PDA

Zobacz pełną wersję : Wimberley WH-200 szukam innych użytkowników



mBak
17-06-2008, 19:57
Witam,

Kupiłem WH-200 i szukam innych użytkowników - mam kilka pytań.
Czy jest ktoś na forum, kto również posiada taką głowicę i może podzielić się swoimi uwagami.
Głównie chodzi mi o to, jak ustawić właściwie poszczególne elementy głowicy.
Co jest możliwe, a czego się nie spodziewać - stan równowagi zestawu.

mBak

sebah
17-06-2008, 20:04
pod 70-200 kupiles wimberley? szok! myslalem ze takie glowice kupuje sie pod obiektywy 300/2.8 wzwyz...

mBak
17-06-2008, 20:07
Pod 200-400 i 600, ale na szkła jeszcze czekam, a dziś z BH przyszła głowica.
Nie wiem ile poczekam na szkła bo w BH na stanie brak i moje zamówienie w poczekalni:(
Jak już mam głowicę to chcę się nią pobawić z 70-200 oraz w zestawie z TC-20.
Faktycznie do 70-200 musiałem dokupić P-20.
Ale do 200-400 i 600 też musiałem kupić dodatkowe stopki:(

wilk325
17-06-2008, 20:31
Pod 200-400 i 600, ale na szkła jeszcze czekam, a dziś z BH przyszła głowica.
Nie wiem ile poczekam na szkła bo w BH na stanie brak i moje zamówienie w poczekalni:(
Jak już mam głowicę to chcę się nią pobawić z 70-200 oraz w zestawie z TC-20.
Faktycznie do 70-200 musiałem dokupić P-20.
Ale do 200-400 i 600 też musiałem kupić dodatkowe stopki:(

Mam pytanie, na jakich nogach tą głowicę postawisz. Ja do 200-400 kupiłem MF 405 PRO Z PRZEKŁADNIĄ ZĘBATĄ i nogi MF 475B DIGITAL PRO, bo na 468MGRC4 HYDROSTATIC niestety się bujał. Po testach daj znać jak stabilna jest ta głowa.

mBak
17-06-2008, 20:46
Testować będę z 055XPROB to najcięższe:) nogi jakie mam:)
Do niedawna najważniejsza dla mnie była waga i alternatywne dość lekkie Gitzo GT0540 nie podejdzie:(
Dam znać jak z 055, ale wcześmiej muszę nauczyć się jak działa WH-200 :))

wilk325
17-06-2008, 20:51
Ja testowałem 200-400 na 055MF4 i niestety nie dały rady, przy 70-200 są ok.

shaolin
18-06-2008, 17:44
Ogolna zasada ustawiania gimbala jest prosta jak budowa cepa - musisz tylko tak wywazyc gadzety na ramieniu zeby po ich puszczeniu wszystko zostalo na swoim miejscu [bez blokowania ramienia sruba]. WH-200 to najlepszy gimbal na rynku, bedzie dobrze ;) Potem tylko dokrecasz srubki tak jak Ci pasuje i jedziesz z koksem.

p.s. Do tej glowki polecam nozki Gitzo GT5540LS ;)

mBak
18-06-2008, 19:17
Poluzowałem śrubki, płytkę z zamocowanym obiektywem i body przesuwam, aż uzyskam poziom.
Puszczony zestaw wraca do pozycji poziomej.
Lekko przykręcam śróbki w obu osiach, tak aby możliwy był ruch. Poziomem dokręcenia śrób, reguluję potrzebną siłę do zmiany położenia zestawu.

Shaolin - czy tak?

shaolin
18-06-2008, 19:59
Tak.

Zestaw powinien byc tak mocno skrecony zeby po ustawieniu w katach np. +30/-30st zostal na swoim miejscu [po puszczeniu gadzetow], ale na tyle lekko zeby caly czas praca byla plynna [bo mozna oczywiscie skrecic tak, ze Pudzian tego nie ruszy, ale nie po to gimbal zostal stworzony zeby sie z nim silowac - najwazniejsza cecha to wlasnie plynnosc - gimbal idealna rzecz do sledzenia obiektow, np samochodow, samolotow, kurczakow, zwierzakow].