PDA

Zobacz pełną wersję : Zapytanie o lampe !



grzeniek-71
05-05-2006, 20:17
Witam was.

Umiescilme ten temat tuaj poniewaz nie wiedzialem gdzie bedzie pasował.Moje pytanie jest natepujace.Fotografujac d50 przewaznie sport, sporty rowerowe i nocne akcje zastanawialem sie nad jakas tania i dobra lampa.Ale glownym potrzeba ktora mnie nurtuje to mozliwosc szczelania fotek z mozliwoscia polozenia lampy blyskowej np 5 m odemnie (czyli błysk z lampy wyzwalany bezprzewodowo blyskiem z korpusu)...chodzi chyba o bezprzewodowy blysk tak?Dokładnie nie wiem.Moj dobry kolega powiedzial mi ze taka mozliwosc posiadaja jedynie lampy nikonowskie...czyli moje pytanie wienczace to wszystko...to czy do d50 musiałbym zakupic tylko jakas lampe nikona czy beda pasowały inne?Odpowiedzcie jak najszybciej moze od razu podajcie jakies lampy ktore jesli bedzie mozliwosc beda wspolpracowac :) troche namotałem ale chyba ogolnie wiadomo o co chodzi ? pozdrawiam Grzechu

Jakubas
05-05-2006, 20:37
Jesli chodzi o Nikony, to opcje masz 3:
- SB 600 + SU800 (bezprzewodowy wyzwalacz blysku) - razem ok 1800 pln
- SB 800 - jakies 1200-1300 pln
- SB 600 + kabel - to jakis 1000 pln, ale na kablu... chyba 5 m tam nie bedzie, chyba ze sobie przedluzysz ;)

Ceny dotycza nowego sprzetu, z uzywanym bedzie taniej.

A za chwile wypowie sie ALF a propos Metz-ow!
<APLAUZ> :D

irekka
05-05-2006, 21:02
Nie wiem czy lampa wbudowana d50 może pracowac w trybie comamndor. Nalezy chyba wyjasnić kilka kwestii. Bezprzewodowo wyzwalany błysk to stara sprawa - wystarczy tania fotocela podpięta do dowolnej lampy. Ale wówczas musisz ustalić eksperymentalnie moc błysku. Wyższym stopniem wtajemniczenia jest sterowanie lampą zdalna błyskami z lampy wbudowanej lub na aparacie. Błyski komunikacyjne chwilę trwają ale efekt koncowy jest naprawde rewelacyjny. Nalezy wsponiec tez tutaj o jeszcze jednym sposobie - aparat nie wysyła błysków komunikacyjnych tylko na pierwszy błysk odpala lampe a drugi błysk ją gasi - jest to su4 w trybie auto - su4 w trybie manula działą jak zwykła fotocela. Su 4 auto obługuja tylko chyba analogi wyzszej klasy. Błyski komunikacyjne to tryb lampy remote - ale z tego co pamiętam d50 nie wyzwoli w tym trybie lampy zewnętrznej wbudowaną. Su4 natomiast nie ma sb600 - czyli nie ma fotoceli. Nie chge mi się tutaj opisywać innych mozliwości - poczytaj na forum jest dużo informacji na ten temat.

Czornyj
05-05-2006, 21:13
Nie wiem czy lampa wbudowana d50 może pracowac w trybie comamndor.
No nie bardzo. d50 ni ma CLS

grzeniek-71
06-05-2006, 13:47
czyli co dupa blada tak?kurde straszna szkoda...

irekka
06-05-2006, 16:38
Lampa wbudowana w d50 wyzwoli każda lampę z fotocelą - napisałem chyba o trym poprzednio ? Natomiast nie będzie sterowała moca błysku.