PDA

Zobacz pełną wersję : UFO-czy ki czort



Kasandra
19-06-2008, 08:04
Słuchajcie czy Wy też takie coś macie fotografując zachody słońca?
Bo ja mam bardzo często, a właściwie zawsze jak ostre słońce.
Czy jest jakaś szansa, żeby tego efektu uniknąć?
Podobno w nikonie takie ufo to normalne?a może wystarczy czas wydłużyć?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

fotone
19-06-2008, 08:14
było milion razy - poszukaj na forum lub googlach - "blooming"

Kasandra
19-06-2008, 08:18
aha
dzięki za nazwę tego czegoś;-)

arturherda
29-06-2008, 08:44
było milion razy - poszukaj na forum lub googlach - "blooming"


a w zyciu to nie jest blooming, toz to ufo :):):)

malibu
29-06-2008, 10:01
to jest poprostu kilka latających telerzy - niema się czym przejmować dopóki nie wylądują u Ciebie w ogródku - cieszę się że choć trochę Cię uspokoiłem :D

Majek
29-06-2008, 23:47
Podobno w nikonie takie ufo to normalne?Tylko w takim z hybrydową migawką.

a może wystarczy czas wydłużyć?Jak już, to raczej skrócić...

tomekudla
01-07-2008, 13:44
"Blooming wystepuje ponizej 1/250 sek."
Więc jednak santina ma rację i może wydłużenie migawki pomóc.

Igorsky
04-07-2008, 11:45
Mam to samo na kilku zdjeciach zachodow przy czasie 1/8000.


Pierwszy z brzegu:

http://www.fotografuj.pl/Article/Blooming_matryca_aparatu_nie_daje_rady/id/80

Seeker
09-07-2008, 23:45
Jesli o tzw. UFO pytasz, to jest wlasnie to.

O w morde, czy to nie jest UFO na moim podworku...? ;)