PDA

Zobacz pełną wersję : torba lub plecak na dwie duze puszki



<| MICHAŁ |>
17-06-2008, 15:41
Czesc,

szukam torby lub plecaka, kotry pomiesci dwie puszki wielkosci D300 z gripem / D2x kazda z podpietyum obiektywem - jeden obiektyw wielkosci 24-70, drugi 80-200, do tego 2-3 szkla luzem i lampa.

Patrzylem na alledrogo, szperalem na naszym forum i rowniez na innych i nic nie znalazlem.

Moze ktoz z Was moze mi podrzucic jakis pomysl - jutro przyjezdza do mnie druga puszka i musz to jakos wszystko pomiescic, a dwoch toreb to mi sie nie chce dzwigac :mrgreen:

Dzieki za rade

Garnett
17-06-2008, 15:46
Mam Mekko C41 napewno 2 puchy z gripami wchodza ale z podpetymi szklami to bede musial sprawdzic ( przymierze dzisiaj jedna na gorze i jedna na dole ) tylko jakie wymiary ma ten 24-70 ??? jezeli takie jak 17-50 to bede mogl sprawdzic. Jak wejda w ten moj to w Lowepro CompuTreker tez powinny wejsc bo wymiarowo sa podobne

wilk325
17-06-2008, 15:53
Mam taki sam dylemat, dlatego dzisiaj szukałem jakiegoś rozwiązania. Plecak mogę polecić Tamrac Expedition 7 bo go mam i te rzeczy o których mówisz mieszczę, tylko plecak mało wygodny, dlatego szukałem torby i znalazłem coś takiego: 1. Lowerpro Commercial AW Professional, 2. Lowerpro Magnum AW Professional. Obie duże i pojemne.

<| MICHAŁ |>
17-06-2008, 15:59
tylko jakie wymiary ma ten 24-70 ???

no.... duzy jest :)
srednica jakies 10cm - dlugosc okolo 15 - tak z glowy, lub inaczej - jakbys 80-200 troche skrocil :)


1. Lowerpro Commercial AW Professional, 2. Lowerpro Magnum AW Professional. Obie duże i pojemne.

jutro mam mierzyc Magnum - kolega ma i mi przytarga, ale dla odmiany mowi, ze Magnum bedzie za duza... bede jutro macac i dam znac :)

wilk325
17-06-2008, 17:13
Czekam na Twoją opinię.

markB
17-06-2008, 18:47
Na pewno zmieści się to do Tamraca Pro12. Magnum AW też powinno starczyć (na dwie puszki, bo do trzech z obiektywami to już trza Commerciala). Z plecaków musisz wziąć taki co ma głębokość 15 cm, bo inaczej pryzmat będzie wystawał. Czyli od LowePro Nature Trekker AW w górę. Tamrac Expedition 7 na dwie puszki też powinien dać radę.

mBak
17-06-2008, 20:03
Jeżeli zabieram kompa to: Plecak LOWEPRO CompuTrekker PLUS AW.
Bez kompa: Lowepro Mini Trekker AW.
W obu przypadkach: D3 z 24-70, D200+grip+70-200 lub odwrotnie.
Zostaje dużo wolnego miejsca na lampy i dodatkowe szkła.
Z opisu plecaków wynikało, że D3 na wysokość nie wejdzie, ale wchodzi:)
Warto w miejscu gdzie jest stopka na D3 pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu, to jest najwyższy punkt!

markB
18-06-2008, 15:32
Jak ty to robisz? Ja mam bardzo podobny zestaw i jak wsadzę D200 + 80-200 (krótsze to przecie od 70-200) to na D3 z obiektywem nie widzę miejsca (a może gdzieś cwanie z boku?). Czyżby sprzedano mi skurczoną wersję Mini Trekkera? No, a poza tym jednak obawiam się o ten wystający pryzmat, bo z tym rucksackiem jeżdżę głównie na rowerze.

<| MICHAŁ |>
18-06-2008, 15:40
Przetestowalem Magnum - torba jest wielka i droga :)
ale wracajac do meritum - nie jest wystarczajaco wysoka, aby w pinie wsadzic puszki z podpietymi szklami, to sie tyczy Lki 70-200 (dla N 80-200 bedzie podobnie)
W pozimie mozna zmiescic obydwie puszki jesli beda wlozone "na sztorc" czyli uchwytem w dol. Kladac je na plask - nie da rady, bo suma dlugosci obiektywow jest wieszksza od dlugosci torby.
tak sobie to widze.....