PDA

Zobacz pełną wersję : forsowna obróbka odwracalna



sradek
15-06-2008, 09:44
Padło takie określenie podczas tej dyskusji (http://forum.nikon.org.pl/showpost.php?p=748800&postcount=8)

cyt (...) Ogólnie też, mimo forsownej obróbki odwracającej (...)

co to takiego, gdzie o tym poczytać no bo końcu to trend ogólnoświatowy :D

Radek

JK
15-06-2008, 10:37
Padło takie określenie podczas tej dyskusji (http://forum.nikon.org.pl/showpost.php?p=748800&postcount=8)

cyt (...) Ogólnie też, mimo forsownej obróbki odwracającej (...)

co to takiego, gdzie o tym poczytać no bo końcu to trend ogólnoświatowy :D

Radek
Kpisz, czy o drogę pytasz? Jeśli to mają być jaja, to się żart raczej nie udał, a jeśli pytasz serio, to .... (autocenzura) .... .

sradek
15-06-2008, 10:39
Pytam poważnie!
Nie znam takiego określenia jak forsowna obróbka odwracalna!

JK
15-06-2008, 10:45
Pytam poważnie!
Nie znam takiego określenia jak forsowna obróbka odwracalna!
To może jeszcze raz uważnie i powoli przeczytaj to zdanie:

"Ogólnie też, mimo forsownej obróbki odwracającej być może nieco uwagę od tego faktu (i wogóle od wszystkiego), kompozycyjnie jest to dosyć cienkie"

Postaraj się zrozumieć to zdanie jako całość, a nie tylko pojedyncze słowa, które się tam znalazły. Spróbuj pojąć, co Czornyj chciał nam przekazać w tej wypowiedzi, to wtedy zrozumiesz, że o żadnej "obróbce odwracalnej", czy "obróbce odwracającej" nie było tam mowy. Chodziło o coś zupełnie innego.

sradek
15-06-2008, 11:00
Może niepotrzebnie cytowałem wypowiedź Czornyj (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=1509)'a, którą zresztą dobrze zrozumiałem (chyba, że mi się źle wydaje)

Zainteresował mnie sam termin (temat) i jak się on ma z photoshopem i zdjęciami cyfrowymi - no i z końcowym efektem jaki można uzyskać z tego typu obróbką. Chyba, że takie coś w cyfrowym świecie nie istnieje.

Pozdrawiam

mini21
20-06-2008, 07:36
Ja nie wiem dokładnie o co chodzi, ale obróbka forsowna to wiem z uczelni, że jest to znaczne wydłużenie czasu naświetlania filmu, który został niedoświetlony.

A odwracalna, to chyba chodziło by o to, że halogenki srebra naświetla się tak, jak negatyw, a wywołuje z odwróceniem obrazu, czyli z negatywu otrzymujemy pozytyw.

Czy to o to chodzi? :oops:

hcman
20-06-2008, 09:32
Przeczytaj dokładnie to zdanie, może wtedy zrozumiesz. Przecież tam nie ma takiego terminu o którym piszesz. Czornyj pisze o forsownej obróbce która odwraca uwagę od...

Szuwar
20-06-2008, 11:31
Ja nie wiem dokładnie o co chodzi, ale obróbka forsowna to wiem z uczelni, że jest to znaczne wydłużenie czasu naświetlania filmu, który został niedoświetlony.

A odwracalna, to chyba chodziło by o to, że halogenki srebra naświetla się tak, jak negatyw, a wywołuje z odwróceniem obrazu, czyli z negatywu otrzymujemy pozytyw.

Czy to o to chodzi? :oops:

Myślę, ba, jestem pewien, że NIE :-D

Szuwar
20-06-2008, 11:32
Przeczytaj dokładnie to zdanie, może wtedy zrozumiesz. Przecież tam nie ma takiego terminu o którym piszesz. Czornyj pisze o forsownej obróbce która odwraca uwagę od...

Ot i sedno sprawy.