Zobacz pełną wersję : Torba na...D300 + parę szkiełek
bragjure
16-06-2008, 19:42
Mam D300, N18-35, N105/2.8, N50/1.8, N AF-S 28-70/2.8, N AF-S 80-200/2.8, SB600...i zacząłem rozglądać się za torbą...
Dodatkowo mam plecak foto National Geographic średniej wielkości oraz starą i małą torbę Lowepro ( Lumina ).
Mam też torbę Nikona dodawaną do D70s ( nie budzi zaufania bo ma plastikowe zaczepy od paska do noszenia...) i nie wszystko się zmieści...
Mimo plecaka uważam że torba czasami jest bardziej praktyczna...np w mieście
Przymierzam się do Lowepro D550...
Jakie macie o niej zdanie i czy nie jest ...za duża:-)...?No i wogóle jakieś praktyczne uwagi...np. gdy chcę aby jednym razem weszło wszystko...a następnym...D300 ale już z założonym 80-200 ( sam obiektyw ma ok. 22cm...i to bez osłony p. słonecznej) + może jeden obiektyw...
Nie mam aktualnie możliwości sprawdzenia a załączane w internecie fotografie i opisy są ...zbyt ubogie:-)
Pozdrawiam
tamiolki
17-06-2008, 12:55
Tez sie szykuje na ta torbe. Gadalem wczoraj na gg z gosciem na http://www.lowerpro.pl/ i okazuje sie ze laptop z matryca 15' nie wchodzi do tej torby. (myslalem ze jakos sie wepchnie :) ) A wymiary wewnetrzne ktore sa podane trzeba pomniejszyc wlasnie o kieszen na laptopa.
Tak jak napisał Tamiolki. Do D550 wchodzi tylko malutki laptop, a samej kieszeni nie ma jak zdemontować. Do D650 wejdzie większy laptop, ale to już bardzo wielgachna torba. To co masz wejdzie do D450. Z zapiętym 80-200 do body może być kłopot - przy zapiętym N70-200(myślę, że gabaryty podobne do 80-200) na chwilę da się włożyć, ale body wypina wieko do góry, więc do dłuższego transportu lepiej jest odpinać go od body.
tamiolki
17-06-2008, 13:46
tutaj cos widac: http://www.cambags.com/canon/300d_10_20d/shoulder/lowepro_Stealth_Reporter_D550AW_frames.htm
Ale i tak zdjęcia nie zastąpią pójścia do przymiarki ze swoim dobytkiem.
tamiolki
17-06-2008, 14:24
Ale i tak zdjęcia nie zastąpią pójścia do przymiarki ze swoim dobytkiem.
Wiesz moze gdzie sa sklepy z wieksza iloscia toreb foto? Bo chyba firmowych w Polsce nie ma.
To są bardzo popularne torby, więc nie powinno być problemu z obejrzeniem ich - we Wrocławiu znam takie miejsce, ale nie wiem, czy akurat tutaj Ciebie to miejsce zainteresuje. Zawsze można popatrzeć w MM, Saturn, itp. - czasami mają spory wybór - gorzej z cenami.
Do takiego zestawu bralbym Lowepro Stealth Reporter AW 650...zreszta jej wlasnie uzywam.
Wydaje sie duza ale jak ktos lubi miec miedzy szklami przegrody zeby sie nie obijaly,dolozy laptopa 15,4',zapasowe akumulator,gripa itp to juz robi sie ciasno.
Spokojnie wejdzie korpus z podpietym tele typu 80-200/2.8 a czasem to istotne.
Przymierzałem też D650. Wejdzie do niej sporo, ale jest to już ogromna torba - dla mnie była już za duża. Dałbym radę ją zapełnić, ale przy D450 przynajmniej nie wrzucam wszystkiego jak leci, tylko przed wyjściem zastanowię się co zabrać. Gdy zapakuję się do D450 to i tak już ramię obrywa. Gdybym jeszcze miał tam dorzucić laptopa, to chyba bym się przełamał. Jak mam brać laptopa, to zakładam plecak. Szkoda, że do serii Reporter nie pasują szelki - czasami by się przydały.
tamiolki
17-06-2008, 15:22
D450 .......... jest taka? Bo jakos nie moge znalezc.
D450 .......... jest taka? Bo jakos nie moge znalezc.
Przepraszam, z rozpędu te 50 dorzuciłem :oops:. Chodzi mi o D400 AW.
Pinio nie wiem czy w ogóle miałeś tą torbę w rękach.
Jestem użytkownikiem Lowepro D500 AW i mieszczę w niej D300 z gripem, D200 z gripem, do jednego zapięty N70-200/2.8 VR, do drugiego N14-24/2.8 lub 24-70/2.8, SB800, 50/1.4, 14-24/2.8 lub 24-70/2.8 luzem [w zależności który podpięty do body, drugi leży luzem], mase kart, 2 ładowarki, kilka innych pierdół i jest jeszcze miejsce na 1-2-3 stałki [zależy jakiej wielkości] albo jednego zooma wielkości 18-70, ogólnie jeszcze 1-2 rzeczy takich gabarytów.
Mam też Lowepro Nova 5AW ale taka chyba byłaby dla ciebie za mała. Ja mieszczę tam D300 z gripem z zapiętym 24-70 lub 14-24, SB800, 50/1.8, drugi obiektyw [14-24 lub 24-70] luzem, ładowarkę, baterie, ładowarkę aku do sabiny, i 70-200/2.8VR. Weszłaby jeszcze jedna stałka i jeszcze jedna sabinka 800.
Ogólnie cały sprzęt który mam w stopce [+ 3 ładowarki, baterie, karty itp.], bez najmniejszego problemu mogę zmieścić w tych dwóch torbach, i jeszcze coś by do nich weszło.
Pozdrawiam
Pinio nie wiem czy w ogóle miałeś tą torbę w rękach.
Tak miałem w rękach D400 AW, D500 AW i D650 AW. D400 zakupiłem jakiś czas temu - pisałem tylko cały czas D450/550 bo mi się coś pochrzaniło z numerkami.
Jestem użytkownikiem Lowepro D500 AW i mieszczę w niej D300 z gripem, D200 z gripem, do jednego zapięty N70-200/2.8 VR, do drugiego N14-24/2.8 lub 24-70/2.8, SB800, 50/1.4, 14-24/2.8 lub 24-70/2.8 luzem [w zależności który podpięty do body, drugi leży luzem], mase kart, 2 ładowarki, kilka innych pierdół i jest jeszcze miejsce na 1-2-3 stałki [zależy jakiej wielkości] albo jednego zooma wielkości 18-70, ogólnie jeszcze 1-2 rzeczy takich gabarytów.
Do D500 AW mieścisz body z zapiętym N70-200, ale body wystaje ponad brzeg torby i wypina jej wierzch. Torbę da się zapiąć, bo i przy D400 AW da się zapiąć, ale przy podróży lepiej odpiąć szkło od body, bo za bardzo odstaje. W D500 AW też odstaje, bo to tylko 1cm różnicy.
Ale czy jak to wszystko już włożysz, to ramienia nie obrywa? Czy dostęp do wszystkiego masz swobodny? Czy może niektóre rzeczy musisz trzymać jedno na drugim w jednej przegrodzie.
Mam też Lowepro Nova 5AW ale taka chyba byłaby dla ciebie za mała. Ja mieszczę tam D300 z gripem z zapiętym 24-70 lub 14-24, SB800, 50/1.8, drugi obiektyw [14-24 lub 24-70] luzem, ładowarkę, baterie, ładowarkę aku do sabiny, i 70-200/2.8VR. Weszłaby jeszcze jedna stałka i jeszcze jedna sabinka 800.
To nie ja szukam torby ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.