nieporozumienie. Ale jeśli lubisz S5, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby nim robić zdjęcia.

The Fly
07-03-2010, 19:00
Ale pomyslałeś chwilę po co ci w praktyce to "wyciąganie ze świateł"? Co ci to da, poza korektą błędów w doborze parametów naświetlania? Przemyśl to wszystko, to zapewne dojdziesz do wniosku, że to całe "... 100 lat ..." to tylko jakieś nieporozumienie. Ale jeśli lubisz S5, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby nim robić zdjęcia.

Do zdjęć pod słońce np.

JK
07-03-2010, 19:07
Jeśli odpowiednio dobierzesz parametry ekspozycji dla D700, to zrobisz zdjęcie pod słońce i nie zobaczysz tu żadnej przewagi S5, a na dodatek będziesz miał znacznie więcej pikseli. Zresztą już wielokrotnie o tym było. Szkoda czasu na bicie piany.

pebees
07-03-2010, 19:12
Jeśli odpowiednio dobierzesz parametry ekspozycji dla D700, to zrobisz zdjęcie pod słońce i nie zobaczysz tu żadnej przewagi S5, a na dodatek będziesz miał znacznie więcej pikseli. Zresztą już wielokrotnie o tym było.
Nie rób im tego. Nie, nie odbieraj im tego, to wręcz niehumanitarne .. ;-)

Strus
07-03-2010, 21:04
Ale pomyslałeś chwilę po co ci w praktyce to "wyciąganie ze świateł"? Co ci to da, poza korektą błędów w doborze parametów naświetlania?.

To może jeszcze pobaw się tym, co w S5 można wyciągnąć z cieni. Tam dopiero jest kaszana. :wink: .

A pomyslales chwile po co Ci w praktyce to "wyciaganie z cieni"? .... :mrgreen:



Nie rób im tego. Nie, nie odbieraj im tego, to wręcz niehumanitarne .. ;-)

Ale ze co ? :mrgreen:

Art Erie
07-03-2010, 21:34
[...]Ale ze co ? :mrgreen:

No właśnie o co chodzi w tej dyskusji, o porównanie matrycy DX i FX - chyba raczej nie ;)
A może o porównanie sprzętu nowego i zdecydowanie starszej konstrukcji? Chyba też nie ;)
Bo jeśli chodzi o rozpiętość tonalną rejestrowanej sceny, to polecam lekturę pracy naszego forumowego kolegi, popartą testami i wykresami http://jedrak.com/nikon-d3-vs-fuji-s5/

Ale tak naprawdę to chodzi o testy, czy o zdjęcia?

Strus
07-03-2010, 21:49
Ja tak sobie tylko podzielilem sie WLASNYMI doswiadczeniami. Czasami jest tak ze duzo czytamy , ogladamy ale przekonac sie o pewnych rzeczach trzeba na wlasnej skorze. Dla mnie to byl pierwszy kontakt z D700 i akurat na aspekt wyciagania ze swiatel zwrocilem uwage specjalnie. Po prostu bardzo mnie interesowalo ile sam dam rade wyciagnac. No tu sie srodze rozczarowalem. A szkoda ze roznica jak tak ogromna, bo jak wspomnialem D700 i tak kupie. Troche sie po prostu boje ze po stalym obcowaniu z Fufu poczatki z D700 zaowocuja spora iloscia smieciowych kadrow. Trzeba bedzie sobie zakodowac ze trzeba jednak bardziej uwazac.

A swoja droga to naprawde szkoda ze tego S6 nie bedzie....

Art Erie
07-03-2010, 22:03
[...]A swoja droga to naprawde szkoda ze tego S6 nie bedzie....

Szkoda :( Pozostanie wybór: albo rybki, albo akwarium...

Dawid.G
07-03-2010, 23:15
Dogłębne poznanie zasad działania światłomierzy nie zawsze wystarcza - czasami scena nie mieści się w zakresie tonalnym - i to nie tylko ułomnego urządzenia jakim jest matryca, ale czasem i ludzkiego oka (zdaje się że coś ponad 20EV). Poza tym Fuji pozwala na błąd, trudno to uznać za wadę. Nie ma co koledze wytykać - miał możliwość porównać to się dzieli wrażeniami. Tym bardziej, że w tym wątku to jak najbardziej na miejscu, i tym bardziej że wielu posiadaczy S5-tki powoli (albo i nie powoli) myśli o pełnej klatce.

Tr0n
10-03-2010, 13:23
No to zobaczę jak wygląda to osławione Fuji S5 pro - kupiłem sobie z ciekawości. Jak nie poczuję tej magii to będę miał do sprzedania za miesiąc sztukę z liczbą zdjęć <1000 (kupiłem nową sztukę)

mishieck
10-03-2010, 13:35
Wciągnie cię, wciągnie. Puszka jest fenomenalna.

Dawid.G
10-03-2010, 13:48
Nie przekonuj mishieck, to może forumowicze będą mieli niezłą gratkę :P

proximus323
10-03-2010, 13:55
TrOn a gdzie kupiłeś nowa puszkę tą z Allegro ??

thorcik
10-03-2010, 14:23
Wciągnie, bez dwóch zdań ;oD

Tr0n
10-03-2010, 14:52
TrOn a gdzie kupiłeś nowa puszkę tą z Allegro ??

Daj spokój na allegro cena jest przegięta. Zapłaciłem 620 funtów na ebay.

arturherda
15-03-2010, 13:06
i co wciągnęło? :)

thorcik
15-03-2010, 15:35
A to S5 może nie wciągnąć? ;oD

Strus
15-03-2010, 15:56
A to S5 może nie wciągnąć? ;oD

Gdyby to było stwierdzenie powiedziałbym że szerzysz herezje :mrgreen: :mrgreen:

The Fly
15-03-2010, 20:12
Oh ah :D. Już nie przesadzajcie wszyscy z tym oh-ahowaniem. Pucha jest wyjątkowa ale nie idealna :P.

Dawid.G
15-03-2010, 21:14
Oczywiście :) Ale przecież nie będziemy na własny sprzęt psioczyć :P To...prawie jak rodzina :D

Albert44
16-03-2010, 09:39
Gdyby to było stwierdzenie powiedziałbym że szerzysz herezje :mrgreen: :mrgreen:

Heretyków na stos... z R i S pikseli :twisted:

bradley
21-03-2010, 14:37
mały OT. Może jednak będzie
http://nikonrumors.com/2010/03/20/nikon-d700-replacement.aspx
choć wydaje się to zbyt piękne

Rycerz
21-03-2010, 14:53
mały OT. Może jednak będzie
http://nikonrumors.com/2010/03/20/nikon-d700-replacement.aspx
choć wydaje się to zbyt piękne

jak wyjdzie pełnoklatkowe fuji to mnóstwo osób popadnie w cieżkie raty ;) wiecie ile to by kosztowało? pewnie tyle co d3 ;)
:( :(

Dawid.G
21-03-2010, 16:07
Mm, sądząc po cenie S5Pro i D200, S6 Pro (?) powinno być cenowo gdzieś w połowie między D700 i D3/D3s. Ale to i tak mogłoby być dobre 10 000zł :) Ale hm...analogicznie do S5 Pro...taka używka za 2 lata za powiedzmy 2,5k...:D

robin102
22-03-2010, 22:16
jak wyjdzie pełnoklatkowe fuji to mnóstwo osób popadnie w cieżkie raty ;) wiecie ile to by kosztowało? pewnie tyle co d3 ;)
:( :(
Cholercia, dobrze, że już posprzedawałem te Nikony :mrgreen:

Strus
22-03-2010, 22:23
Ale hm...analogicznie do S5 Pro...taka używka za 2 lata za powiedzmy 2,5k...:D

A po 5ciu latach 15.000 :mrgreen:

tomek20stencel5
22-03-2010, 23:11
A ja Wam mówię, że wyjdzie S6 FF w puszce D700 i będzie kosztować ok 12k.

badabuzz
22-03-2010, 23:28
Cholera, szkoda, że te fufu takie drogie teraz :)

Swoją drogą S5 robi fantastyczny marketing pod ewentualną puszkę o której można już pierwsze plotki wyczytywać

wojteh
23-03-2010, 12:10
robin102 - jak posprzedawałeś ??? nie masz juz D700

Strus
23-03-2010, 12:25
Posprzedawał bo już ma prototyp S6 :mrgreen:

wojteh
23-03-2010, 12:30
na 102 coś knuje :) i patrząc po jego wypowiedziach nic nie powie :)

Rycerz
23-03-2010, 12:50
pewnie 5d kupuje ;) ;)

robin102
24-03-2010, 13:42
pewnie 5d kupuje ;) ;)
Bosze broń :mrgreen:

Kasandra
26-03-2010, 13:29
Było/nie było... jakiego pilota do fufu polecacie?

Tr0n
26-03-2010, 19:02
i co wciągnęło? :)

Dzisiaj odebrałem. Ładowanie baterii i zobaczymy co ta matryca potrafi :)
Dobrze, że do menu nie trzeba często wchodzić :shock:

thorcik
26-03-2010, 21:05
Z tym menu to masz, niestety, rację. Na szczęście jest podobne do tego ze starych kompaktów to łatwiej mi nieco z nim sobie poradzić było. Enjoy, ja dziś próbowałem ustrzelić wiewiórkę manualem ;o)

The Fly
27-03-2010, 09:20
Dobrze, że do menu nie trzeba często wchodzić :shock:

Jak dobrze ustawisz Fufu to potem już w ogóle nie będziesz wchodził do menu :P. Ja tylko w 2 sytuacjach wchodzę. 1. Jak sprawdzam przebieg czasem. 2. Jak zmieniam światło manualnego obiektywu :P (nie śmiać się, nie stać mnie na AF to nakupiłem AI :P).

Tr0n
27-03-2010, 11:17
Jak dobrze ustawisz Fufu to potem już w ogóle nie będziesz wchodził do menu :P. Ja tylko w 2 sytuacjach wchodzę. 1. Jak sprawdzam przebieg czasem. 2. Jak zmieniam światło manualnego obiektywu :P (nie śmiać się, nie stać mnie na AF to nakupiłem AI :P).

To napisz proszę co znaczy dobrze poustawiać - jakie opcje na jakie wartości. Ułatwi mi to start z S5pro

BugsBunny
27-03-2010, 11:23
To napisz proszę co znaczy dobrze poustawiać - jakie opcje na jakie wartości. Ułatwi mi to start z S5pro

moje propozycje:
DR - auto
redukcja szumu - ta słabsza, czyli bodaj ORG
saturacja - medium high
kontrast - low
WB fine tune - obniżyć magenta/czerwień o jeden

a jeszcze lepiej porobić trochę RAFów i potem pogmerać w programie edycyjnym ( tym dodanym na płycie, może wymagać aktualizacji ze strony www producenta ), co Ci najbardziej odpowiada i wg tego ustawić korpus dla jpg'ów.

guzikologia, AF i inne - wg preferencji

w razie pytań - chętnie pomogę w miarę mozliwości, mam S5 od dłuższego czasu i to chyba jedyny aparat którego nie sprzedam

MirekM
27-03-2010, 15:09
AUTOISO - tu zaglądam najczęściej . Normalnie załączone , z lampami wyłączone .

The Fly
27-03-2010, 16:38
Propozycje BugsBunny całkiem słuszne. Saturacja rzeczywiście przydaje się podniesiona bo np. w krajobrazach fufu lubi dawać drętwe kolory :p.

Dodatkowo proponuję z "zewnętrznych" ustawień zmienić pomiar światła na centralnie ważony (osobiście ustawiłem sobie jeszcze punktowy pod przyciskiem funkcyjnym koło obiektywu). Matrycowy czasem nie wie co robi :P.

Co do AF to zależy jak pracujesz. Ja zazwyczaj jadę tylko na jednym środkowym punkcie a reszta zablokowana.

Autoiso jest beeee :P. Ewentualnie można z tego skorzystać ale tylko pod warunkiem ze ograniczymy ISO do 1000. Powyzej to używanie Fufu trochę blednie w dosłownych tego słowa znaczeniu.

Dawid.G
27-03-2010, 18:50
Używanie Fuji blednie przy używaniu JPEGa z puszki. Kolory z RAFa są nieporównywalne. Choć fakt że nic nie ustawiałem JPEGa. Ale i tak uważam, że naprawdę warty to jest RAF. Materiał który daje RAF w porównaniu do JPEGa jest szerszy o....nawet nie wiem ile % :) Ale masz znacznie bogatszą informację. Trochę zachodu, więcej pamięci potrzebujesz na kartach i na dysku, trochę wolniej zapisuje (z czym się da żyć). Ale warto i tak. DR Auto, WB Auto i nie przejmuję się niczym :) ISO mam w manualu. WB Auto działa właściwie idealnie - niezależnie od światła nic w RAWie nie zmieniam, chyba że od wielkiego dzwonu, albo jak crossa robię.

arturherda
27-03-2010, 21:20
Używanie Fuji blednie przy używaniu JPEGa z puszki. Kolory z RAFa są nieporównywalne. Choć fakt że nic nie ustawiałem JPEGa. Ale i tak uważam, że naprawdę warty to jest RAF. Materiał który daje RAF w porównaniu do JPEGa jest szerszy o....nawet nie wiem ile % ...


Prawda, prawda, prawda!

Używanie JPGa w czymś poza zdjęciami u cioci na imieninach to przestępstwo, poza tym co wspomniał kolega dodam, że ostrość w JPGach jest lipna na całego, nawet na wydrukach nie da się uzyskać żylety, w przypadku RAWów nie ma z tym najmniejszych problemów.

Rycerz
27-03-2010, 21:39
ostrość w JPGach jest lipna na całego, nawet na wydrukach nie da się uzyskać żylety, w przypadku RAWów nie ma z tym najmniejszych problemów.

chyba żartujesz ?

tomitom
27-03-2010, 22:02
Fuji jako jedno z nielicznych wypluwa b.dobre jpgi

Rycerz
27-03-2010, 22:04
Fuji jako jedno z nielicznych wypluwa b.dobre jpgi

potwierdzam

The Fly
28-03-2010, 10:28
Nie wiem czy to ja mam jakąś jebniętą puchę czy jak? Wszyscy zachwalacie tutaj AutoWB a ja mam takie odczucie że każde zdjęcie wychodzi z innymi kolorami. Zawsze jak oddaje jakiś set to muszę trochę pomachać suwaczkami żeby wszystkie były w tym samym odcieniu.

Strus
28-03-2010, 12:00
Chyba tridno żeby wszystkie fotki z jednej sesji miały te same barwy. No chyba że cały czas robisz w dokładnie tych samych warunkach świetlno-otoczeniowych

tomitom
28-03-2010, 12:09
kurczę AUTO ISO jest boskie w fuji ja nie mam takich problemów - chciałbym takie w D3 i D700 bo te znacząco w moim przekonaniu odstają od S5PRO

MirekM
28-03-2010, 12:10
Potwierdzam za TheFly . AutoWB dobrze sprawuje się przy dobrych warunkach oświetleniowych . Przy sztucznym , to raczej szara karta . Jedno mnie tylko boli przy tym , że w ustawieniu WB użytkownika (PRE) nie pokazuje wartości temperatury barwowej na jaką został ustawiony . W pewnych warunkach przy AUTOISO i trybie M , w dalszym ciągu mamy automatykę ekspozycji .

Tr0n
28-03-2010, 12:14
kurczę AUTO ISO jest boskie w fuji ja nie mam takich problemów - chciałbym takie w D3 i D700 bo te znacząco w moim przekonaniu odstają od S5PRO

Czym różni się AUTO ISO w Nikonie od Fuji? To chyba dosyć prosta funkcja.

tomitom
28-03-2010, 12:35
Czym różni się AUTO ISO w Nikonie od Fuji? To chyba dosyć prosta funkcja.

HALO JEST TU KTOŚ KTO ZAPROJEKTOWAŁ AutoWB W FUJIS5PRO???????!!!!!

HALO
HALO!!!!!!!!!
JEST TU KTOŚ TAKI

Chyba nikt Ci nie odpowie czym się różni :/ Przykro mi nie mogę Ci pomóc

look
28-03-2010, 12:38
pewnie chodzi o algorytm wg którego elektronika aparatu "podejmuje decyzję" o doborze iso i być może tak jest rzeczywiście, że nikon po prostu robi to inaczej niż fuji
(nigdy tego nie sprawdzałem, bo i w nikonie i w fuji mam tą funkcję wyłączoną). Dodatkowo w fuji pewnie w jakiś tam sposób uwzględniany jest fakt dostępności obu matryc do 1000 iso

Tr0n
28-03-2010, 12:39
HALO JEST TU KTOŚ KTO ZAPROJEKTOWAŁ AutoWB W FUJIS5PRO???????!!!!!

HALO
HALO!!!!!!!!!
JEST TU KTOŚ TAKI

Chyba nikt Ci nie odpowie czym się różni :/ Przykro mi nie mogę Ci pomóc

Może w pierwszej kolejności przeczytaj co napisałeś wyżej bo pisałeś o genialnej funkcji AUTO ISO, a teraz nagle wrzeszczysz o WB.
HALO
HALO!!!!
Obudziłeś się? Załapałeś?

tomitom
28-03-2010, 12:42
cholerna zmiana czasu:) Dla mnie WB i iISO to to samo kręcę rolką i się coś zmienia na wyświetlaczu i w wizjerze :)

Sorry :)

PaRaGaS
28-03-2010, 13:58
Przykro mi nie mogę Ci pomóc

Jesteś koniem? :mrgreen:

tomitom
28-03-2010, 14:15
hhehehe klasyka :D

arturherda
28-03-2010, 21:08
chyba żartujesz ?


dlaczego mam żartować? JPGi są mięciutkie jak gąbka i nie ma o czym gadać!

Nie przesadzajmy, Panowie litości, S5, to porządny sprzęt ale czasem mam wrażenie, że niektórzy twierdzą, że to ideał troszkę obiektywizmu poproszę!

Rycerz
28-03-2010, 21:23
dlaczego mam żartować? JPGi są mięciutkie jak gąbka i nie ma o czym gadać!

Nie przesadzajmy, Panowie litości, S5, to porządny sprzęt ale czasem mam wrażenie, że niektórzy twierdzą, że to ideał troszkę obiektywizmu poproszę!

a używałeś d200 ;) ??

tomitom
28-03-2010, 21:40
Ale nikt nie twierdzi że jest to ideał do fotografii produktowej, natury, ptactwa, lotnictwa, sportów extremalnych (innych od szachów)

Jest to na pewno i mogę teraz głosić herezję : cholernie dobry aparat do spokojnego portretu, ślubanki. Ot co.
Czasem S5 jest u mnie zapasem a kiedy indziej to d3 robi za zapas - każdemu wg potrzeby.

Tr0n
28-03-2010, 22:23
Właśnie odpaliłem Hyper-Utility3. Obiecuję już nic złego na soft Nikona nie mówić

Co najlepiej do RAF? Hyper-Utility3? S7raw? ACR?

The Fly
28-03-2010, 23:08
Photoshop sobie bardzo dobrze radzi. Najfajniej się obrabia Rafy z Fufu chyba pod Lightroomem.

Rycerz
28-03-2010, 23:19
Ale nikt nie twierdzi że jest to ideał do fotografii produktowej, natury, ptactwa, lotnictwa, sportów extremalnych (innych od szachów)

Jest to na pewno i mogę teraz głosić herezję : cholernie dobry aparat do spokojnego portretu, ślubanki. Ot co.
Czasem S5 jest u mnie zapasem a kiedy indziej to d3 robi za zapas - każdemu wg potrzeby.

to prawda nie da sie tym niczego fotografować co sie rusza :mrgreen::mrgreen::mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/01/2dbkuoz-1.jpg
źródło (http://i39.tinypic.com/2dbkuoz.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/01/2vacdv9-1.jpg
źródło (http://i33.tinypic.com/2vacdv9.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/12/xgftw8-1.jpg
źródło (http://i35.tinypic.com/xgftw8.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/03/et9x6h-2.jpg
źródło (http://i37.tinypic.com/et9x6h.jpg)

tomitom
28-03-2010, 23:39
nie co się rusza - AF jest szybki i celny. Wyraźnie szybszy od D700. Chodzi o serie bardziej i rozdzielczość żeby pokropować jak ma iść pod druk

Tr0n
28-03-2010, 23:51
Photoshop sobie bardzo dobrze radzi. Najfajniej się obrabia Rafy z Fufu chyba pod Lightroomem.

A to nie jest jak z NEF, że mimo wszystko toporny firmowy software daje najlepsze efekty?

tomitom
28-03-2010, 23:58
najlepsze efekty wg mnie S7raw - w moim przekonaniu można więcej z tego wyciągnąć tyle ze ergonomia tego programu leży i kwiczy.
Ale tak czy siak pliki z Fuji są toporne, nawet studyjna makówka się od czasu do czasu krztusi.

Kasandra
29-03-2010, 09:23
Rycerz jakie to szkło?
Ja tam w większości robię w jpgach z lenistwa, i nie mam im nic do zarzucenia-w końcu kolorki jakie lubię.

Rycerz
29-03-2010, 09:28
N af 300/4

look
29-03-2010, 10:23
to prawda nie da sie tym niczego fotografować co sie rusza :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

nooooo :D dokładnie popieram


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://good-times.webshots.com/photo/2792696760055416406jwtYVj)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://good-times.webshots.com/photo/2701462920055416406GJtErZ)

takie tam sample...ze statycznego s5 :D

arturherda
29-03-2010, 10:34
a używałeś d200 ;) ??

Używałem D200 i rozdzielczość na korzyść D200. Używałem również kodakowskich Olympusów E1 i E500 i wiem co znaczy dobry JPG - klarowny, kontrastowy i ostry, jednocześnie nie zdegradowany wyostrzaniem, a z matryc Panasa już nie otrzymamy takich JPGów.



Właśnie odpaliłem Hyper-Utility3. Obiecuję już nic złego na soft Nikona nie mówić

Co najlepiej do RAF? Hyper-Utility3? S7raw? ACR?


Ja przetestowałem już niemal wszystko. Tylko Lightroom. Dlaczego? Bogactwo opcji, doskonała obsługa RAF. Jeśli chodzi o S7 dla mnie osobiście to bardzo słabiutki programik. Teraz słówko o HU3. Często spotykam opinie, że daje najlepszą jakość zdjęć. HU odszumia RAFa na starcie, stąd ta gładkość zdjęć. Bajecznie prosto uzyskuje się identyczny efekt wyjściowy poprzez przesunięcie suwaka odszumiania w prawo w Lightroomie czy ACR. Powolność pracy HU i ubóstwo opcji edycyjnych skutecznie odpycha mnie od zabawy z HU.

Niezastąpionym softem do RAWów (niestety tylko Nikona) pozostaje Capture NX, doskonała jakość zdjęć, bogactwo opcji edycyjnych i U-pointy przydałyby się w HU :)


pozdrawiam

The Fly
29-03-2010, 17:01
Pewnie że się nie da robić ruszających rzeczy. Bo Fufu jak tylko widzi że coś jedzie to od razu ciągnie obiektyw w jego stronę. :razz: I takie wychodzą pomazańce :shock:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://estudent.put.poznan.pl/marcin.prazmowski/images/gran/2.jpg)

thorcik
01-04-2010, 19:05
i co wciągnęło? :)

Chyba wciągnęło, już go namierzyłem na forum Fuji ;oP

Tr0n
02-04-2010, 01:10
Chyba wciągnęło, już go namierzyłem na forum Fuji ;oP

To nie ja :mrgreen:

Ten pomysł matrycy jest genialny.
Tak po pierwszych testach to moim zdaniem Nikon powinien olać współpracę z Sony i pogadać z Fuji o kolejnych matrycach ;).
na minus
- Komputer do wymiany. Narzekałem na wielkość NEFów. 25MB RAFy nie chcą się nawet wczytać do Windows Photo Viewer w Windows 7 ;)
- Oprogramowanie firmowe Fuji łącznie z Hyper-Utility HS-V3 to jakiś koszmar. Najnowszy FinePixViewer chyba ma wszystko oprócz tych ustawień filmów - i widać, że ktoś nowy go projektował. Programista od HS-V3 pewnie popełnił samobójstwo.
- moja córcia jest szybsza niż każdy AF z jakimkolwiek wspomaganiem :( - zostaje albo pułapka ostrości (do sprawdzenia) albo wiązanie dziecka
- brak Shutter Count w Exif (wykorzystuję do katalogowania zdjęć)

Sama puszka wiadomo D200 z koszmarnym menu :) - widać gust projektanta od softu.

na plus
- z RAFami bardzo ładnie radzi sobie ACR - 5 sekund i po sprawie.
- bardzo dobry WB
- szybki efekt końcowy zdjęcia

Jak to dokładnie wygląda w porównaniu z D700 sprawdzę w święta i potem decyzja czy zostawię sobie S5pro jako 2 body cz wyśle je w świat - na liczniku na razie jedynie niecałe 300 zdjęć :mrgreen:

PS. thorcik - banika jakiegoś nie chcesz? ;)

look
02-04-2010, 07:41
Jak to dokładnie wygląda w porównaniu z D700 sprawdzę w święta i potem decyzja czy zostawię sobie S5pro jako 2 body cz wyśle je w świat - na liczniku na razie jedynie niecałe 300 zdjęć :mrgreen:

używam takiego zestawu i jak dla mnie jest to bardzo dobre połączenie...na tyle dobre, że żadnych planów sprzedażowych

The Fly
02-04-2010, 07:45
Kolejny zadowolony użytkownik FuFu. :P

robin102
02-04-2010, 09:36
To nie ja :mrgreen:
- moja córcia jest szybsza niż każdy AF z jakimkolwiek wspomaganiem :( - zostaje albo pułapka ostrości (do sprawdzenia) albo wiązanie dziecka

Hmmmmmm dziwne, robiłem dynamiczne kadry Fujikiem, ludzi biegających, tańczących, skaczących ect i jakoś dawało rade :)
Musisz wyczuć aparat, zajmie to tak ze 2000-3000 przemyślanych zdjęć

To nie ja :mrgreen:
- z RAFami bardzo ładnie radzi sobie ACR - 5 sekund i po sprawie.
;)
LR równie skutecznie, a może i szybciej i skuteczniej :)

The Fly
02-04-2010, 10:06
Jeżeli chodzi jedynie o drobne poprawki zdjęć typu odcień czy ostrość to LR jest zdecydowanie szybszy, zwłaszcza jeżeli chodzi o cała serię zdjęć. A PS to do gruntownego dłubania zdjęcia. :)

Tr0n
02-04-2010, 10:23
Hmmmmmm dziwne, robiłem dynamiczne kadry Fujikiem, ludzi biegających, tańczących, skaczących ect i jakoś dawało rade :)

Ja też robiłem wiele takich zdjęć aparatami z dużo gorszym AF, obiektywami ze śrubokrętem i było OK. Mały bąk jednak jak tylko widzi tatę z aparatem włącza dopalacze aby tylko zostawić swój bezcenny odcisk rączki na przedniej soczewce. Specyficzna sytuacja - bliskie odległości - 1-3 metry i bąbel który zapierdziela w linii prostej wprost do obiektywu. Z D700 jest ten sam problem chociaż przestrzelenie jest odrobinę mniejsze - co nie ma żadnego znaczenia bo i tak zdjęcie do kosza

thorcik
03-04-2010, 11:09
PS. thorcik - banika jakiegoś nie chcesz? ;)

Chcę, przyślij mi pocztą. Albo przefaksuj. Ale w grę wchodzi tylko różowy.

proximus323
03-04-2010, 13:53
25 mega NEF można zamienić sobie na 10-15 mega DNG w LR, a i PC do LR nie potrzebny za szybki.

lukubass
26-04-2010, 13:25
Ostatnio bawiłem się D300 i oto moje spostrzeżenia:
- kolory z S5 lepsze;
- rozpiętość bez porównania na korzyść S5;
- ISO 1600 dla mnie lepsze z S5;
- D300 ostrzejszy i lepszą ma rozdzielczość;
- ja szybko nie strzelam więc tryb karabinkowy (z gripem) nie zrobił na mnie wrażenia, chyba że jako ciekawostka;

Jedyne czym D300 mnie zaskoczył - lepiej współpracuje z tokiną 11-16 jeżeli chodzi o AF; cecha dość istotna przy korzystaniu z obiektywu w ustawieniu 16mm 2.8

Mikołaj
26-04-2010, 15:20
25 mega NEF można zamienić sobie na 10-15 mega DNG w LR, a i PC do LR nie potrzebny za szybki.
Jak kto nie używa HU to rzeczywiście może być to dobre rozwiązanie.

Kasandra
11-05-2010, 14:04
Tron i jak???

Strus
11-05-2010, 16:34
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=138330&page=2


Polecam bo to rzadka sytuacja jest.... na moje nieszczęście

Dawid.G
13-05-2010, 23:37
Słuchajcie....może ja grzeszę ciężko, ale muszę się Wam przyznać. Ostatnio...polubiłem przepał...

thorcik
13-05-2010, 23:47
Ja za to katuję puchę na koncertach, pokochałem to, jak szumi ;o)

Rycerz
14-05-2010, 08:38
Słuchajcie....może ja grzeszę ciężko, ale muszę się Wam przyznać. Ostatnio...polubiłem przepał...

haha ha
ja ostatnio zauważam że jeszcze wiele innych rzeczy przestało mi przeszkadzać ;)

Kasandra
14-05-2010, 08:54
A po co przepalac?nie prościej prawidlowo ustawić parametry i potem prawie nic nie robić?ostrość i rozmiar i gotowe;-))))))))))))))

Dawid.G
14-05-2010, 11:45
No nie zrozumieliśmy się. Ja ustawiam normalnie. Przepalam w PS-ie z RAW-a...:D

Kasandra
14-05-2010, 12:59
eeeeee...ze co?
zupełnie nie rozumiem;-)) czy mógłbyś to zilustrowac fotką?;-))

Mikołaj
14-05-2010, 17:50
no czasami oczywiście ma to sens, chyba, że na twarzach to wtedy też nie rozumiem ;)
Ale ja tak muszę teraz gadać i dorabiać filozofia bo zamierzam na C5D wskoczyć więc przepały witajcie. Jesteście super :)

BRIS
27-05-2010, 00:40
mam pytanie - może wiecie gdzie i czy można jeszcze dostać nową S5 z polskiej dystrybucji? lub jakie koszty są nowej?

Strus
27-05-2010, 00:45
Praktycznie nierealne. Tydzien temu byla jedna na e-bay.co.uk na licytacji i o dziwo poszla za jedyne 480 funtow. Biorac pod uwage ze uzywki chodza od 500 w gore to bylo w zasadzie za darmo. Nie wiem tylko czy to czasem nie bylo "refurbished". W kazdym razie w/g sprzedawcy puszka pochodzila z serwisu Fuji UK i pochodzenie to bylo udokumentowane.

Dawid.G
27-05-2010, 14:53
Czasami na allegro się trafiają sztuki. Teraz akurat nic nie znalazłem. Zwykle chodzą po jakieś 3000-3500zł. Koniecznie chcesz nówkę? Można trafić bardzo dobrą używkę. koło 2000-2500zł.

Miałem wstawić zdjęcie z przepałem więc później coś wstawię :)

BRIS
27-05-2010, 15:04
no właśnie a nowy za 3100 (zapakowany przywieziony z wysp pół roku gwarancji rozruchowej na gębę?) sprzęt niepierwszej młodości są nowsze konstrukcje czy warto pakować się za ponad 3k w magię FuFu? czy lepiej poszukać czegoś nowszego technologicznie mniej PRO ale bardziej przyszłościowo gwarancja nowe możliwości; wyczytałem w net ok rok temu za poniżej 2,5k można było trafić ostatnie sztuki z oficjalnej dystrybucji na polskim rynku?

Strus
27-05-2010, 15:13
sprzęt niepierwszej młodości są nowsze konstrukcje

A co to ma do rzeczy ?? Czy to znaczy że fufu już zdjęc nie robi bo starsze od D90 ??

Dawid.G
27-05-2010, 15:25
czy lepiej poszukać czegoś nowszego technologicznie mniej PRO ale bardziej przyszłościowo gwarancja nowe możliwości

Te 'nowe możliwości', które pojawiły się przez te lata, to właściwie wszystko to, czym różni się D90: czyszczenie matrycy, live view, filmowanie i naprawdę dobry wyświetlacz. Owszem - chciałbym mieć każdą z tych rzeczy (z filmowaniem włącznie), ale wolę mieć puchę wygodną, ergonomiczną i pancerną. Co do jakości zdjęć - nie da się jednoznacznie stwierdzić, że dziś jest lepsza. Rozdzielczości są wyższe (i te 12Mpx wD90 to bardzo rozsądna wartość), z szumami jest ogólnie coraz lepiej (ale w S5 Pro nie ma na co narzekać). Ale to też kolorystyka, zakres tonalny, płynność przejść tonalnych itd. - a w tych względach Fuji wciąż króluje. S5-tka jest już starsza (choć ostatnio zdałem sobie sprawę, że tytuł najlepszej lustrzanki zaawansowanej od EISA dostała jeszcze w 2008r.), ale nadal bardzo dobra i na pewno warto rozważenia.

A tak naprawdę co takiego nowszego w Nikonie masz za tę kwotę? D90 i tyle. No chyba, że D5000 (powodzenia). Jeżeli zależy Ci na szybkostrzelności to możesz dołożyć 1000-1500zł do używanego D300. Ale po pierwsze - to już inny przedział cenowy, po drugie - nie na wszystkich obszarach zyskasz.

bradley
28-05-2010, 02:46
Zamieniłem swojego Fujika na D300 i choć ze samego faktu zamiany jestem zadowolony, bo uważam że "na sprzęcie zyskałem" to S piątki trochę żal :-/....

Tok'Ra
28-05-2010, 10:59
A i tak liczy się tylko miodna jakość szkła i umiejętności... Gdy masz puszkę nową i topową, gdy szkło przy niej kiepskie - to masz dużo gorsze zdjęcia, niż stare body + topowe szkło.

Dawid.G
28-05-2010, 14:02
Tak, ale też bez przesady. Co byś wolał: D300+18-70(lub 18-105) czy D80+17-55? Podobny przedział cenowy za zestaw. Działkę przysłony przy ok. 55mm zrekompensujesz sobie spokojnie znacznie lepszą matrycą D300. Różnica w ostrości jest zdaje się wcale nie jakaś szczególna. Winietowanie, aberracje i inne wady optyczne są już mniej znaczące. A AF w 18-70 akurat jest dobry, w końcu to AF-S. Poza tym miałem w rękach D90 z 17-55. Trzymanie takiego zestawu jedną ręką dłużej niż minutę byłoby...średnio wygodne :P Głębi ostrości przy f2.8 sobie matrycą D300 nie zrekompensujesz, ale to właściwie jedyne co tracisz. A zawsze można nie zwiększając ceny zestawu kupić używaną Sigmę 18-50 f2.8 czy Tamrona 17-50 f2.8 (i argument szerszego kąta tez odpada:)).

Strus
28-05-2010, 14:32
Poza tym miałem w rękach D90 z 17-55. Trzymanie takiego zestawu jedną ręką dłużej niż minutę byłoby...średnio wygodne :P

To co Ty byś biedaku zrobił jakby Ci przyszło do fufu 24-70 albo co gorsza 80-200 podpiąć.... żadnego zdjęcia byś nie zrobił bo ciężko.... Rozbraja mnie taka argumentacja. Rozumiem tez że zamierzasz obalać teorię że lepiej mieć lepsze szkło niż lepszą puchę. Powodzenia życzę. I chyba powinienem się pozbyć dobrych szkieł bo przecież kitem z AF-Sem będę miał bardzo zbliżone efekty..... No pogratulowac koledze toku myslenia

Dawid.G
28-05-2010, 15:13
To co Ty byś biedaku zrobił jakby Ci przyszło do fufu 24-70 albo co gorsza 80-200 podpiąć.... żadnego zdjęcia byś nie zrobił bo ciężko....

Nie powiedziałem, że ciężko. D80/D90 jest dla mnie niewygodne właśnie dlatego że jest za małe i za lekkie. Co więcej, do swojego S5 podpiąłem gripa, m.in. właśnie po to żeby był większy i cięższy.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img695.imageshack.us/i/18417306.jpg/)

Podpisywać chyba nie muszę. Różnica jest wyraźna, ale nie kolosalna. 18-70 na pewno da się robić dobre zdjęcia. Poza tym dla mnie w fotografii ważniejsze od cyferek i 100lph różnicy jest wygoda i przyjemność jej tworzenia.

Tok'Ra
28-05-2010, 16:12
Tak, ale też bez przesady. Co byś wolał: D300+18-70(lub 18-105) czy D80+17-55? Podobny przedział cenowy za zestaw. Działkę przysłony przy ok. 55mm zrekompensujesz sobie spokojnie znacznie lepszą matrycą D300. Różnica w ostrości jest zdaje się wcale nie jakaś szczególna. Winietowanie, aberracje i inne wady optyczne są już mniej znaczące. A AF w 18-70 akurat jest dobry, w końcu to AF-S. Poza tym miałem w rękach D90 z 17-55. Trzymanie takiego zestawu jedną ręką dłużej niż minutę byłoby...średnio wygodne :P Głębi ostrości przy f2.8 sobie matrycą D300 nie zrekompensujesz, ale to właściwie jedyne co tracisz. A zawsze można nie zwiększając ceny zestawu kupić używaną Sigmę 18-50 f2.8 czy Tamrona 17-50 f2.8 (i argument szerszego kąta tez odpada:)).

D80+17-55
Mam D300, ale mam i starego Samsunga GX-1S, co wisi w stopce (=Pentax ist DS2) bo Nikon już się nie zmieścił (255 znaków tylko) - i mam go tylko dla kilku szkieł, dzięki którym mam nieosiągalną dla D300 plastykę obrazu. Podobne odwzorowanie obrazu osiągnę z D300, gdy kiedyś może kupię szkła za ponad 5.000zł każde.
Dla tego klimatu obrazu i jego plastyki, a nie rozdzielczości optycznej, jest cena taka a nie inna, na N 17-55 czy 24-70 ;-( Przecież nikt nie jest masochistą, by tyle kasy wydawać za "prawie to samo" ;-)

grissley
02-07-2010, 20:59
Ja właśnie dzisiaj odebrałem od kuriera S5 (stan licznika 5900) i od rana banan nie znika mi z twarzy :)

ku6i
02-07-2010, 21:09
Ile? :shock: Toż to mniejsza szansa na trafienie na coś takiego niż na teściową-dziewicę... Pogratulować!

A.n.d.r.e.V
02-07-2010, 21:32
To ja kupiłem od jednego gościa z tegoż forum z przebiegiem niecałe 3500 :D :D

grissley
02-07-2010, 21:34
Tak dokładnie, to było 5988, bo właśnie mi na 6000 przeskoczyło ;)
Mam tylko nadzieję, że licznik nie "kręcony" :evil:

bradley
03-07-2010, 01:04
Ja też, zamieniłem na D300 i i choć nie żałuję, to sentyment do do fufu został. zwłaszcza "buźki" z niego wychodziły szczególnie ładne :-)

bradley
03-07-2010, 01:06
...ooo, jakieś "osobiste porachunki" :-)

vinci99
03-07-2010, 09:51
Tak dokładnie, to było 5988, bo właśnie mi na 6000 przeskoczyło ;)

Nie możliwe jest aby licznik wskazywał 5988. W fuji licznik przekręca się co 100

Dj_Direct
03-07-2010, 11:53
Ale pewnie numer zdjecia mial kolega na mysli

vinci99
03-07-2010, 12:09
Pewnie tak. Tyle tylko że do rzeczywistego przebiegu aparatu ma się nijak jak ten licznik o którym najprawdopodobniej pisze kolega grissley

grissley
03-07-2010, 12:53
Skoro po zrobieniu 12 zdjęć 5900 zmieniło się na 6000, to znaczy, że aparatem w chwili zakupu było cyknięte dokładnie 5988 ;)

Czy ktoś może porównywał prędkość Sandiska ExtremeIII z ExtremeIV na S5tce?
Jest sens dopłacać?

PaRaGaS
04-07-2010, 17:02
Skoro po zrobieniu 12 zdjęć 5900 zmieniło się na 6000, to znaczy, że aparatem w chwili zakupu było cyknięte dokładnie 5988 ;)

Albo równie dobrze 55988.

grissley
04-07-2010, 17:28
Albo równie dobrze 55988.

serio...? :-| :sad:

PaRaGaS
04-07-2010, 17:30
serio...? :-| :sad:

Ale o którym liczniku mówimy? Faktycznym liczniku migawki, czy o liczeniu wg nazw plików?

grissley
04-07-2010, 19:58
setup>maintenance>maintenance counter>nO. of pics

R
05-07-2010, 08:45
ten licznik przeskakuje co 100 klatek.

!AGresT
05-07-2010, 10:32
setup>maintenance>maintenance counter>nO. of pics

To jest licznik całkowitego przebiegu - możesz się więc cieszyć.
Z takim przebiegiem, to rzeczywiście dopiero co dotarty.

R
05-07-2010, 10:39
moze i jest, ale nie ma takiej opcji, zeby ten licznik pokazywal przebieg co 1 klatke... a kolega wyraznie pisal 5998 - 6000

vinci99
05-07-2010, 10:42
moze i jest, ale nie ma takiej opcji, zeby ten licznik pokazywal przebieg co 1 klatke... a kolega wyraznie pisal 5998 - 6000

Napisał też takie zdanie które wszystko wyjaśnia

Skoro po zrobieniu 12 zdjęć 5900 zmieniło się na 6000, to znaczy, że aparatem w chwili zakupu było cyknięte dokładnie 5988

polenta
06-07-2010, 13:35
Z moich obserwacji, a użytkuję Fuji S5pro drugi rok wynika, że szybsza karta nie przekłada się na użytkowanie w aparacie. Karty Extreme II w zupełności wystarczają, bo dalej to aparat jest za wolny a nie karta. Jedyna korzyść to szybsze zgrywanie zdjęć przez czytnik do komputera. Tylko czy to jest warte dopłacania?

mikkay
06-07-2010, 17:06
Podobne odczucia po roku używania. Nie widzę różnic między Sandiskami Ultra 2, a Extreme III 33mb/s.

Dawid.G
06-07-2010, 17:51
Nie mam porównania z innymi kartami - używam Transcenda 4GB, 133x. Teoretycznie jest szybka, w aparacie bez szaleństwa - prawdopodobnie tak jak inne. Polecam jednak kupić coś przyzwoitego - przynajmniej takie Ultra 2, czy dość szybkie modele innych marek. Ponoć Fujik jest wybredny jeśli chodzi o karty :)

Articool
07-07-2010, 12:55
Ja używam Extreme III i Kingstona. Nie widzę różnicy. Dodatkowo S5tka zapisuje z prędkością bodajże 15Mb/s także szybkie karty i tak nie skrócą zapisu w body, a znowu ile zyskamy przy zgrywaniu zdjęć na kompa?

Kasandra
07-07-2010, 13:09
A mi sie wszystko wiesza poza Extremami, bez znaczenia czy II czy III
Reszta się wiesza na maxa

polenta
07-07-2010, 13:39
Co do Kingstona to nie polecam nowszych powyżej 2 GB, u mnie dwie 8 GB nie działały, natomiast starsza 2 GB działa prawidłowo. Polecam Sandisk II i III, działają bez zarzutu, ale jak pisałem wcześniej różnicy w szybkości pracy w aparacie nie zauważyłem.

Articool
07-07-2010, 16:42
U mnie 4Gb Kingstona działa, ale dzięki za info, bo zamierzam dokupić, więc dla pewności dopłacę do Sandiska.

suomi
07-07-2010, 18:22
Mój S5 działa od początku z Pretecami 133x i 233x oraz Sandiskami Extreme (pierwszą wersją i 30mb/s). Różnicy w czasie zapisu zdjęć nie widzę natomiast z Pretecami potrzebuje ciut więcej czasu na start po włączeniu.

arturherda
07-07-2010, 21:49
Potwierdzam problemy z dwiema różnymi Kingstonami. Niektóre RAWy się nie nagrywały, widoczny był tylko zapisany w nich JPG. Nie używam już od dawna więc Kingstonów. Tylko SanDisk. Ostatnimi czasy kupiłem w neo24.pl 4 sztuki po 4 GB - zapłaciłem 200 zł :) lecz niestety, już podnieśli cenę - łotry!

Rycerz
18-08-2010, 11:14
Ja właśnie dzisiaj odebrałem od kuriera S5 (stan licznika 5900) i od rana banan nie znika mi z twarzy :)


Ile? :shock: Toż to mniejsza szansa na trafienie na coś takiego niż na teściową-dziewicę... Pogratulować!


to ja sprzedałem jednemu koledze na forum ze stanem jak na zdjęciu... szczęściarz co?
i pomyśleć że intensywnie fotografowałem pół roku ;) ups...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/02/fus305-1.jpg
źródło (http://i48.tinypic.com/fus305.jpg)

mishieck
18-08-2010, 11:36
To dlatego, że po każdych 36 klatkach robiłeś przerwę na wywołanie ;]

Rycerz
18-08-2010, 11:58
otóż to ;)

Kasandra
18-08-2010, 11:58
zdrajca!;-)

Dawid.G
24-08-2010, 13:56
Właściwie to żadna różnica czy stan licznika w momencie zakupu wynosi 1 000 czy 10 000. Przy migawce, która powinna wytrzymac około 100 000, zapas jest...wystarczający ;) Mimo wszystko cieszę się, że kupowałem stosunkowo świeżą sztukę ;)

gietrzy
31-08-2010, 14:32
Szczerze więc proszę o nie bicie ;)
Za oknem leje, pogoda więc do du, zapodajcie jakieś mocne sample, proszę.

R
31-08-2010, 14:38
to juz chyba nie te czasy... one powoli traca moc...

Alonzo
01-09-2010, 00:06
to juz chyba nie te czasy... one powoli traca moc...
Czyli po prostu-z racji nie bycia na czasie-przestają robić zdjęcia:p