Zobacz pełną wersję : UFO-czy ki czort
Kasandra
19-06-2008, 08:04
Słuchajcie czy Wy też takie coś macie fotografując zachody słońca?
Bo ja mam bardzo często, a właściwie zawsze jak ostre słońce.
Czy jest jakaś szansa, żeby tego efektu uniknąć?
Podobno w nikonie takie ufo to normalne?a może wystarczy czas wydłużyć?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)
było milion razy - poszukaj na forum lub googlach - "blooming"
Kasandra
19-06-2008, 08:18
aha
dzięki za nazwę tego czegoś;-)
arturherda
29-06-2008, 08:44
było milion razy - poszukaj na forum lub googlach - "blooming"
a w zyciu to nie jest blooming, toz to ufo :):):)
to jest poprostu kilka latających telerzy - niema się czym przejmować dopóki nie wylądują u Ciebie w ogródku - cieszę się że choć trochę Cię uspokoiłem :D
Podobno w nikonie takie ufo to normalne?Tylko w takim z hybrydową migawką.
a może wystarczy czas wydłużyć?Jak już, to raczej skrócić...
tomekudla
01-07-2008, 13:44
"Blooming wystepuje ponizej 1/250 sek."
Więc jednak santina ma rację i może wydłużenie migawki pomóc.
Mam to samo na kilku zdjeciach zachodow przy czasie 1/8000.
Pierwszy z brzegu:
http://www.fotografuj.pl/Article/Blooming_matryca_aparatu_nie_daje_rady/id/80
Jesli o tzw. UFO pytasz, to jest wlasnie to.
O w morde, czy to nie jest UFO na moim podworku...? ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.