PDA

Zobacz pełną wersję : Instrukcja do makro



czorcik001
14-06-2008, 15:47
Witam

Mam problem. Posiadam tylko angielską instrukcję do AF MICRO-NIKKOR 60mm F2.8D :-? i pilnie poszukuję (do odkupienia) polskiej wersji papierowej lub (do pobrania) wersji w pdf lub innym zjadliwym aczkolwiek czytelnym formacie.

Proszę o pomoc!

Gdyby ktoś miał to podaję e-mail: g.mrozek@gmail.com

Pozdrawiam serdecznie!

Garnett
16-06-2008, 13:05
a po Ci ta instrukcja w koncu to tylko obiektyw - taki sam jak wszystkie inne :)

markB
16-06-2008, 18:39
Oryginalnej polskiej instrukcji do tego Nikkora (chyba to stara wersja) nigdy nie było. W angielskiej ( a właściwie międzynarodowej) jest tylko parę zdań w różnych językach. Na pewno z niej nie nauczysz się focić tym szkłem.

wigi
16-06-2008, 22:59
Oryginalnej polskiej instrukcji do tego Nikkora (chyba to stara wersja) nigdy nie było. W angielskiej ( a właściwie międzynarodowej) jest tylko parę zdań w różnych językach. Na pewno z niej nie nauczysz się focić tym szkłem.
ale może dowie się z instrukcji, którą stroną obiektyw zamocować do body, a wtedy już z górki... ;)

czorcik001
20-06-2008, 22:32
Widze, że to zabawne, ale mam problem, gdyż nie bardzo rozumiem sens przełącznika FULL/LIMIT na obiektywie oraz małego przełacznika przy nastawach przesłon.
Może dla takich "fachowców" jak wy to zbędna wiedza, bo "w koncu to tylko obiektyw - taki sam jak wszystkie inne" ale ja chciałbym umieć wykorzystać możliwości jakie daje to szkło a nie focić automatem...
W końcu gdybym miał posługiwać się nastawami automatycznymi to kupiłbym sobie "idioten kameren" za 400zł jak zapewne niektórzy...

szymszym2020
20-06-2008, 22:41
Full- to znaczy, że ustawia ostrość w pełnym zakresie, czyli od chyba 30 cm do nieskończoności
Limit-ustawia ostrość od chyba 30cm do chyba 1m. W każdym razie dość ograniczony jest zakres

Na limit robi się makro. Wogóle to makro robi się na "manual focus" :D. Ale limit jest szybszy i chyba dokładniejszy. Żaden ze mnie spec, a widziałem <dumny> :D

czorcik001
29-06-2008, 11:58
Dziękuję za pomoc. A czy ktoś mi powie do czego służy przełącznik oznaczony w instrukcji jako: "Minimum aperture lock lever" ?

tojo
29-06-2008, 12:50
Dziękuję za pomoc. A czy ktoś mi powie do czego służy przełącznik oznaczony w instrukcji jako: "Minimum aperture lock lever" ?

Do zablokowania pierścienia przysłon, w momencie kiedy nastawiony jest na największą wartość. Uniemożliwia to przypadkowe jego przekręcenie.

tojo
29-06-2008, 13:09
Dziękuję za pomoc. A czy ktoś mi powie do czego służy przełącznik oznaczony w instrukcji jako: "Minimum aperture lock lever" ?

I jescze jesli chodzi o przelacznik FULL/LIMIT
LIMIT - ogranicza zakres odleglosci, w którym jest ona ustawiana. Możemy wybrac dwa zakresy: od min. tj. około 6 cm do około 50 cm (gdy fotografujemy makro) i od 50 cm do nieskończoności (gdy obiektywu używamy do "normalnej" fotografii). Ograniczenie zakresu przyspiesza ustawianie ostrosci, gdyz obiektyw nie musi krecic sie w calym mozliwym zakresie. Jesli przelacznik przestawimy na LIMIT, kiedy obiektyw ustawiony jest na odleglosc z zakresu 50cm - nieskonczonosc wybieramy zakres do fotografii "normalnej", natomiast kiedy przełaczymy na LIMIT podczas gdy obiektyw jest ustawiony w zakresie od min do około 50 cm to wybierzemy zakres do fotografii makro.