Zobacz pełną wersję : forsowna obróbka odwracalna
Padło takie określenie podczas tej dyskusji (http://forum.nikon.org.pl/showpost.php?p=748800&postcount=8)
cyt (...) Ogólnie też, mimo forsownej obróbki odwracającej (...)
co to takiego, gdzie o tym poczytać no bo końcu to trend ogólnoświatowy :D
Radek
Padło takie określenie podczas tej dyskusji (http://forum.nikon.org.pl/showpost.php?p=748800&postcount=8)
cyt (...) Ogólnie też, mimo forsownej obróbki odwracającej (...)
co to takiego, gdzie o tym poczytać no bo końcu to trend ogólnoświatowy :D
Radek
Kpisz, czy o drogę pytasz? Jeśli to mają być jaja, to się żart raczej nie udał, a jeśli pytasz serio, to .... (autocenzura) .... .
Pytam poważnie!
Nie znam takiego określenia jak forsowna obróbka odwracalna!
Pytam poważnie!
Nie znam takiego określenia jak forsowna obróbka odwracalna!
To może jeszcze raz uważnie i powoli przeczytaj to zdanie:
"Ogólnie też, mimo forsownej obróbki odwracającej być może nieco uwagę od tego faktu (i wogóle od wszystkiego), kompozycyjnie jest to dosyć cienkie"
Postaraj się zrozumieć to zdanie jako całość, a nie tylko pojedyncze słowa, które się tam znalazły. Spróbuj pojąć, co Czornyj chciał nam przekazać w tej wypowiedzi, to wtedy zrozumiesz, że o żadnej "obróbce odwracalnej", czy "obróbce odwracającej" nie było tam mowy. Chodziło o coś zupełnie innego.
Może niepotrzebnie cytowałem wypowiedź Czornyj (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=1509)'a, którą zresztą dobrze zrozumiałem (chyba, że mi się źle wydaje)
Zainteresował mnie sam termin (temat) i jak się on ma z photoshopem i zdjęciami cyfrowymi - no i z końcowym efektem jaki można uzyskać z tego typu obróbką. Chyba, że takie coś w cyfrowym świecie nie istnieje.
Pozdrawiam
Ja nie wiem dokładnie o co chodzi, ale obróbka forsowna to wiem z uczelni, że jest to znaczne wydłużenie czasu naświetlania filmu, który został niedoświetlony.
A odwracalna, to chyba chodziło by o to, że halogenki srebra naświetla się tak, jak negatyw, a wywołuje z odwróceniem obrazu, czyli z negatywu otrzymujemy pozytyw.
Czy to o to chodzi? :oops:
Przeczytaj dokładnie to zdanie, może wtedy zrozumiesz. Przecież tam nie ma takiego terminu o którym piszesz. Czornyj pisze o forsownej obróbce która odwraca uwagę od...
Ja nie wiem dokładnie o co chodzi, ale obróbka forsowna to wiem z uczelni, że jest to znaczne wydłużenie czasu naświetlania filmu, który został niedoświetlony.
A odwracalna, to chyba chodziło by o to, że halogenki srebra naświetla się tak, jak negatyw, a wywołuje z odwróceniem obrazu, czyli z negatywu otrzymujemy pozytyw.
Czy to o to chodzi? :oops:
Myślę, ba, jestem pewien, że NIE :-D
Przeczytaj dokładnie to zdanie, może wtedy zrozumiesz. Przecież tam nie ma takiego terminu o którym piszesz. Czornyj pisze o forsownej obróbce która odwraca uwagę od...
Ot i sedno sprawy.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.